Dodany: 2018-02-16 15:15:50 | Ostatnio wołany: 2018-02-16 15:16:16Krajowa Rada Sądownictwa Rejonowego

https://www.wykop.pl/link/4169109/krajowa-rada-sadownictwa-rejonowego/

Aż 14 z 18 zgłoszonych kandydatur to sędziowie sądów powszechnych, i to rejonowych, najniższego szczebla, z najmniejszym doświadczeniem w porównaniu z sędziami sądów okręgowych czy apelacyjnych. Zgłoszono tylko dwie kandydatury sędziów sądów okręgowych i żadnego - z sądu apelacyjnego.

KRS według konstytucji

Skład Krajowej Rady określa art. 187 ustawy zasadniczej, który w punkcie 2. mówi, że składa się ona z "piętnastu członków wybranych spośród sędziów Sądu Najwyższego, sądów powszechnych, sądów administracyjnych i sądów wojskowych".

#polska #polityka #tklive #neuropa

Przejdź do wpisu

Dodany: 2018-02-16 14:03:19 | Ostatnio wołany: 2018-02-16 14:04:55


Chyba długo ze strony prawactwa nie usłyszymy o Yad Vashem.

Yad Vashem o ustawie o IPN: odrzucamy takie zbytnie uproszczenia

Trzecią i najważniejszą kwestią poruszoną zdaniem Yad Vashem przez polską ustawę "jest kwestia stosunków między Żydami i osobami nie będącymi Żydami na okupowanych ziemiach polskich podczas wojny". "Wiele osób w Polsce twierdzi, że naród polski – jako zbiorowy podmiot – próbował ratować Żydów", a Muzeum Polaków Ratujących Żydów utworzone w Markowej "stara się przedstawiać cały polski naród jako 'naród ratujący Żydów'", napisano. Zdaniem Instytutu, "szczegółowe badania nie potwierdzają jednak tej tezy i takiego obrazu rzeczywistości". "Udział Polaków w mordowaniu Żydów w czasie wojny był powszechny", podkreślono. 

Jak stwierdza Yad Vashem, Polacy odznaczeni przez niego za ratowanie Żydów medalem Sprawiedliwi Wśród Narodów Świata "to niewątpliwie bohaterzy", a ich obecna liczba 6,7 tysiąca "prawdopodobnie jest za niska w stosunku do tego, ilu Polaków zasługuje na takie uznanie". Jednocześnie jednak zaznacza, że "z pewnością nie jest prawdą, że 'setki tysięcy Polaków' powinny zostać uznane za Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Nie ma też żadnych podstaw, aby twierdzić, że w Instytucie Yad Vashem 'brakuje' drzewa upamiętniającego cały polski naród", stwierdzono w dokumencie. "Ponadto, ci stosunkowo nieliczni Polscy, Sprawiedliwi wśród Narodów Świata, którzy ratowali Żydów, musieli ich ukrywać nie tylko przed Niemcami, ale często także przed swoimi polskimi sąsiadami", stwierdził Instytut przypominając, że "przed II wojną światową antysemityzm był szeroko rozpowszechniony we wszystkich warstwach społecznych w Polsce". 

https://www.wykop.pl/link/4169047/ustawa-o-ipn-yad-vashem-odrzucamy-takie-zbytnie-uproszczenia/

#polityka #neuropa #izrael #zydzi #ipn #bekazpisu

Przejdź do wpisu

Dodany: 2018-02-16 11:05:54 | Ostatnio wołany: 2018-02-16 11:11:52ZNALEZISKO: https://www.wykop.pl/link/4168525/biskupi-ukrywaja

Biskupi ukrywają liczbę księży pedofilów. "Boją się wypłaty odszkodowań". Ks. Żak mówi o 13 skazanych pedofilach w sutannie, my mamy dane o 56 sakazanych prawomocnymi wyrokami - Marek Lisiński fundacja "Nie lękajcie się". Mimo licznych deklaracji, hierarchowie nie zmienili swojego nastawienia w sprawie pedofilii, wciąż odsuwają od siebie odpowiedzialność. (...)

Prawnicy Kościoła docierają do ofiar. Często to osoby z rodzin trudnych, po przejściach - ofiarują im pieniądze i podpisanie dokumentów. Mecenas Kościoła nie ukrywa, że są takie osoby np. w Szczecinie podpisały, że zrzekają się wszystkich praw. Masa osób się boi: społeczeństwa, oskarżeń że robią to wszystko dla pieniędzy. A my to robimy dlatego, żeby ukarać sprawcę - podkreślał Marek Lisiński.

Zdaniem działacza fundacji "Nie lękajcie się", dużo winy za to, że w Polsce bagatelizuje się problem pedofilii w Kościele, ponosi społeczeństwo. - Powstają społeczne komitety obrony sprawców. Ofiary i ich bliscy są piętnowani. I to mimo prawomocnych wyroków. Po części coraz bardziej obwiniam społeczeństwo za to, że daje przyzwolenie na takie rzeczy - przyznał gość "Analiz" w Radiu TOK FM.

#humorobrazkowy #polska #kosciol #ciekawostki #neuropa #bekazkatoli #bekazprawakow #mikroreklama

Przejdź do wpisu

Dodany: 2018-02-08 14:31:37 | Ostatnio wołany: 2018-02-08 14:40:38


Polecam wykopkom, którzy tak się pienili na nazywanie marszu niepodległości marszem faszystów.

https://www.wykop.pl/link/4155541/wloski-faszysta-zaproszony-na-marsz-niepodleglosci-solidaryzuje-sie-z-terrorysta/

#neuropa #polityka #4konserwy

Przejdź do wpisu

Dodany: 2018-02-08 14:27:21 | Ostatnio wołany: 2018-02-08 14:27:46


Poseł PiS chce cenzurować "Medialiony" Nałkowskiej.

... bo padają w nim sformułowania "polskie obozy zagłady".

znalezisko: https://www.wykop.pl/link/4153795/posel-pis-chce-cenzurowac-medialiony-nalkowskiej/

#polska #polityka #bekazpisu #neuropa #historia

Przejdź do wpisu

Dodany: 2018-02-08 11:14:36 | Ostatnio wołany: 2018-02-08 11:17:58Znalezisko: https://www.wykop.pl/link/4155149/wojna-polska-izrael-wywolana
Doskonały artykuł podsumowujący zamieszanie z ustawa IPNu i pokazujacy jak ograniczeni umyslowo sa nasi wykopowi (i nie tylko) prawicowcy. Reprezentuja poziom ruskiego waciaka, ktorego Partia moze wrecz dowolnie szczuc. Hej #4konserwy jak to jest byc pieskiem Kaczora, jak to jest byc bezwolnym, zaprogramowanym pionkiem? Jak to jest dzialac na szkode Polski, ale dla dobra Partii? To jest wasz "Patriotyzm"?

Bierzyński: Wojna Polska - Izrael to majstersztyk politycznego marketingu. PiS ją wywołał celowo

Izrael jako wróg został wybrany doskonale. Jest rządzony przez prawicowych populistów, więc można było dokładnie przewidzieć lustrzany mechanizm ostrych reakcji. I właśnie o takie reakcje Kaczyńskiemu chodziło.
Nic tak dobrze nie konsoliduje władzy jak wojna. Wojna przekreśla krajowe podziały wewnętrzne i usuwa wszelkie pretensje obywateli do władzy. Wojna pozwala też odróżnić „patriotów” od „zdrajców”. Jeśli twoim celem jest władza absolutna, a koszty nie mają dla ciebie znaczenia, to wywołaj wojnę. Oczywiście „w słusznej sprawie”. Najlepiej taką, której nie możesz przegrać. Tak robili władcy w starożytności, tak robią władcy dziś: Putin (w Czeczenii, na Krymie i Ukrainie) i Erdogan (tocząc wojnę z Kurdami i wchodząc ostatnio do Syrii).

Łatwo wywołać prawdziwą wojnę, gdy jest się mocarstwem albo zaściankiem. Mocarstwa prowadzą swoje wojny na swoich warunkach. Z kolei wojny zaścianków przechodzą przez świat niezauważone, więc można je toczyć długo i bezkarnie. Niestety Polska Jarosława Kaczyńskiego nie spełnia ani pierwszego, ani drugiego kryterium. Jest zbyt mała, by prowadzić samodzielnie wojnę - jak Rosja czy Turcja. Za duża natomiast i położona zbyt centralnie w Europie, by wywołać peryferyjny konflikt z sąsiadem. Nie mamy też mniejszości narodowej, którą można by uciskać, wywołać małe powstanie, które „patriotyczny rząd ocalenia narodowego” stłumiłyby z poparciem obywateli-patriotów. Jako członek NATO i część Unii Europejskiej mamy liczne ograniczenia. Prawdziwa wojna nie wchodzi zatem w rachubę, ale tę samą rolę może z powodzeniem odegrać wojna symboliczna.

(...)

Efekt ustawy jest taki, że fraza „polskie obozy śmierci” na samym Twitterze 27 stycznia była wpisana 25 milionów razy. Jeśli zsumować wszystkie media społecznościowe, liczby są kosmiczne. A odpowiedzi polski rząd nie przygotował żadnej. Zainteresowany tematem czytelnik nie ma szans na poznanie prawdy historycznej, przeczyta jedynie o kontrowersjach. Totalna kompromitacja. Nie ma to zresztą żadnego znaczenia, bo nie walka ze zniesławieniem była celem legislacji. Nie przygotowano żadnych materiałów informacyjnych na ten temat. Nie wysłano nawet instrukcji dla polskiej dyplomacji na czas. Nic. W propagandzie wewnętrznej będzie można mówić, że chodzi o „polskie obozy zagłady”. I przedstawiać ojczyznę w jej ulubionej pozie wiecznej ofiary agresorów lub - jeszcze lepiej - międzynarodowych spisków. A że Izrael ma pretensję o coś zupełnie innego, nie ma żadnego znaczenia. W patriotycznym zrywie nikt nie patrzy na szczegóły. Idealnie. Na świecie nie rozumieją, po co Polacy takie rzeczy robią. W Polsce nikt nie rozumie, o co na świecie mają pretensję. Też świetnie, bo takiej wojny nie można przegrać!

#neuropa #polityka #bekazprawakow #dobrazamiana #polska #bekazpisu #izrael #mikroreklama

Przejdź do wpisu

Dodany: 2018-02-06 00:42:53 | Ostatnio wołany: 2018-02-06 00:43:15


wPolityce zadziwiająco przytomnie o tym, dlaczego PiS w kwestii Izraela wpadł na minę, nie rozumie jak to się stało, i dlaczego nie chce, ani nie umie, z tego bagna wybrnąć.
(Plus tony wazeliny i partyjnej nowomowy)

Uboczny skutek sukcesu, czyli dlaczego rządzący nie czuli, że ustawa o IPN może spowodować pożar

wykop: https://www.wykop.pl/link/4151001/wpolitce-o-tym-dlaczego-wladza-nie-rozumiala-w-co-sie-pakuje/

#polska #polityka #bekazpisu #neuropa

Przejdź do wpisu

Dodany: 2018-02-02 14:24:42 | Ostatnio wołany: 2018-02-02 15:02:38


Morawiecki w orędziu podpierał się Karskim. Historyk powinien wiedzieć, że istnieje nieocenzurowana wersja jego raportu.

Oko.press opublikowało fragmenty:

“Stosunek Żydów do Polaków jest podobny do ich stosunku do Niemców. Powszechnie daje się wyczuć, że radzi byliby, aby w stosunku Polaków do nich panowało zrozumienie, iż przecież oba narody są niesprawiedliwie gnębione i to przez tego samego wroga. Tego zrozumienia wśród szerszych mas społeczeństwa polskiego nie ma.

Stosunek ich [Polaków] do Żydów jest przeważnie bezwzględny, często bezlitosny. Korzystając w dużej części z uprawnień, jakie nowa sytuacja im daje. Wykorzystują wielokroć te uprawnienia – często nadużywają je nawet. Zbliża ich to w pewnym stopniu do Niemców.” (str. 6)

Dalej Karski pisze:

“[Niemcy] Próbują wygrać nasuwające się konflikty między polską policją, czy innymi polskimi szczątkowymi urzędami lub urzędnikami, a szerokimi warstwami społeczeństwa, zawsze prawie stając ‘po stronie ludu’ i w końcu… ‘Niemcy, dopiero i nareszcie oni, pomogą Polakom do zrobienia porządku z żydami’” (str. 9)

“Żydzi płacą, płacą, płacą… a polski chłopek, robociarz, czy głupi zdemoralizowany kapcan półinteligent robią uwagi: »No, ci dopiero dają im szkołę« – »od nich trzeba się uczyć« – »przyszedł koniec na żydów« – »nie ma co, trzeba podziękować Bogu, że przyszedł Niemiec i wziął się za Żydów« itd.” (str. 10)

“Rozwiązanie kwestii żydowskiej przez Niemców – muszę to stwierdzić z całym poczuciem odpowiedzialności za to, co mówię – jest poważnym i dosyć niebezpiecznym narzędziem w rękach Niemców do »moralnego pacyfikowania« szerokich warstw społeczeństwa polskiego.

Oczywiście byłoby błędnym przypuszczać, że tylko ta sprawa będzie skuteczna i zjedna im uznanie społeczeństwa. Naród nienawidzi swego śmiertelnego wroga – ale ta kwestia stwarza jednak coś w rodzaju wąskiej kładki, na której przecież spotykają się zgodnie Niemcy i duża część polskiego społeczeństwa”. (str. 11)

“Dalej – obecny stan stwarza podwójne rozbicie wśród ludności tych ziem. Po pierwsze: rozbicie między Żydami a Polakami w walce ze wspólnym i śmiertelnym wrogiem, po drugie: rozbicie wśród Polaków, z których jedni gardzą i oburzają się na barbarzyńskie metody Niemców /zdając sobie przy tym sprawę z grożącego niebezpieczeństwa/, a drudzy patrzą na nie /a więc i na Niemców/ ciekawym i często zachwyconym wzrokiem, mając za złe pierwszej grupie jej »obojętność w stosunku do tak ważnej kwestii«”. (str. 11)

https://oko.press/morawiecki-mowil-oredziu-o-janie-karskim-chyba-go-czytal/

#historia #holocaust #polityka #neuropa #bekazpisu #zydzi #karski

Przejdź do wpisu

Dodany: 2018-01-30 09:24:07 | Ostatnio wołany: 2018-01-30 09:34:51


“Dziś był taki incydent: o godz. 9.00, kiedy suweren czekał na wejście do kriokomory, nagle wpadł pan Soloch i został obsłużony pojedynczo, choć normalnie wpuszczają po pięć osób, a po nim przyszedł pan Szatkowski i też wszedł sam przed suwerenem”

“Kiedy Szatkowski wyszedł z poczekalni, powiedziałem: co, kolejka pana nie obowiązuje? A suweren czeka! Był niesamowicie zaskoczony. Aż pomylił kierunki. Zamiast skręcić w lewo, skręcił w prawo. Ale słowem się nie odezwał i poszedł”.

Byłem ciekawy, jaką odpowiedź na to pytanie dostałby zwykły pacjent. Zadzwoniłem na numer kierownictwa Kliniki Rehabilitacji szpitala MON, przedstawiając się jako świadek zajścia. Liczyłem, że dostanę prawdziwszą odpowiedź, niż gdybym pytał jako dziennikarz.

- Jak będziecie tak mocno dociekać, to tam jest kamera. Ładnie was tam wszystkich ponagrywa. Będziecie chodzić się spowiadać do odpowiednich służb. Także ja bym zalecał rozsądek.

Znalezisko - https://www.wykop.pl/link/4138787/wladza-leczy-sie-bez-kolejki-oburzonego-pacjenta-szpital-mon-straszy/

#neuropa #polityka #dobrazmiana #bekazpisu #bekazpodludzi

Przejdź do wpisu

Dodany: 2018-01-29 11:12:51 | Ostatnio wołany: 2018-01-29 11:26:10


#dobrazmiana #neuropa #4konserwy #polityka #rolnictwo #mirkoreklama
https://www.wykop.pl/link/4137129/jako-bezrobotny-bedzie-mogl-sie-zarejestrowac-rolnik-majacy-gospodarstwo-do-5-ha/
kolejne idiotyczne przepisy które służą kupieniu głosów... czyli podniesienie z 2ha do 5 ha przejscia rolnikow na bezrobocie...
zauwazyli ze w rolnictwie zaczynają sie nastroje zmieniać co do pisu wiec szykuja taki bubel...
@k1fl0w wołaj liste bo to warte wykopania...

Przejdź do wpisu
Założona przez:

pk347

Osób na liście: 46
Wołań: 109
Jeżeli cenisz swoją wolność, a komuna, satrapia czy ręcznie sterowany kołchozik to nie jest Twoje wymarzone miejsce do życia to będziesz się tutaj czuł jak w domu :)

Kategoria: Polityka

Ostatnie wydarzenia (zobacz wszystkie)


2018-02-16 15:16:16
@k1fl0w zawołał do wpisu


2018-02-16 14:04:55
@falszywy_prosty_pasek zawołał do wpisu


2018-02-16 11:11:52
@pk347 zawołał(a) do wpisu


2018-02-08 15:43:18
@pk347 zmienił(a) uprawnienia użytkownika @pansernik


2018-02-08 15:34:33
@pk347 usunął/usunęła użytkownika @PozytywistycznaMetamorfoza z listy


2018-02-08 14:40:38
@falszywy_prosty_pasek zawołał do wpisu


2018-02-08 14:27:46
@adam2a zawołał(a) do wpisu


2018-02-08 11:17:58
@pk347 zawołał(a) do wpisu


2018-02-06 00:43:15
@adam2a zawołał(a) do wpisu


2018-02-02 15:02:38
@falszywy_prosty_pasek zawołał do wpisu