Dodany: 2019-11-08 15:16:10 | Ostatnio wołany: 2019-11-08 15:16:24Utrudnienia drogowe w #bialystok - podsumowanie zbiorcze

1. 11 Listopada odbędzie się bieg - uwaga, Piłsudskiego od Pałacowej do Sienkiewicza zamknięta w godzinach 8-19! Pozostałe blokady Waze/GM tutaj link
2. Jutro w Choroszczy odbędzie się bieg w godz 11:30 - 13:30 blokady
3. Jutro w godzinach 7-17 nastąpi całkowite zamknięcie ul. Niemieńskiej (Wyżyny).
4. We wtorek 12 listopada o godzinie 9 na okres około 6 tygodni zostanie zamknięty odcinek ul. Klepackiej od skrzyżowania z ul. Barszczańską w kierunku ul. Niewodnickiej.
5. Zmieniono organizację ruchu na skrzyżowaniu ulic Wiadukt/Ciołkowskiego/Filipowicza. Pisałem o tym tutaj

#suwalki:
1. 11 listopada zamknięty pl. Piłsudskiego w godz 9-14 link
2. ul. Pileckiego (część nowobudowanej Trasy Wschodniej) została otwarta link

Inne newsy:
1. Wojewoda Podlaski zaskarżył do sądu decyzję zmiany ul. Łupaszki. Teraz sąd musi rozpatrzyć, czy skarga jest zasadna. Do tego czasu zmiana nazwy na Podlaską została wstrzymana. Przykładowo w Warszawie wojewoda zastosował taki sam manewr podczas dekomunizacji ulic i wszystkie 44 ulice wróciły do poprzednich patronów. Oficjalnym powodem były niedopatrzenia formalne.
2. Termin oddania do użytku obwodnicy Turośni Dolnej oraz Markowszczyzny (droga Białystok - Łapy) został przesunięty na grudzień. Do realizacji dalej pozostaje obwodnica Uhowa (wstępny termin późna jesień 2020).

Tag do obserwowania: #bialostockieutrudnienia
Mirkolista do wołania (zbiorcze wpisy o większych utrudnieniach): link

Przejdź do wpisu

Dodany: 2019-10-31 12:07:14 | Ostatnio wołany: 2019-10-31 12:09:18Utrudnienia drogowe w #bialystok - podsumowanie zbiorcze

Długo czekałem z tym wpisem bo czekałem na pewne info z UM, ale o tym w pkt 2.

1. 1 listopada w rejonach cmentarzy wprowadzono tymczasową organizację ruchu. ul. Raginisa, Kolbego, Wysockiego, Krzyżowa, Łącznikowa oraz Zgoda będą jednokierunkowe. Ulica Boboli będzie zamknięta - wjazd tylko dla niepełnosprawnych i taxi. Nie będzie możliwy wyjazd z kilku uliczek w Kolbego oraz Wysockiego. Komunikacja miejska będzie tego dnia darmowa. wydarznie Waze
2. Moi mili w listach pytacie co z 1000-lecia PP. Odpowiedź brzmi - xD Znaki dalej twierdzą, że ulica zostanie otwarta jutro - a z tego co widziałem do jej skończenia trochę brakuje. Rozkłady BKM również nie zostały zaktualizowane i dalej przewidują objazd. UM nie podał żadnego komunikatu, a zapytany bezpośrednio o co chodzi - milczy xD Wygląda na to, że wstyd przed kolejnym opóźnieniem jest ważniejszy niż informowanie kierowców.
3. W dniach 4-30.11 w godzinach 7-17 na skrzyżowaniu Składowa/Transportowa/Żeromskiego zostanie zamknięty jeden pas jezdni. . Tu zacytuję pełny komunikat:

Prace rozpoczną się na ul. Składowej, na wysokości zatoki autobusowej i postępować będą etapowo (zmiana co 2-3 dni) w kierunku ul. S. Żeromskiego. W pierwszym etapie prowadzonych prac na odcinku ok. 10 m zostanie zajęty pas ruchu ul. Składowej przeznaczony do skrętu w lewo, w ul. Pogodną. W kolejnym etapie prace przesuną się na pas środkowy i a następnie na pas zewnętrzny. Po zakończeniu prac na ul. Składowej prace prowadzone będą na wjeździe / wyjeździe w ul. Transportową. Etapowo zajmowane będą poszczególne pasy jezdni ul. Transportowej. Następnie prace przesuną się na ul. S. Żeromskiego. Rozpoczną się od zewnętrznego pasa jezdni, który zostanie zajęty na odcinku ok. 10 m, a zakończą się na pasie wewnętrznym, na wysokości zatoki autobusowej.
4. ul. Jurowieckąruch odbywa się już dwoma jezdniami, jednak brakuje oznakowania poziomego (jedzie się pomiędzy słupkami omijając roboty drogowe prowadzone na chodnikach).
5. Nowy łącznik ul. Simoniuka i Spółdzielczej został skończony i jest przejezdny- pisałem o nim tutaj

Bezpiecznej drogi do domu!

pssst przez Klepacze, Czaplino do Choroszczy nie ma korków, a droga nowiutka ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Tag do obserwowania: #bialostockieutrudnienia
Mirkolista do wołania (zbiorcze wpisy o większych utrudnieniach): link

Przejdź do wpisu

Dodany: 2019-10-25 13:14:07 | Ostatnio wołany: 2019-10-25 13:14:41


Utrudnienia drogowe w #bialystok - podsumowanie zbiorcze

Poniedziałek to nie tylko dzień gównoburzy o ulicę Łupaszki - szerzej o tym i o innych nowych ulicach pisałem tutaj, ale też wielu zmian organizacji ruchu:

1. 28 października około godziny 12:00 na ulicy Elewatorskiej zostanie zmieniona organizacja ruchu. Ruch pojazdów z ul. Elewatorskiej oraz z al. Jana Pawła II zostanie skierowany na nowo wybudowaną drogę serwisową. Przełożenie ruchu nastąpi na odcinku od zatoki autobusowej przy ul. Elewatorskiej do skrzyżowania al. Jana Pawła II z ul. Sadową (m. Porosły). Następnie ruch zostanie poprowadzony prawą jezdnią al. Jana Pawła II do włączenia z DK8. Ruch odbywać się będzie po tym odcinku, na którym obecnie założona jest blokada link
2. W dniach 28-31 października w godzinach 18:00 - 6:00 nastąpi zwężenie jezdni do jednego pasa na ul. Filipowicza (droga do Hryniewicz). Wprowadzony zostanie ruch wahadłowy. Dodatkowo 31.10 w godz 8-14 w związku z wykonywaniem poboczy jezdnia będzie częściowo zwężona.
3. W dniach 25.10-14.11 w godzinach 9:00 - 13:00 na skrzyżowaniu Piastowska/Miłosza/Branickiego mogą wystąpić krótkotrwałe utrudnienia w ruchu polegające na tymczasowym wyłączeniu sygnalizacji świetlnej. Przypominam, że skrzyżowanie te nie jest rondem!
4. Od 30 października godz, 9:00 (nie tak jak informowałem wcześniej od 28.10) ruch na Klepackiej zostanie w całości przerzucony na nową, tymczasową jezdnie pomiędzy Barszczańską, a wyjazdem z Biedronki. Zmiana ta potrwa około pół roku.

Tag do obserwowania: #bialostockieutrudnienia
Mirkolista do wołania (zbiorcze wpisy o większych utrudnieniach): link

Przejdź do wpisu

Dodany: 2019-10-22 11:20:35 | Ostatnio wołany: 2019-10-22 11:21:25


Utrudnienia drogowe w #bialystok

Dziś wpis bardziej informacyjny, bo mało się dzieje wraz z nadejściem jesieni.

1. W centrum powstaje nowa ulica. Jest to łącznik ul. Zbigniewa Simoniuka z ulicą równoległą do Białówny (na tyłach Białówny 4, 6). W związku z przebudową uliczka ta zostanie przebita do ul. Spółdzielczej tutaj
2. 28 października odbędzie się sesja Rady Miasta. Podczas niej będą podjęte głosowania w sprawie nowych nazw ulic: Sycylijska (Starosielce), Welurowa, Aksamitna (Zawady), Pistacjowa, Limonkowa (Dziesięciny), 100-lecia Praw Kobiet (głosowanie w sprawie zmiany nazwy ulicy z mjr. Zygmunta Szendzielarza ps. "Łupaszka”). W komentarzu wrzucam uzasadnienie.
3. Na Jurowieckiej i 1000-lecia PP leży ścieralna, układane są ostatnie metry chodników. Nowa sygnalizacja z ul. Ciepłą już miga na żółto. Ruch dalej odbywa się jedną jezdnią. 1000-lecia PP ma termin do końca miesiąca, ale nie wiadomo czy zdążą.
4. Nadchodzi akcja znicz. Jak co roku ul. Raginisa, Kolbego oraz Wysockiego będą jednokierunkowe.
5. Trasa biegu Biegnę dla Niepodległej 11 listopada: Piłsudskiego, pl. Branickich, pl. JP2, Akademicka, Świętojańska, 11 Listopada, Zwierzyniecka, św. Pio, Czesława Miłosza, Branickiego, Piłsudskiego. Blokady oczywiście będą jak będzie więcej szczegółów.

W odpowiedzi na ankietę zaczynam też nowy tag. Pod nim będę publikować wpisy częściej, natomiast przez mirkolisty dalej będę wołać do większych podsumowań pojawiających się cyklicznie. Chętnych zapraszam do obserwowania #bialostockieutrudnienia

Mirkolista do wołania w znajduje się w pierwszym komentarzu.

Przejdź do wpisu

Dodany: 2019-10-18 14:20:44 | Ostatnio wołany: 2019-10-18 14:21:52


Utrudnienia drogowe w #bialystok

1. We wtorek zmieniono organizację ruchu na ul. Jurowieckiej - przełożono ruch na nową jezdnię po stronie ul. Ciepłej i zajezdni KZK.
2. W dniach 21-23.10 w godz 8-18 zamknięty zostanie pas do skrętu w lewo z ul. Marczukowskiej w Hetmańską. Skręt odbywać się będzie pasem do jazdy na wprost i skrętu w prawo.
3. W dniach 14-19, 21-26 oraz 28-31 października w godzinach nocnych UM ostrzega mieszkańców Klepackiej i Barszczańskiej o odczuwalnych wibracjach i hałasie związanych z nocnymi pracami na budowie wiaduktu.
4. Termin przebudowy kanalizacji na ul. Składowej został wydłużony. Utrudnienia w ruchu na odcinku od Pogodnej do Octowej w kierunku tunelu potrwają do końca roku 2019. Dodatkowo, w terminie 21.10-8.11 skrócony zostanie pas do prawoskrętu w ul. Kopernika przy McDonalds.
5. Prace związane z koszeniem terenów zielonych na Trasie Niepodległości zostały wznowione. Możliwe miejscowe zamknięcia lewego pasa jezdni w kierunku Kleosina w godz 7-18 do 26 października.
6. Wjazd na parking przy pl. Jana Pawła II (tam gdzie spotykają się Białostockie Klasyki Nocą) został zwężony z powodu remontu kostki granitowej. Prace potrwają do 30.10. Autobusy turystyczne powinny w tym czasie parkować na ul. Mickiewicza.

W przyszłym tygodniu zamknięta zostanie ul. Henrykowska pomiędzy Sobolewem, a Henrykowem. Prace potrwają od 22 do 30.10.

Kilka dni temu pisałem o wypadku motocyklisty na Sulika. Niestety po przewiezieniu do szpitala kierowca zmarł.

Mirkolista do wołania w znajduje się w pierwszym komentarzu.

Przejdź do wpisu

Dodany: 2019-10-09 11:08:53 | Ostatnio wołany: 2019-10-09 11:09:04


Utrudnienia drogowe w #bialystok

1. Od wczoraj do 19.10 trwa remont nawierzchni ul. Filipowicza. Wlot od strony Hryniewicz jest zwężony do jednego pasa.
2. Od piątku 7:00 do połowy listopada na Klepackiej zostanie zmieniona organizacja ruchu. Od Biedronki do ul. Barszczańskiej zostanie wyłączony prawy pas ruchu. . Ruch w kierunku granic miasta odbywać się będzie nowo wybudowaną drogą tymczasową po prawej stronie zamkniętego odcinka. Ruch w kierunku centrum miasta odbywać się będzie po starym przebiegu  ul. Klepackiej.
3. Wyjazd z bloków przy al. 1000-lecia PP od piątku 11:00 będzie już możliwy. Dotychczas wyjazd odbywał się objazdem ul. Wileńską i Grodzieńską. Zamknięty za to zostanie wjazd w ul. Wileńską od 1000-lecia PP.
4. Do piątku potrwają prace związane z regulacją studzienek na ul. Sosabowskiego (pomiędzy Wasilkowską, a Piastowską) oraz na Andersa w ciągu tunelu pod ul. Wasilkowską.
5. W związku z procesją w niedziele w godz 18:45 - 20:30 przewidywane są chwilowe zamknięcia dla ruchu ulic: Wrocławska, Storczykowa, Magnoliowa, Słonecznikowa (do kościoła)
6. Skrzyżowanie NSZ/Niepodległości/JPII przy Makro zostało otwarte - można skręcać w lewo i jeździć prosto z dowolnego kierunku.

Od 11.10 linia 26 zaczyna dojeżdżać do Kleosina, natomiast linia 108 zostaje wydłużona do Wasilkowa.

Czy ktoś wie co się dzieje z obwodnicą Starych Kupisk oraz DW673 Sokółka - Dąbrowa Białostocka? Na pierwszej asfalt leżał już dawno temu, a na drugiej była zapowiedź puszczenia odcinka Sokółka - Jacowlany po nowym śladzie we wrześniu. I coś nie słychać o tym.

Mirkolista do wołania w znajduje się w pierwszym komentarzu.

Przejdź do wpisu

Dodany: 2019-10-03 11:11:11 | Ostatnio wołany: 2019-10-03 11:11:23Aktualizuje wpis z utrudnieniami w #bialystok

Od dziś w do niedzieli włącznie zamknięte jest skrzyżowanie al. JPII/NSZ/al. Niepodległości. Dojazd do Makro/McDonalds/Volvo itd. odbywa się poprzez Leśną Dolinę i las Bacieczkowski ulicą Bacieczki.

UWAGA! Jutro w godzinach 9:15 - 10:00 ulicami Niska, Sikorskiego, Batalionów Chłopskich, Armii Krajowej, Bacieczki, Boboli (do kościoła przy Boboli) przejdzie marsz uczniów pobliskiej szkoły nr 49. Drugi marsz będzie w godz 10:50 - 11:20 ulicami Boboli, Bacieczki, Armii Krajowej (powrót do SP49).

Podczas marszu objazd przez ul. Bacieczki również będzie zablokowany.

Barrrdzo dobre decyzje nasz UM wydaje na blokadę objazdu w trakcie zamknięcia Trasy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Inne utrudnienia dziś i jutro:
1. w godz 9-15 regulacja studni kanalizacji deszczowej na ul. Sosabowskiego (od Wasilkowskiej do Piastowskiej), rondzie przy ul. Wasilkowskiej, Sulika (od Ofiar Majdanka do Dolistowskiej), Andersa (pod rondem z Wasilkowską). Będą zwężenia do jednego pasa ruchu
2. dziś planowo kończą się zwężenia na otwartym odcinku al. Niepodległości w kierunku Kleosina związane z poprawkami usterek.

BKM otworzył dodatkowy punkt do przedłużania zniżek studenckich w akademiku Beta PB.

Mirkolista do wołania w znajduje się w pierwszym komentarzu.

Przejdź do wpisu

Dodany: 2019-09-25 15:02:03 | Ostatnio wołany: 2019-09-25 15:03:03


Utrudnienia drogowe w #bialystok

W tym tygodniu post trochę wcześniej, bo utrudnienia zaczynają się już w piątek wieczorem.

W piątek pomiędzy 19:00, a 20:15 procesja z okazji Dni Patronalnych ulicami Radzymińska, 1000-lecia PP, Poleska, Nowogródzka, Ciepła, Ogrodowa, Sienkiewicza, Rynek Kościuszki. Procesja będzie odbywać się przy całkowitym wyłączeniu ruchu.
blokady Uwaga, z powodu braku komunikatu UM z dokładnymi godzinami blokad poszczególnych ulic, czasy są orientacyjne. Najlepiej unikać w tych godzinach tamtych okolic. Zablokowany będzie też przelot al. Piłsudskiego przez Sienkiewicza.

W sobotę do godziny 16 wjazd na teren Politechniki będzie niemożliwy w związku z defiladą wojskową. Dzięki @konradk za info.

Nowe nazwy ulic w Białymstoku:
1. Metrologów - łącznik Celowniczej z Kopernika przy Obwodowym Urzędzie Miar
2. Pigwowa - nowe osiedle domków na os. Dziesięciny w okolicy Oliwkowej i Kokosowej.

Podjęto kroki, aby ul. Raginisa od Wasilkowskiej do Kazimierza Wielkiego była drogą powiatową, a nie wojewódzką. Czy ktoś orientuje się czym jest to spowodowane? Przerzucenie DW676 na Sosabowskiego i Kazimierza Wielkiego raczej nie, bo usunęli by też Wasilkowską od Sosabowskiego do Raginisa z listy wojewódzkich.

1 października zmienia się rozkład większości linii BKM.

Mirkolista do wołania w znajduje się w pierwszym komentarzu. Przy okazji: jak wolicie? Częściej być wołani do większej ilości wpisów (wiedzieć o utrudnieniach wcześniej), czy rzadsze wpisy, ale z dłuższą listą utrudnień (przy czym niektóre utrudnienia mogą nie być uwzględnione np. moje wpisy pojawiają się w piątek, a info o utrudnieniach przychodzi we wtorek, że w środę będzie ulica zamknięta).

Przejdź do wpisu

Dodany: 2019-09-20 14:38:22 | Ostatnio wołany: 2019-09-20 14:39:10#bialystok Nowe utrudnienia drogowe - dużo zamknięć ulic w ten weekend.

1. Już jutro i pojutrze bieg Białystok biega - w sobotę wieczorem i niedziele do południa. Uwaga, ul. św. Pio w kierunku Politechniki zamknięta będzie od soboty 11:00 do niedzieli 16:00 wszystkie blokady
2. W niedzielę o godzinie 17 ulicami Nowogródzką, Poleską, 10000lecia PP, Radzymińską przejdzie procesja. Ruch będzie całkowicie wstrzymany w godz 17:15 - 18:00 blokady
3. Od poniedziałku przez cały tydzień zamknięta będzie ul. Liniarskiego w kierunku od placu NZS do ul. Lipowej. pl. NZS w okolicy UwB (wylot na Kalinowskiego) będzie zwężony do jednego pasa.
4. W piątek 27 września ulicami miasta przejdzie procesja - od ul. Radzymińskiej przez 1000-lecia PP, Sienkiewicza na Rynek Kościuszki. Na czas przejścia procesji w godzinach 19:00 - 20:15 ruch na ulicach będzie całkowicie zamykany (m.in. przelot al. Piłsudskiego przez Sienkiewicza, całkowicie Sienkiewicza). Blokady przygotowane będą jeśli UM wypuści bardziej szczegółowy komunikat.

O innych utrudnieniach m.in. na Kołłątaja, Wasilkowskiej już pisałem wczoraj

22 września z okazji dnia bez samochodu cała komunikacja miejska będzie za darmo - od 0:00 do 23:59 we wszystkich strefach - wygląda na to, że nocne z soboty na niedzielę też.

Mirkolista do wołania w znajduje się w pierwszym komentarzu.

Przejdź do wpisu

Dodany: 2019-09-19 12:35:34 | Ostatnio wołany: 2019-09-19 12:37:05#bialystok

Najbliższe utrudnienia drogowe:
1. Bieg Białystok biega - w sobotę wieczorem i niedziele do południa. Uwaga, ul. św. Pio w kierunku Politechniki zamknięta będzie od soboty 11:00 do niedzieli 16:00 blokady
2. W dalszym ciągu zwężona jest ul. Wasilkowska pod wiaduktem kolejowym. Ruch odbywa się tylko dwoma pasami ruchu. Przewidywany koniec robót to 19.10.2019.
3. Dziś zwężona do 1 pasa jest jezdnia al. Solidarności w kierunku Hotelu Turkus. Trwa regulacja studni kanalizacji deszczowej.
4. 23-27 września zwężona zostanie ul Kołłątajaprzed skrzyżowaniem z ul. Swobodną oraz w pobliżu skrzyżowania z KEN.

22 września z okazji dnia bez samochodu cała komunikacja miejska będzie za darmo #bkm

UM opracowuje dokumentację, która spowoduje przekierowanie ruchu tirów z ul. Piastowskiej na ul. Ciołkowskiego. artykuł TL:DR problemu opisywałem tutaj

Mirkolista do wołania w znajduje się w pierwszym komentarzu.

Przejdź do wpisu
Założona przez:

klotz

Osób na liście: 28
Wołań: 15
Informacje o utrudnieniach drogowych na terenie miasta.

Miasto: Białystok

Ostatnie wydarzenia (zobacz wszystkie)


2019-12-14 20:52:19
@azbmwwysiadamtak dołączył(a) do listy


2019-11-08 15:16:24
@klotz zawołał do wpisu


2019-11-06 21:22:45
@Adam32 dołączył do listy


2019-10-31 12:09:18
@klotz zawołał do wpisu


2019-10-25 13:14:41
@klotz zawołał do wpisu


2019-10-22 13:23:43
@MoroMoro dołączył do listy


2019-10-22 11:21:25
@klotz zawołał do wpisu


2019-10-21 10:57:34
@lukjan dołączył do listy


2019-10-20 15:05:40
@Kersel dołączył do listy


2019-10-18 14:21:52
@klotz zawołał do wpisu