Dodany: 2019-04-01 11:15:24 | Ostatnio wołany: 2019-04-01 11:17:03


Jak zwykle spisaliście się na medal! ʕ•ᴥ•ʔ Dzięki waszym głosom mój artykuł został wzięty po raz kolejny do rubryki ‘Artykuł na życzenie internautów’. Niby nic, ale może uda mi się dotrzeć do szerszego grona odbiorców.

Jeśli macie ochotę przeczytać całość moich wypocin to możecie to zrobić pod tym linkiem
Wrzuciłem dziś też filmik o tym jak nie upadać na rowerze → WYKOPALISKO

Przejdź do wpisu

Dodany: 2019-03-06 12:30:13 | Ostatnio wołany: 2019-03-06 12:31:03


Prasówek symulacyjnych nie było już od dawna, ale nie jest tak, że w wolnym czasie nie robię nic związanego z symulacjami. W najnowszym wydaniu miesięcznika Projektowanie i Konstrukcje Inżynierskie pojawił się kolejny artykuł mojego autorstwa pod tytułem Język węży nie tylko dla czarodziejów. Python orężem nowoczesnego inżyniera ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚

W tekście próbowałem przedstawić dlaczego warto zaznajomić się z programowaniem (a raczej pisaniem skryptów) i jak może to usprawnić nasze codzienne obowiązki.

Link prowadzi do części artykułu, ale jest możliwość odblokowania jego całości ʕ•ᴥ•ʔ Wystarczy zagłosować na mój artykuł w sondzie (sonda znajduje się po prawej stronie na stronie internetowej czasopisma), a pod koniec miesiąca każdy będzie mógł przeczytać jego pełną treść. Tak więc wszystko w waszych rękach i z góry dzięki za każdy głos!

#bogdansymulant #fea #inzynieria #mechanika trochę #chwalesie

Przejdź do wpisu

Dodany: 2018-07-04 08:44:09 | Ostatnio wołany: 2018-07-04 08:45:56


▶ SIMWEEK 26 ◀ Prasówka Symulacyjna

Chcesz być wołany? Zapisz się TUTAJ! Podoba Ci się co robię? Zostaw plusa!

Czego możesz się dzisiaj dowiedzieć?

 Przeprowadzono analizę CFD peletonu składającego się ze 121 kolarzy. Siatka użyta do analizy składa się z, bagatela, 3 bilionów komórek (dokładnie z 2 979 420 781). Tym samym ustanowiono nowy rekord w wielkości siatki dla analiz CFD w dziedzinie sportu. W simweeku znajdziecie link do artykułu opisujące całe przedsięwzięcie

 Jak wlewać mleko do kawy aby się nie ochlapać? Chyba już kiedyś wrzucałem coś podobnego, ale filmik (wrzucony również w komentarzu) wyjaśnia co się dzieje w bardzo intuicyjny sposób za pomocą analizy CFD ( ͡º ͜ʖ͡º)

 Jak wygląda obecny etap rozwoju mojej aplikacji COFEA ʕ•ᴥ•ʔ Kolejny filmik w komentarzu

#bogdansymulant #mes #cfd #cad #inzynieria #nauka #gruparatowaniapoziomu #ciekawostki

Przejdź do wpisu

Dodany: 2018-06-29 12:57:34 | Ostatnio wołany: 2018-06-29 12:58:18No Mircy, dobra robota - dzięki wam mój artykuł wygrał głosowanie!

W nagrodę możecie go przeczytać TUTAJ za free ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Boguś

#bogdansymulant

Przejdź do wpisu

Dodany: 2018-06-26 12:37:17 | Ostatnio wołany: 2018-06-26 12:37:33


Prasówka Symulacyjna ▶ SIMWEEK 25

Chcesz być wołany? Zapisz się TUTAJ!

Podoba Ci się co robię? Zostaw plusa!

Czego możesz się dzisiaj dowiedzieć?
- Co powstanie z połączenia jednego z najlepszych oprogramowań CAD z wyjątkowo dobrze zapowiadającym się solverem do obliczeń wykorzystującym architekturę GPU? Przekonamy się już niedługo, bo PTC Creo rozpoczęło współpracę z firmą Ansys. Cel: wykorzystać Discovery Live na etapie projektowania części CAD. Zapowiada się mega ciekawie!
- Jak wykorzystać optymalizacje topologiczną, aby uzyskać najlepsze właściwości termiczne
- Chyba już wszyscy widzieli filmik SmarterEveryDay, który przedstawia zderzenie się dwóch pierścieni wirowych. Ktoś wykonał symulację takiego zjawiska w programie X-Particles

#bogdansymulant #mes #cfd #cad #inzynieria #nauka #gruparatowaniapoziomu #ciekawostki

Przejdź do wpisu

Dodany: 2018-06-18 09:57:34 | Ostatnio wołany: 2018-06-18 09:57:57


Prasówka Symulacyjna jest już dostępna tutaj ▶ SIMWEEK 23-24

Brak czasu w zeszłym tygodniu spowodował, że nie miałem kiedy napisać cotygodniowego sprawozdania z ciekawostek ze świata symulacji. Z tego powodu dzisiejsze podsumowanie jest o wiele dłuższe, ale zawiera głównie obrazki i filmiki.

Korzystając z okazji chciałbym obwieścić coś, co może zainteresować Inżynierów pracujących w #uk a dokładniej w #bristol .

TL;DR : ! Firma, w której pracuje organizuje spotkanie z użytkownikami Abaqusa, ale głównie chodzi o to żeby pogadać o problemach z jakimi na codzień inżynierowie toczą walkę w dziedzinie symulacji komputerowych.

Zazwyczaj spotkania były zamknięte dla klientów firmy, ale w tym roku imprezę udało się zorganizować w Aerospace Bristol i każdy może przyjść jeśli wcześniej zarejestruje się klikając na LINK. Wiem, że to kryptoreklama, ale wydaje mi się, że idea jest fajna. Przede wszystkim jest to spotkanie organizowane przez dział techniczny, więc nie będzie marketingowego bicia piany. Druga sprawa - można poznać i pogadać z ludźmi z branży. W tym roku prezentacje mają firmy Frazer Nash, Mahle i Prodrive, a także nasz rodak, ekspert od analiz zmęczeniowych pan Paweł Sobczak pracujący dla Dassault Systemes. Nie wiem do końca kto z gości pojawi się w tym roku, ale w zeszłych latach pojawiali się ludzie pracujący dla Triumph czy Aston Martin. Truskawką na torcie jest możliwość zobaczenia samolotu Concorde na własne oczy, a będą też pewnie inne tego typu atrakcje.

Prawde mówiąc nie wiem czy znajdzie się tutaj choć jedna osoba, którą mogłoby to zainteresować, ale wrzucam. Może znacie kogoś potencjalnie zainteresowanego i przekażecie to i owo.

#bogdansymulant #mes #cfd #inzynieria #nauka #gruparatowaniapoziomu #ciekawostki

Przejdź do wpisu

Dodany: 2018-06-04 10:02:37 | Ostatnio wołany: 2018-06-04 10:04:22Jak co tydzień, co ciekawsze linki ze świata obliczeń inżynierskich znaleźć możecie tutaj ▶ Symulacyjna Prasówka SIMWEEK 22

Dzisiejsza prasówka jest z jakiegoś powodu "fluidynamiczna" i można z niej się dowiedzieć:
- jak przy pomocy sztucznej inteligencji wytrenować model numeryczny rybki tak aby np. trzymała się w odpowiedniej odległości od rybki-lidera. Ciekaw jestem kiedy dojdziemy do etapu, w którym odbywać się będą wyścigi autonomicznych samochodów, a implementacje takich AI będą służyły do przewidywania najlepszych strategii wyprzedzania.
- dlaczego sokoły są takie szybkie podczas pikowania i dlaczego mechanika płynów jest taka istotna w tej kwestii
- jakie są różnice w aerodynamice piłek Adidas i Nike i jaki może mieć to wpływ na MŚ w Rosji ;)

Mam nadzieję, że w tym tygodniu moje nieogarnięcie nie weźmie góry i linki będą działać normalnie! Na prasówkę zapisać się można na MirkoLiście! Dodatkowo w tym tygodniu chciałbym odnieść się do wpisu użytkownika @Vikary999

Może ktoś jeszcze wie jak wygląda praca w mes? Czy opłacalną opcją jest zostać w kraju czy raczej pracujecie za granicą? Dla początkującego lepsze są praktyki czy nerdzenie przy kursach samotnie w piwnicy? Od razu zalecacie iść w ścieżkę obliczeniowca czy najpierw popracować w CAD? Z góry dzięki za odpowiedzi :D

To nie pierwsze takie pytanie, które pojawia się na mirko, a sam byłem o to pytany kilka razy na priv. Staram się zawsze pomóc, ale może ktoś jeszcze chciałby dorzucić cegiełke i napisać jak zaczynał, co warto, a czego nie warto robić itp? Wiem, że sam nie odpisałem na ten komentarz, ale moja odpowiedź pojawi się wraz ze spisem pozycji książkowych do MESa, nad którym pracuje.

#bogdansymulant #mes #cfd #inzynieria #nauka #gruparatowaniapoziomu #ciekawostki

Przejdź do wpisu

Dodany: 2018-05-28 08:52:23 | Ostatnio wołany: 2018-05-28 08:52:35


Nówka sztuka prasówka jest już dostępna, a w niej między innymi:

- Siemens zaprezentował ichniejszą wersję Digital Twin. Jeśli się nie mylę to jest to cyfrowy bliźniak samolotu elektrycznego, który był na głównej (ale bardzo możliwe, że się mylę bo nie znam się na samolotach)
- Autodesk, a właściwie to pan Nobuyuki Umetani, przedstawił algorytm, który za pomocą sieci neuronowej modyfikuje kształt zdyskretyzowanej geometrii obiektu. Choć mój opis nie brzmi porywająco to nie spotkałem się z czymś takim wcześniej, a potencjalne zastosowanie w optymalizacji kształtu jest ogromne (np. (Optymalizacja aerodynamiki)[http://nobuyuki-umetani.com/publication/2018_sigg_mlcfd/2018_sigg_mlcfd.mp4] ).
- Wyjaśnienie aerodynamiki przedniego skrzydła nowego bolidu Mclarena

Wszystkie te i wiele innych ciekawostek znajdziecie tutaj (SIMWEEK 21)[https://spolanski.github.io/blog/simulation%20week/Simweek_21.html]

Tym, którzy mają jeszcze weekend życzę miłego odpoczynku..cała reszta do roboty! (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

#bogdansymulant #mes #cfd #inzynieria #nauka #gruparatowaniapoziomu #ciekawostki

Przejdź do wpisu

Dodany: 2018-05-23 13:35:51 | Ostatnio wołany: 2018-05-23 13:36:55Mireczki pragnę obwieścić, że miesięcznik Projektowanie i Konstrukcje Inżynierskie z moim artykułem jest już dostępny! Artykuł zatytułowany jest Jaką cenę należy zapłacić za korzystanie z bezpłatnych pakietów do symulacji inżynierskich?

To mój pierwszy artykuł w czasopiśmie technicznym i od razu okładka! to sie chyba taguje #wygryw i #chwalesie (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) Fragment artykułu można przeczytać tutaj

Kilka osób pisało mi na priv czy mógłbym przesłać tekst nieoficjalnie. Niestety, tego nie mogę zrobić bo umowa jest wiążąca, ale... na stronie miesięcznika odbywa się głosowanie na artykuł, który będzie udostępniony online (sonda zwie się Artykuł na życzenie internautów). Tylko od was zależy który artykuł wygra, więc wiecie co z tym zrobić! (✌ ゚ ∀ ゚)☞

#bogdansymulant #cad #inzynieria (nie taguje za dużo, bo mam wrażenie, że ostatnio strasznie spamuje)

Przejdź do wpisu

Dodany: 2018-05-21 10:10:53 | Ostatnio wołany: 2018-05-21 10:14:05


Już chyba nadszedł czas na nową symulacyjną prasóweczkę! a w niej:

- Wyniki z analizy gumowego wieszka tłumika uzyskane przy pomocy Calculixa i zaprezentowane w Paraview. Model silnie nieliniowy zasymulowany w programach dostępnych za free? Dlaczego nie!
- Era cyfrowych bliźniaków zbliża się wielkimi krokami. Choć tłumaczenie terminu jest na poziomie tłumaczenia Dirty Dancing to technologia, którą próbuje wdrożyć Ansys zapowiada się mega ciekawie!
- Airbus udostępnił 9-minutowy filmik dokumentalny, w którym opisana jest przyczyna wypadku ich helikoptera w 2016. Osobiście polecam każdemu, zwłaszcza, że nieczęsto spotyka się firmy dzielące się takimi informacjami publicznie.
- Mnóstwo innych kolorków i ciekawostek!

↪#SIMWEEK 20↩

Dodałem możliwość zasubskrybowania mojej strony, więc jeżeli ma ktoś ochotę być na bieżąco z moim blogiem poza mirko to będzie mi niezmiernie miło ʕ•ᴥ•ʔ

Jeszcze krótka notka. Już kilka osób pytało mnie z czego najlepiej uczyć się MESa i w ogóle jak zacząć przygodę z symulacjami. Zbieram się bardzo powoli do napisania jakiegoś posta o tym z czego ja się uczyłem i jak to wyglądało. Pozycji książkowych jest od groma i mam powiedzmy jakieś swoje ulubione, ale chętnie dowiem się co wy polecacie. Jeśli macie coś ciekawego to napiszcie w komentarzu. Ja zawsze chętnie ... coś na ciepło #pdk (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

#bogdansymulant #mes #cfd #inzynieria #nauka #gruparatowaniapoziomu #ciekawostki

Przejdź do wpisu
Założona przez:

Bogdan191

Osób na liście: 110
Wołań: 18
Lista dla użytkowników śledzących tag #bogdansymulant

Kategoria: Nauka i newsy

Ostatnie wydarzenia (zobacz wszystkie)


2019-04-18 19:41:35
@Sneakerro dołączył do listy


2019-04-01 11:17:03
@Bogdan191 zawołał do wpisu


2019-03-06 15:38:08
@Javkens opuścił listę


2019-03-06 12:31:03
@Bogdan191 zawołał do wpisu


2019-01-10 20:46:09
@stepniaczio opuścił listę


2018-10-28 01:12:27
@Francuski_Mistrz dołączył do listy


2018-10-27 16:16:03
@Gitaroszewc dołączył do listy


2018-07-04 12:06:17
@kingbruceleekaratemistrz dołączył do listy


2018-07-04 09:57:25
@kwanty dołączył do listy


2018-07-04 09:53:47
@WhippingQueen dołączyła do listy