Dodany: 2018-11-21 08:58:06 | Ostatnio wołany: 2018-11-21 08:58:35Czy w Australii rzeczywiście wszystko chce Cię zabić?

Dziś o moim spotkaniu z morderczą palmą w Perth (xD) i jedynym jadowitym stworem, jakiego spotkałem przez 3 tygodnie w Australii.

Poza tym sporo o kangurach, Quokkach i Koalach (ʘ‿ʘ)

#zwtravel

#podroze #australia

Przejdź do wpisu

Dodany: 2018-10-30 08:52:11 | Ostatnio wołany: 2018-10-30 08:53:12Próbowaliście kiedyś wolontariatu za granicą?

To ciekawy sposób na zwiedzanie przede wszystkim, jeśli masz sporo więcej czasu, niż pieniędzy, albo chcesz szybko wniknąć w kulturę danego miejsca, od razu obracając się wśród mieszkańców ;) Dziś mam dla Was opis mojego doświadczenia z Workaway w Australii - było... różnie :)

Australia za darmo i dom na złomowisku. Pierwszy raz z Workaway

#zwtravel

#podroze #australia

Przejdź do wpisu

Dodany: 2018-10-22 09:13:12 | Ostatnio wołany: 2018-10-22 09:13:49Cześć, Miraski :)

Mam dla Was całkowicie za free, napisanego przeze mnie, 40-stronicowego ebooka o tanim lataniu (proszę o wykopanie):

Jak tanio latać? Mój darmowy eBook o tanich lotach

Ostatnie kilkanaście dni na wakacjach spędziłem nad tym małym projektem, przepisując od nowa artykuły z bloga, sklejając w całość i dopisując sporo nowej treści. Starałem się zawrzeć całą moją wiedzę na temat budżetowego latania po Europie i reszcie świata, nie skupiając się jedynie na szukaniu biletów, a na całości tematu. W książce znajdziecie odpowiedzi na pytania:

jak szukać biletów?
z jakich narzędzi korzystać?
w co mogę się spakować, co zabrać na pokład, jakie są limity bagażu?
jak zarobić na opóźnionym locie i co robić, gdy przytrafi się taka sytuacja?
jak spakować się w bagaż podręczny?
Jest sporo o naszych, europejskich low-costach, trochę też o tańszych liniach na całym świecie. Ebook to dobry materiał na rozpoczęcie swojej podróżniczej przygody, ale myślę że weterani taniego latania też mogą znaleźć tutaj coś użytecznego.

Starałem się dopracować materiał jak tylko mogę, dostępny jest w trzech formatach - PDF, EPUB i MOBI. Na stronie znajdziecie możliwość zapisania się na newsletter - ale nie jest to wymóg, można pobrać ebooka nie podając żadnych danych, niczego nie zaznaczając i nigdzie się nie zapisując :)

Za każdą informację zwrotną będę wdzięczny - napisz, jeśli Ci się podobało, przydało, a jak bieda - też daj znać ;)

Dzięki za wykopywanie i czytanie!

#zwtravel

#podroze #podrozujzwykopem #tanieloty #ebook

Przejdź do wpisu

Dodany: 2018-10-16 08:07:06 | Ostatnio wołany: 2018-10-16 08:07:42Dzień dobry razem z Quokkami!

Dziś parę słów o jednej z najmilszych wysp świata - bo pełnej najbardziej fotogenicznych i uśmiechniętych zwierzaków ;) 30.000 lat temu była domem Aborygenów, później więziono tam zakładników z I i II Wojny Światowej, dziś jest rezerwatem przyrody i domem dla około 10.000 Quokk.

To tutaj ludzie z całego świata przyjeżdżają, by zobaczyć te małe, wesołe torbacze. Ale nie tylko Quokkami żyje Rottnest - to także miejsce różowego jeziora, przepięknych plaż i fantastycznych miejsc do nurkowania.

Jak zrobić selfie z Quokką? Rottnest Island

#zwtravel

#podroze #podrozujzwykopem #australia

#quokkanadzis

Przejdź do wpisu

Dodany: 2018-10-09 12:51:15 | Ostatnio wołany: 2018-10-09 12:52:33Witam Mirków i Mirabelki!

Grzeję aktualnie tyłek gdzieś między buszem a polami w Australii Zachodniej, mam więc dla Was pierwszy wpis z wyspy kangurów. Dziś o cenach w Australii, kraju, który od początku trochę mnie zaszokował i to mimo tego, że całkiem niedawno mieszkałem na nietaniej przecież Islandii. Później okazało się, że nie jest aż tak źle, ale wciąż Australia potrafi wyciągnąć masę pieniędzy z konta. Zapraszam:

Ceny w Australii Zachodniej

Niedługo kangury, quokki, emu i inne dziwności z drugiego końca świata ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#zwtravel

#australia #podroze #podrozujzwykopem

Przejdź do wpisu

Dodany: 2018-09-15 09:17:33 | Ostatnio wołany: 2018-09-15 09:17:58Jak przygotować się do przejścia Camino Portugues?

Wiem, że przynajmniej kilkoro z Was przymierza się do przejścia portugalskiego wariantu Camino de Santiago. Napisałem poradnik, w którym dzielę się swoimi doświadczeniami ze szlaku - co warto spakować, czego nie, na jakie wydatki się przygotować i jak w ogóle najlepiej do Portugalii się dostać. No i trochę zdjęć z samej trasy w środku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak przejść Camino Portugalskie? Co spakować i jaki przygotować budżet?

#zwtravel

#portugalia #hiszpania #camino #podroze #podrozujzwykopem

Przejdź do wpisu

Dodany: 2018-09-09 11:05:01 | Ostatnio wołany: 2018-09-09 11:05:31Cześć, Mirki!

Mam dla Was pocztówki z Australii i Tajlandii - w zamian za małą pomoc. Chodzi tutaj o pomoc dla konia i mojej mamy - jeśli masz chwilę to poczytaj, zostaw plusa - z góry dzięki :)

Poznajcie Jadzię. Jadzia to ulubiona klacz mojej mamy, z którą znają się już od kilku lat. Niestety, zachorowała na astmę, przez co nie nadaje się już do jeżdżenia, czyli jednocześnie do zarabiania - a dla takiego konia w większości wypadków droga prowadzi prosto do rzeźni.

Moja mama, która zwariowała na punkcie Jadźki dawno temu, nie mogła pogodzić się z takim wyrokiem, i postanowiła działać - znaleźć stajnię i chętnych do zaopiekowania się koniem. Na początku było ciężko, stajnie były gotowe przyjąć chorą klacz do siebie tylko w zamian za naprawdę duże pieniądze płacone co miesiąc.

Ostatnio szczęście się uśmiechnęło, znalazł się właściciel koni i małej stajni, który za mniejszą, niż wszędzi kwotę przyjmie konia pod dach, w zamian za dodatkową opiekę nad jego końmi. Oprócz tego trzeba zapewnić jej jedzenie, i codziennie się nią zająć - z tego powodu moja mama jest bardzo szczęśliwa, będzie mogła widzieć się z Jadzią co dzień, do tego stajnia jest naprawdę blisko, więc dojazdy nie będą stanowiły większego problemu.

Niestety - utrzymywanie konia wiąże się ze sporym wydatkiem każdego miesiąca. Mama normalnie na pewno nie zdecydowałaby się na posiadanie i utrzymywanie takiego zwierzaka, ale jest bardzo związana z Jadzią, dla której każde inne wyjście kończy się w rzeźni za maksymalnie kilka tygodni, a ma przed sobą co najmniej kilka lat spokojnego życia.

Jako, że niedługo ruszam w kilkutygodniową podróż na drugi koniec świata, pomyślałem, że może uda mi się pomóc.
Jeśli chcielibyście lekko wspomóc budżet Jadźki, będę Wam niezmiernie wdzięczny, a jako że nie lubię jałmużny, na wszystkie swoje wyjazdy zarabiam sam, a nie zbieram w internecie, chciałbym w jakiś sposób się odwdzięczyć, choćby symbolicznie.

Jeśli wpłacisz co najmniej 20 zł - z wielką przyjemnością wyślę Ci kartkę z najbliższej podróży - z Australii bądź Tajlandii. Wystarczy, że w tytule przelewu wpiszesz dane do wysyłki, i ewentualnie dopiszesz, z którego z państw chcesz kartkę - jeśli na którymś zależy Ci szczególnie :)

Pozwoliłem sobie zawołać moje dwie mirkolisty. Mam nadzieję, że zawołani się nie pogniewają - trochę mało podróżnicza prywata, cieszę się, że jesteście tu ze mną i czekacie na nowe wpisy - pomoże zapewne każdy plus, który wyniesie post trochę wyżej :)

Z góry dzięki Mirki i Mirabelki. Nie zamierzam robić z tagu i list słupa reklamowego, więc nie bójcie się, podobne treści raczej więcej nie będą się tu pojawiać.

Dane do przelewu:
21 1240 1646 1111 0010 8496 2255
Katarzyna Kazanecka

żadnego dopisku nie trzeba - to konto stworzone specjalnie dla Jadzi. Podaj jedynie w tytule swój adres, a dostaniesz pocztówkę :)

Dzięki za każdy plus i każdą złotówkę!

Na wszelkie pytania chętnie odpowiem w komentarzach lub w wiadomości prywatnej.

Taguję #zwtravel

Jak i #konie #pomoc trochę #australia #tajlandia #podroze

Przejdź do wpisu

Dodany: 2018-09-07 07:16:02 | Ostatnio wołany: 2018-09-07 07:16:28


Kilka słów na temat nowej polityki bagażowej:

- Wizz Air od kilkunastu dni nakazuje nadawać bagaż podręczny przy stanowisku odprawy, jeśli przekracza wymiary 40x30x18. Bezpłatnie.

I w sumie spoko, bo możesz zabrać, co chcesz - płyny, ostre rzeczy, kuchenkę itp. bez wykupowania bagażu rejestrowanego. Coś czuję tylko, że szybko zmienią tę politykę po raz kolejny ;)

- W Ryanairze za to pomieszanie z poplątaniem, ale od 1.11 zmniejsza się dopuszczalna wielkość bagażu podręcznego, a jak chcesz nadać przy odprawie większy podręczny, to możesz, ale za 8€. Chyba, że wykupisz priorytet za 6€, to już możesz wziąć większy podręczny, ale nie nadawać, a zabrać ze sobą na pokład xD

Trochę zamieszanie, ale generalnie - Wizz Air na plus, Ryanair na minus. Może za to będzie mniej chaosu przy bramkach. Artykuł zaktualizowany:

Bagaż podręczny w samolocie po zmianach

#zwtravel

#podroze #podrozujzwykopem

Przejdź do wpisu

Dodany: 2018-08-14 09:55:21 | Ostatnio wołany: 2018-08-14 09:55:49Dzień dobry! Właśnie kończę się pakować i za kilka godzin ruszam do Portugalii, ale mam dla Was efekt mojej współpracy z polską firmą outdoorową, Fjordem Nansenem - recenzję namiotu jednoosobowego Tordis I, który towarzyszył mi kilka razy podczas noclegów na Islandii :)

Szukałem czegoś do 1000 zł, z wysoką odpornością na deszcz (a jakże :D), byłem gotów dźwigać kilkaset gramów więcej w zamian za zwiększoną wytrzymałość. Jestem bardzo zadowolony - efekt na blogu :)

Namiot do zadań specjalnych - Tordis I od Fjorda Nansena

#zwtravel

Zdjęcie cyknąłem pod lodowcem Sólheimajökull ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przejdź do wpisu

Dodany: 2018-08-04 14:04:13 | Ostatnio wołany: 2018-08-04 14:04:32Dlaczego na Islandii nie ma drzew?

Na to kilka innych pytań odpowiada dzisiejszy wpis - 6 ciekawostek o Islandii. Za 4 dni kończy się mój tegoroczny pobyt w tym pięknym kraju, a rejon zmieniam na trochę cieplejszy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zapraszam do lektury:

6 ciekawostek o Islandii

#zwtravel #ciekawostki

Przejdź do wpisu
Założona przez:

zbigniew-wu

Osób na liście: 94
Wołań: 88
Wołam do wpisów blogowych, spod tagu #zwtravel.

Ostatnie wydarzenia (zobacz wszystkie)


2018-11-21 08:58:35
@zbigniew-wu zawołał do wpisu


2018-10-30 08:53:12
@zbigniew-wu zawołał do wpisu


2018-10-22 09:13:49
@zbigniew-wu zawołał do wpisu


2018-10-16 08:07:42
@zbigniew-wu zawołał do wpisu


2018-10-09 12:52:33
@zbigniew-wu zawołał do wpisu


2018-09-30 18:10:30
@Kangel opuścił listę


2018-09-15 10:20:03
@Patyq_ opuścił listę


2018-09-15 09:17:58
@zbigniew-wu zawołał do wpisu


2018-09-09 11:05:31
@zbigniew-wu zawołał do wpisu


2018-09-07 07:16:28
@zbigniew-wu zawołał do wpisu