Dodany: 2019-12-13 12:21:04 | Ostatnio wołany: 2019-12-13 12:23:45


W końcu udało mi się dokończyć wpis dokończyć wpis o sprężynach i ich wpływie na symulacje. Nie jest to tekst zawierający wiedzę ekspercką, ale osobom nie mającym pojęcia o symulacjach może się przydać (przynajmniej taką mam nadzieję).

➢ Sprężyna – najprostszy mózg symulacyjny

Wrzucam też coś zdecydowanie bardziej przyciągającego uwagę ;) Poniższa animacja przedstawia jak duży wpływ na współczynnik oporu aerodynamicznego i współczynnik siły nośnej ma to czy ciało się obraca czy też nie. Różnica ta wynika bezpośrednio z efektu Magnusa, który był już kilka razy przedstawiany na wykopie.

tag to subskrypcji / czarnolistowania #bogdansymulant
wykopowa lista jeśli ktoś chce być wołany

#ciekawostki | #inzynieria | #cad | #gruparatowaniapoziomu | #studbaza | #mes

Przejdź do wpisu

Dodany: 2019-10-30 11:59:30 | Ostatnio wołany: 2019-10-30 12:00:22


Na moim Blogu Technicznym pojawił się kolejny post. Tym razem, za małą namową użytkownika @FAQGAG, postanowiłem napisać coś na temat

➢ Obecnej sytuacji i perspektyw na rynku symulacji inżynierskich w Polsce

Starałem się opisać jak wyglądają moje doświadczenia, jakie zmiany dotąd zauważyłem i co wydaje mi się, że przyniesie jutro. Mam nadzieje, że komuś się to przyda. Jeśli tak jest to będzie mi miło zobaczyć plusika przy wykopalisku

Tak jeszcze ze spraw organizacyjnych - posty na blogu będą pojawiać się maksymalnie dwa razy w miesiącu. Do nich też będe wołał Mirków i Mirabelki z mojej symulacyjnej listy. Jeżeli chcesz się do niej zapisać (bądź wypisać) to możesz to zrobić pod tym linkiem. W przypadku krótkich ciekawostek, które wrzucam na bieżąco nie ma sensu wołać i spamować wszystkich. Jeżeli chcesz być na bieżąco to zachęcam to częstszego odwiedzania strony BlogTechniczny.com albo śledzenia tagu #bogdansymulant

Symulacja spalania metanu wykonana w ConvergeCFD dodana dla atencji ;)

#inzynieria | #cad | #gruparatowaniapoziomu | #studbaza | #mechanikapojazdowa

Przejdź do wpisu

Dodany: 2019-10-09 14:03:50 | Ostatnio wołany: 2019-10-09 14:04:43Wydaje mi się, że w końcu nadeszła pora, żeby podzielić się z wami czymś nad czym pracowałem od jakiegoś czasu, a do czego też dołożyliście swoją cegiełkę!

Przy moim poprzednim poście, gdzie zachęcałem was do przeczytania mojego artykułu, wspomniałem też, że zastanawiam się nad stworzeniem forum dla ludzi szukających pomocy w symulacjach. Część z was przekonywało mnie, że nie warto, a część z was napisało, że fajny pomysł. Symulacje są niszową branżą (niestety) i wiem, że nigdy nie będzie na to takiego parcia jak na programowanie, ale... nawet jeżeli udałoby mi się zjednoczyć garstkę ludzi, to moim zdaniem warto ʕ•ᴥ•ʔ

Tym samym chciałbym ogłosić, że:
- po pierwsze primo, wracam do blogowania. Tym razem po polsku i mam nadzieje, że w formacie, który przypadnie wam bardziej do gustu

▶ Blog Techniczny

- po drugie primo, do grupy na fb zapisać się możecie TUTAJ Wiem, że nic tam jeszcze nie ma, ale to się wkrótce zmieni
- po trzecie primo, ultimo - dzięki wam znowu wygrałem głosowanie i pełna wersja artykułu Modelowanie zjawisk sprzężonych dostępna jest pod tym linkiem. Z tego też powodu ogłaszam #rozdajo - każda osoba, która zapisze się do grupy na fb bierze udział w losowaniu egzemplarza czasopisma z moim artykułem (pewnie powiecie, o jaaa ale poszalał - sam dostałem dwa egzemplarze, a drugi muszę trzymać dla potomnych)

Popełniłem też pierwszy artykuł o tym jak zacząć naukę MES

można wykopywać ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#bogdansymulant | #inzynieria | #nauka | #cad | #mes | #gruparatowaniapoziomu

Przejdź do wpisu

Dodany: 2019-09-17 16:45:25 | Ostatnio wołany: 2019-09-17 16:46:42


Na przełomie sierpnia i września ukazał się kolejny artykuł sygnowany moim nazwiskiem. Tym razem celem było przedstawienie w jaki sposób modelować zjawiska sprzężone przy użyciu XFlow i Simpack. Nie są to tak znane oprogramowania jak Ansys czy Abaqus, niemniej warto im się przyglądnąć. Z tego powodu w tekście przedstawiłem czym są, do czego służą i w jaki sposób mogą ze sobą współdziałać. Opisałem krok po kroku w jaki sposób zbudować model zaworu jak na załączonym obrazku. Tak jak poprzednio pod linkiem znajdziecie tylko część artykułu. Całość będzie dostępna jeśli wygram w głosowaniu. Ankieta znajduje się po prawej stronie po kliknięciu w link - dzięki za każdy oddany głos!

▶ Modelowanie zjawisk sprzężonych za pomocą XFlow i Simpack

Korzystając z chwilowej atencji chciałbym się dowiedzieć co myślicie o pomyśle, który ostatnio przyszedł mi do głowy. Odkąd zacząłem tu publikować posty o symulacjach zdarza się nierzadko, że ktoś do mnie napisze z prośbą o pomoc. W związku z tym doszedłem do wniosku, że może warto byłoby założyć jakieś forum gdzie bez skrępowania można zapytać o sprawy związane z symulacjami / projektowaniem / przydatnymi umiejętnościami z dziedziny inżynierii. Eksperci pomocy nie potrzebują, ale odnoszę wrażenie, że jest na to zapotrzebowanie pod tagiem #studbaza . Wiem, że istnieją podobne fora, ale...nie chodzi o to, żeby być pierwszym, bo nawet Jan Paweł był drugi ( ͡° ͜ʖ ͡°) tutaj pytanie do was - znacie jakąś platformę, która by się do tego nadawała? Zastanawiałem sie nad grupą fb albo nad discordem. Wykop jest spoko, ale chciałbym jakieś bardziej dedykowane miejsce.

#bogdansymulant | #inzynieria | #nauka | #cad | #cfd | #gruparatowaniapoziomu

Wołam wszystkich z mojej symulacyjnej listy (jeśli ktoś chce się nie chce być wołany w przyszłości tutaj można się wypisać )

Przejdź do wpisu

Dodany: 2019-04-01 11:15:24 | Ostatnio wołany: 2019-04-01 11:17:03


Jak zwykle spisaliście się na medal! ʕ•ᴥ•ʔ Dzięki waszym głosom mój artykuł został wzięty po raz kolejny do rubryki ‘Artykuł na życzenie internautów’. Niby nic, ale może uda mi się dotrzeć do szerszego grona odbiorców.

Jeśli macie ochotę przeczytać całość moich wypocin to możecie to zrobić pod tym linkiem
Wrzuciłem dziś też filmik o tym jak nie upadać na rowerze → WYKOPALISKO

Przejdź do wpisu

Dodany: 2019-03-06 12:30:13 | Ostatnio wołany: 2019-03-06 12:31:03


Prasówek symulacyjnych nie było już od dawna, ale nie jest tak, że w wolnym czasie nie robię nic związanego z symulacjami. W najnowszym wydaniu miesięcznika Projektowanie i Konstrukcje Inżynierskie pojawił się kolejny artykuł mojego autorstwa pod tytułem Język węży nie tylko dla czarodziejów. Python orężem nowoczesnego inżyniera ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚

W tekście próbowałem przedstawić dlaczego warto zaznajomić się z programowaniem (a raczej pisaniem skryptów) i jak może to usprawnić nasze codzienne obowiązki.

Link prowadzi do części artykułu, ale jest możliwość odblokowania jego całości ʕ•ᴥ•ʔ Wystarczy zagłosować na mój artykuł w sondzie (sonda znajduje się po prawej stronie na stronie internetowej czasopisma), a pod koniec miesiąca każdy będzie mógł przeczytać jego pełną treść. Tak więc wszystko w waszych rękach i z góry dzięki za każdy głos!

#bogdansymulant #fea #inzynieria #mechanika trochę #chwalesie

Przejdź do wpisu

Dodany: 2018-07-04 08:44:09 | Ostatnio wołany: 2018-07-04 08:45:56


▶ SIMWEEK 26 ◀ Prasówka Symulacyjna

Chcesz być wołany? Zapisz się TUTAJ! Podoba Ci się co robię? Zostaw plusa!

Czego możesz się dzisiaj dowiedzieć?

 Przeprowadzono analizę CFD peletonu składającego się ze 121 kolarzy. Siatka użyta do analizy składa się z, bagatela, 3 bilionów komórek (dokładnie z 2 979 420 781). Tym samym ustanowiono nowy rekord w wielkości siatki dla analiz CFD w dziedzinie sportu. W simweeku znajdziecie link do artykułu opisujące całe przedsięwzięcie

 Jak wlewać mleko do kawy aby się nie ochlapać? Chyba już kiedyś wrzucałem coś podobnego, ale filmik (wrzucony również w komentarzu) wyjaśnia co się dzieje w bardzo intuicyjny sposób za pomocą analizy CFD ( ͡º ͜ʖ͡º)

 Jak wygląda obecny etap rozwoju mojej aplikacji COFEA ʕ•ᴥ•ʔ Kolejny filmik w komentarzu

#bogdansymulant #mes #cfd #cad #inzynieria #nauka #gruparatowaniapoziomu #ciekawostki

Przejdź do wpisu

Dodany: 2018-06-29 12:57:34 | Ostatnio wołany: 2018-06-29 12:58:18No Mircy, dobra robota - dzięki wam mój artykuł wygrał głosowanie!

W nagrodę możecie go przeczytać TUTAJ za free ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Boguś

#bogdansymulant

Przejdź do wpisu

Dodany: 2018-06-26 12:37:17 | Ostatnio wołany: 2018-06-26 12:37:33


Prasówka Symulacyjna ▶ SIMWEEK 25

Chcesz być wołany? Zapisz się TUTAJ!

Podoba Ci się co robię? Zostaw plusa!

Czego możesz się dzisiaj dowiedzieć?
- Co powstanie z połączenia jednego z najlepszych oprogramowań CAD z wyjątkowo dobrze zapowiadającym się solverem do obliczeń wykorzystującym architekturę GPU? Przekonamy się już niedługo, bo PTC Creo rozpoczęło współpracę z firmą Ansys. Cel: wykorzystać Discovery Live na etapie projektowania części CAD. Zapowiada się mega ciekawie!
- Jak wykorzystać optymalizacje topologiczną, aby uzyskać najlepsze właściwości termiczne
- Chyba już wszyscy widzieli filmik SmarterEveryDay, który przedstawia zderzenie się dwóch pierścieni wirowych. Ktoś wykonał symulację takiego zjawiska w programie X-Particles

#bogdansymulant #mes #cfd #cad #inzynieria #nauka #gruparatowaniapoziomu #ciekawostki

Przejdź do wpisu

Dodany: 2018-06-18 09:57:34 | Ostatnio wołany: 2018-06-18 09:57:57


Prasówka Symulacyjna jest już dostępna tutaj ▶ SIMWEEK 23-24

Brak czasu w zeszłym tygodniu spowodował, że nie miałem kiedy napisać cotygodniowego sprawozdania z ciekawostek ze świata symulacji. Z tego powodu dzisiejsze podsumowanie jest o wiele dłuższe, ale zawiera głównie obrazki i filmiki.

Korzystając z okazji chciałbym obwieścić coś, co może zainteresować Inżynierów pracujących w #uk a dokładniej w #bristol .

TL;DR : ! Firma, w której pracuje organizuje spotkanie z użytkownikami Abaqusa, ale głównie chodzi o to żeby pogadać o problemach z jakimi na codzień inżynierowie toczą walkę w dziedzinie symulacji komputerowych.

Zazwyczaj spotkania były zamknięte dla klientów firmy, ale w tym roku imprezę udało się zorganizować w Aerospace Bristol i każdy może przyjść jeśli wcześniej zarejestruje się klikając na LINK. Wiem, że to kryptoreklama, ale wydaje mi się, że idea jest fajna. Przede wszystkim jest to spotkanie organizowane przez dział techniczny, więc nie będzie marketingowego bicia piany. Druga sprawa - można poznać i pogadać z ludźmi z branży. W tym roku prezentacje mają firmy Frazer Nash, Mahle i Prodrive, a także nasz rodak, ekspert od analiz zmęczeniowych pan Paweł Sobczak pracujący dla Dassault Systemes. Nie wiem do końca kto z gości pojawi się w tym roku, ale w zeszłych latach pojawiali się ludzie pracujący dla Triumph czy Aston Martin. Truskawką na torcie jest możliwość zobaczenia samolotu Concorde na własne oczy, a będą też pewnie inne tego typu atrakcje.

Prawde mówiąc nie wiem czy znajdzie się tutaj choć jedna osoba, którą mogłoby to zainteresować, ale wrzucam. Może znacie kogoś potencjalnie zainteresowanego i przekażecie to i owo.

#bogdansymulant #mes #cfd #inzynieria #nauka #gruparatowaniapoziomu #ciekawostki

Przejdź do wpisu
Założona przez:

Bogdan191

Osób na liście: 113
Wołań: 22
Lista dla użytkowników śledzących tag #bogdansymulant

Kategoria: Nauka i newsy

Ostatnie wydarzenia (zobacz wszystkie)


2019-12-13 12:23:45
@Bogdan191 zawołał do wpisu


2019-10-30 16:36:34
@maseczjuset dołączył do listy


2019-10-30 15:40:51
@Gorthin dołączył do listy


2019-10-30 12:00:22
@Bogdan191 zawołał do wpisu


2019-10-09 14:04:43
@Bogdan191 zawołał do wpisu


2019-10-06 00:47:36
@Buntownik_z_przypadku dołączył(a) do listy


2019-09-17 16:46:42
@Bogdan191 zawołał do wpisu


2019-04-18 19:41:35
@Sneakerro dołączył do listy


2019-04-01 11:17:03
@Bogdan191 zawołał do wpisu


2019-03-06 15:38:08
@Javkens opuścił listę