Dodany: 2017-10-17 18:49:34 | Ostatnio wołany: 2017-10-17 18:53:05Mijają już 2 tygodnie od tragedii która wydarzyła się w Las Vegas, 1 października o godzinie 21:59 64 letni Stephen Paddock były księgowy, hazardzista i inwestor na rynku nieruchomości, oddał strzały z okna na 32. piętrze hotelu Mandalay Bay Resort and Casino do tłumu koncertowiczów którzy bawili się na festiwalu muzyki country „Route 91” który odbywał się pod kasynem Luxor Las Vegas po czym popełnił samobójstwo według Departamentu Bezpieczeństwa Wewnetrznego w wyniku ataku zginęło 58 osób oraz 546,było to jedno z największych masowych zabójstw w historii USA,sprawca pobił niechlubny rekord masowego zabójstwa od czasu ataku na gejowski klub Pulse nightclub w Orlando gdzie wtedy zginęło 49 osób i 53 zostało rannych 12 czerwca 2016.

Napastnik w hotelu miał 23 sztuki broni automatycznej w tym przynajmniej jeden karabin maszynowy typu AK-47 oraz kilka pistoletów maszynowych przerobionych na automatyczne z karabinów półautomatycznych w jego mieszkaniu w Mesquite stanie Nevada oddalonym 80 mil(128 km) od miejsca tragedii znaleziono kolejne 19 sztuk broni automatycznej oraz wiele ładunków wybuchowych według śledczych napastnik podczas masakry używał głównie zmodyfikowaną wersje AR15,Państwo Islamskie przyznało się do ataku według którego zamachu dokonał bojownik Abu Abdul Barr al-Amrik jednak FBI nie potwierdziło tych informacji sami islamisci też nie przedstawili żadnych dowodów które potwierdziłyby iż zamachu dokonał islamski bojownik.

Po ataku zanotowano wzrost sprzedaży broni samopowtarzalnej. Tydzień przed atakiem Stephen Paddock przelał swojej przyjaciółce Marilou Danley która mieszka na Filipinach 100,000$ Marilou Danley partnerka Paddock została przesłuchana po tym kiedy wylądowała na lotnisku w Los Angeles,po przesłuchaniu wydała oświadczenie iż prawdą jest iż znała Paddocka. Nazwała go też„miłym, uważnym, spokojnym mężczyzną”. Oraz „Nigdy nie powiedział mi nic”, co pozwoliłoby przewidzieć, „że wydarzy się coś strasznego.
„Niewiele ponad dwa tygodnie temu Stephen powiedział mi, że wyszukał tani bilet na Filipiny i że chciałby, żebym pojechała tam zobaczyć się z moja rodziną. Jak wszyscy Filipińczycy mieszkający za granicą – ucieszyłam się na myśl o powrocie, ujrzeniu rodziny i przyjaciół” napisała Marilou Danley w swoim oświadczeniu

Przesłuchano też brata zamachowca,Eric Paddock zdradził dziennikarzom, że jego brat był księgowym i lubił grać w pokera oraz nie eksponował poglądów politycznych czy religijnych.
W środę Demokraci przedstawili w Kongresie projekt ustawy który ma ograniczyć sprzedaż broni i po raz kolejny jak po każdej masakrze wraca do debaty publicznej temat ograniczenia posiadania broni ,jednak wiele razy w mediach pomija się fakt że wbrew pozorom broń automatyczna jest poddana rygorystycznym regulacjom w USA które wprowadzono jeszcze w latach 1930-1940 a od roku 1986 jest ona praktycznie niedostępna dla osób prywatnych.

Prezydent Donald Trump wydał oświadczenie w którym pochwalił służby ratunkowe i policję dzięki którym bilans ofiar nie okazał się jeszcze wyższy oraz nazwał atak jako Akt czystego zła,kilka dni później prezydent Stanów Zjednoczonych wraz z małżonką odwiedził poszkodowanych ataku w Las Vegas.

#neuropa #4konserwy #usa #lasvegas #zamach #uspolitics

Przejdź do wpisu

Dodany: 2017-10-17 00:30:11 | Ostatnio wołany: 2017-10-17 00:31:06


Tak tylko krótko informacyjnie,chciałbym was przeprosić za to że ostatnio jestem nieaktywny na tagu #uspolitics ,miałem bardzo dużo problemów przede wszystkim tych zawodowych ale wszystko idzie na dobrej drodze :) A wiele się działo w ostatnim czasie,będzie o nieznanych szczegółach masakry w Las Vegas o których tutaj bardzo mało się mówi o nowym planie podatkowym przez Donalda Trumpa w którym cześć Republikanów jest przeciw,opowiem także o reformie ubezpieczeń zdrowotnych który ma zastąpić OBAMACARE oraz o przyczynach odejścia USA z UNESCO,jeżeli są jakieś tematy które chcielibyście się dowiedzieć to piszcie w komentarzu na pewno zrobię wam szczegółowy opis,dla mnie polityka jest pasją a szczególnie ta amerykańska dlatego nie martwcie się to że nie piszę nie oznacza że nie jestem na bieżąco:)

Jedno pytanie czy chcecie wszystkie zaległe tematy w jednym wpisie czy chcecie oddzielne wpisy które będą każdego innego dnia ?

Poza tym myślę też nad stworzeniem tagu o polityce francuskiej oraz belgijskiej bowiem też się interesuje się tymi krajami z powodów osobistych,język francuski również mam opanowany ( ͡º ͜ʖ͡º) Jak już mówiłem dla mnie polityka zagraniczna to jest pasja ale nie chciałbym spamować tematami jeżeli kogoś one nie interesują :)

#uspolitics #polityka #neuropa #4konserwy

Przejdź do wpisu

Dodany: 2017-10-02 16:30:32 | Ostatnio wołany: 2017-10-02 16:32:46Zaraz przemówienie Trumpa w sprawie zamachu do którego przyznało się Państwo Islamskie.

Zapraszam do oglądania.
CZAT+STREAM: http://mirkoczat.pl/i/zamach
CZAT http://mirkoczat.pl/t/zamach

@Kielek96

#zamach #usa #uspolitics

Przejdź do wpisu

Dodany: 2017-09-20 23:00:54 | Ostatnio wołany: 2017-09-20 23:04:33Prezydent Donald Trump wygłosił swoje pierwsze przemówienie przed Zgromadzeniem Ogólnym ONZ na którym przedstawił swoją doktrynę w polityce zagranicznej w którym zapowiedział że będzie stawiał Amerykę na pierwszym miejscu a także wymienił zagrożenia jakim między innymi jest Kora Północna której zagroził "całkowitym zniszczeniem" oraz nazwał "bandą przestępców" na której czele stoi "Rakietowy Gość" który zagraża całemu światu niewyobrażalnymi stratami .Skrytykował też porozumienie nuklearne z Iranem który nazwał "zawstydzającym" dla USA.

Oprócz islamskiego terroryzmu wymienił też socjalizm jako zagrożenie dla świata podając za przykład Wenezuelę :

"Ten skorumpowany reżim zniszczył zamożny naród, narzucając nieudaną ideologię jakim jest socjalizm który zawsze prowadzi do ubóstwa i nędzy wszędzie tam, gdzie próbuje się go wcielić w życie "

Zapowiedział też sankcję " sytuacja w Wenezueli jest „całkowicie nie do przyjęcia”, że kraj zamienia się w socjalistyczną dyktaturę, a USA są przygotowane, by „podjąć dalszą akcję, jeśli władze Wenezueli będą się upierać”.
W swoim przemówieniu wspomniał patriotyzm Polaków, którzy umierali za Polskę, Francuzów, którzy walczyli o wolną Francję oraz Brytyjczyków walczących o silną Wielką Brytanię. – Dziś, jeśli nie oddamy siebie, naszych serc i umysłów narodowi, jeśli samie nie zbudujemy silnych rodzin, bezpiecznych społeczeństw i zdrowych społeczeństw, nikt tego za nas nie zrobi "

Przemówienie Donalda Trumpa skrytykowała Kanclerz Niemiec Angela Merkel jest zdecydowanie przeciwna groźbom wobec Korei Północnej i woli stawiać na rozwiązania dyplomatyczne niż militarne.

Przemówienie pochwalił za to premier Izraela Benjamin Netanyahu " w ciągu mojego 30 lat doświadczenia z ONZ nigdy nie słyszałem tak śmiałej i odważnej przemowy,Prezydent Trump mówił prawdę o wielkich zagrożeniach stojących przed naszym światem i wygłosił potężne wezwanie do stawieniu im czoła w celu zapewnienia przyszłości dla ludzkości.

#polityka #politykazagraniczna #neuropa #4konserwy #geopolityka #usa #uspolitics #onz #trump

Przejdź do wpisu

Dodany: 2017-09-12 13:53:37 | Ostatnio wołany: 2017-09-12 13:54:38Podsumowanie Hurganu Irma który przeszedł przez USA w ostatnich dwóch dniach
Huragan Irma jest to huragan piątej kategorii, uformowany na zachód od wybrzeży Afryki. Jest to dziewiąty cyklon tropikalny w rejonie Północnego Atlantyku i drugi huragan o kategorii co najmniej 4 w 2017 w tym rejonie po Harvey.
Huragan Irma uderzył w w niedziele we Florydę wcześniej spustoszył wyspy Sint Maarten która część jest zależna od Holandii oraz Francji. W momencie uderzenia huragan miał kategorię 5. Wiatr wiał z prędkością od 190 do 240 km/h Paryskie media opisujące zniszczenia po francuskiej i holenderskiej stronie wyspy często porównywały je do efektów wybuchu bomby atomowej. Zniszczeniu uległo 95 proc. zabudowy. Zawalone ściany, zerwane dachy, podmyte, nieprzejezdne drogi, zerwana sieć elektryczna.Niestety na zniszczonych terenach pojawiły się grupy szabrowników które rabowały to co pozostało.Ministerstwo Obrony narodowej Holandii oraz Francji zdecydowało o wysłanie na te tereny wojska które zapewnia porządek i wspiera lokalne służby ratunkowe. Według władz Holenderski oraz Francuskich na wyspach w sumie zginęło 15 osób a straty oszacowano na 4,78 miliardów USD. Potem Huragan kierując się w kierunku USA spustoszył wyspę Kubę na której zginęło 10 osób Prędkość wiatru dochodziła do 180 kilometrów na godzinę.
Huragan uderzył też Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych gdzie zginęło 4 osoby a straty oszacowano na 2.4 miliardy USD

W Niedziele Irma dotarła na Florydę,gubernator Rick Scott (R) zarządził stan wyjątkowy i przygotowania do tego żywiołu trwały dokładnie tydzień,6 milionów osób opuściło Florydę w obawie przed śmiercią,dla tych co nie zdążyli opuścić strefy zagrożenia utworzone specjalne schrony. Prezydent Donald Trump na Camp David zarządził w związku z huraganem posiedzenie rządu i sztab kryzysowy gdzie był na bieżąco informowany o rozwoju całej sytuacji i był w stałym kontakcie z gubernatorem w którym zaoferował "wszelkie dostępne środki" rządu federalnego dla Florydy.
Huragan uderzył z prędkością 215 km/h we Florydę jako huragan 4. kategorii 11 osób zginęło a 6,2 milionów ludzi jest pozbawionych prądu Gubernator Florydy podkreślił w poniedziałek, że sercem jest z mieszkańcami. - To dewastacja... To okropne, co widzieliśmy - powiedział.
Poinformował, że w wielu miejscach nie działa kanalizacja, wodociągi, oraz nie ma prądu. - Zniszczenia są olbrzymie – dodał
Na Florydzie również grasują grupy szabrowników i złodziei którzy rabują dobytki oraz sklepy
W poniedziałek około 20 Irma uderzyła już jako burza tropikalna z prędkością 100 km/h na południowe stany Georgia
Straty na terytorium Stanów Zjednoczonych wyniosły 20 miliardów dolarów.

#usa #irma #huragan #uspolitics #neuropa #4konserwy

Przejdź do wpisu

Dodany: 2017-09-04 00:11:10 | Ostatnio wołany: 2017-09-04 00:15:22Korea Północna o godz. 11:30 przeprowadziła test z użyciem bomby wodorowej która jest przeznaczona do montażu na międzykontynentalnych pociskach balistycznych ICBM,na północnym wschodzie Korei Płn amerykańscy i chińscy sejsmolodzy odnotowali wstrząs sejsmiczny o magnitudzie 6,3 na głębokości 10 km pod powierzchnią ziemi ,według Południowo koreańskich władz moc rażenie pocisku wynosiła od 50 do 60 kiloton inne źródła mówią nawet o 100 kilotonach,przypomnijmy że podczas próby z 9 września 2016 roku siła rażenia pocisku wynosiła jedynie 10 kiloton,widać że technologia nuklearny KRLD bardzo mocno się rozwinęła co bardzo niepokoi nie tylko Koreę Południową ale także Stany Zjednoczone,na pytanie dziennikarzy czy USA zdecydują się zaatakować Południową Korea odpowiedział "Zobaczymy" Steven Mnuchin sekretarz skarbu oświadczył że planowane są kolejne sankcje które mają polegać na tym że USA zaprzestanie handlu z każdym krajem który będzie robił jakiekolwiek interesy z Koreą Północną.Prezydent Rosji Władimir Putin spotkał się dzisiaj Prezydent Chin Xi Jinpingiem na szycie państw BRICS gdzie przywódcy ogłosili że ich celem jest dążenie do pełnej denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego.Chiński MSZ wydał oświadczenie, w którym "stanowczo potępił" kolejną próbę atomową przeprowadzoną przez reżim północnokoreański a MSZ Rosji wyrazio głębokie zaniepokojenie i zaapelował o "zachowanie zimnej krwi" oraz powstrzymanie się od wszelkich działań prowadzących do dalszej eskalacji napięcia oraz o powrót do negocjacji.

#polityka #koreapolnocna #geopolityka #politykazagraniczna #neuropa #4konserwy

Przejdź do wpisu

Dodany: 2017-08-29 22:32:06 | Ostatnio wołany: 2017-08-29 22:33:27Korea Północna wystrzeliła o godz. 5:58 rakietę IRBM Hwasong-12,rakieta o 6:06 przeleciała nad drugą co do wielkości japońską wyspą Hokkaido, po czym pocisk rozpadł się na części i wpadł do Oceanu Spokojnego,Japonia nie zestrzeliła rakiety ponieważ według tamtejszej armii pocisk nie stwarzał zagrożenia dla mieszkańców wyspy bo Hwasong-12 znajdował się 50 km nad ziemią,niemniej jednak regionalne systemy ostrzegania wysłały komunikat do mieszkańców że rakieta z Korei Północnej i zalecali by przygotowali się nad ewentualną ewakuacją, premier Japonii Shinzo Abe zwołał natychmiast nadzwyczajne posiedzenie rządu ,po tym zdarzeniu Prezydent USA Donald Trump powiedział , że dla Stanów Zjednoczonych "wszystkie opcje są na stole" Jednak na konferencji prasowej rzecznika Pentagonu zastrzegł że " Podczas gdy na stole są wszystkie opcje, dyplomacja jest wciąż na ich czele" Korea Połnocna jednak pogwałciła integralność terytorialną Japonii w związku z tym Nikki Haley oświadczyła , że teraz Rada Bezpieczeństwa ONZ musi podjąć poważne kroki. - Nad żadnym krajem nie mogą przelatywać pociski, jak nad 130-milionową Japonią. To jest nie do przyjęcia" dlatego we wtorek na wniosek Japonii i USA odbędzie się pilne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ która zdecyduje ewentualnie o kolejnych sankcjach na KRLD

#polityka #4konserwy #neuropa #uspolitics #politykazagraniczna #geopolityka #koreapolnocna #japonia

Przejdź do wpisu

Dodany: 2017-08-24 00:44:42 | Ostatnio wołany: 2017-08-24 00:46:11Skandaliczny wniosek amerykańskiej congresswoman Zoe Lofgren z partii Demokratycznej.Powołując się na art. 25 amerykańskiej konstytucji(który mówi że w przypadku problemów psychicznych należy usunąć Prezydenta z pełniącej funkcji ) Zoe Lofgren uzasadniając wniosek napisała że należy sprawdzić czy Donald Trump ma pierwsze objawy demencji starczej oraz czy prezydent jest umysłowo i emocjonalnie stabilny, a także czy jest w stanie pełnić swoje obowiązki #polityka #neuropa #konserwy #uspolitics #usa #trump

Przejdź do wpisu

Dodany: 2017-08-10 00:16:10 | Ostatnio wołany: 2017-08-10 00:20:35


Korea Północna straszy USA że wyśle rakiety balistycznej średniego i dalekiego zasięgu Hwasong-12 na wyspę Guan która jest częścią zamorskiego terytorium Stanów Zjednoczonych, na tej wyspie znajdują się amerykańskie bazy marynarki wojennej i lotnictwa,prezydent Trump zagroził że jak dyktator Korei Północnej dalej będzie tak groził to spotka się z "ogniem i gniewem, jakich świat nigdy nie widział,sekretarz obrony James Mattis powiedział "KRLD powinna przestać rozważać działania, które doprowadziłyby do końca reżimu i zagłady jej narodu" Sekretarz Stanu Rex Tillerson odwiedził wyspę Guan gdzie tłumaczył słowa swojego szefa "Mocne przesłanie w jedynym języku który Kim Dzong Un rozumie.Myślę, że prezydent chciał po prostu jasno powiadomić reżim północnokoreański o niekwestionowanej zdolności USA do samoobrony, o tym, że będziemy bronić siebie i naszych sojuszników"

#uspolitics #usa #koreapolnocna #polityka #neuropa #4konserwy #trump #politykazagraniczna #geopolityka

Przejdź do wpisu

Dodany: 2017-07-14 20:00:27 | Ostatnio wołany: 2017-07-14 20:06:00Kongresman Brad Sherman senator partii demokratycznej złożył do Kongresu wniosek o impeachment (którego uzasadnił zarzutem utrudniania śledztwa przez prezydenta) czyli postawienie przed sądem Kongresu prezydenta Donald Trumpa który w konsekwencji może zakończyć się usunięciem z urzędu,najpierw wniosek musi zostać przegłosowany a partia republikańska ma w Izbie Reprezentantów przewagę 46 głosów,jeżeli wniosek przejdzie dalej,wtedy prezydent staje przed sądem na czele którego stoi prezes Sądu Najwyższego który zdecyduje czy prezydent zostaje na stanowisku czy też ma zostać usunięty. Prezydent Donald Trump odniesie się do tego po powrocie z Francji #trump #4konserwy #neuropa #polityka #uspolitics #usa

Przejdź do wpisu
Założona przez:

Kapitalis

Osób na liście: 19
Wołań: 79
Lista dla zainteresowanych polityką USA

Kategoria: Polityka

Ostatnie wydarzenia (zobacz wszystkie)


2017-10-17 19:29:51
@baidu dołączył do listy


2017-10-17 18:53:05
@Kielek96 zawołał do wpisu


2017-10-17 00:31:06
@Kielek96 zawołał do wpisu


2017-10-12 15:08:06
@llllllll opuścił listę


2017-10-02 16:32:46
@Kielek96 zawołał do wpisu


2017-09-20 23:31:39
@iwol dołączył do listy


2017-09-20 23:04:33
@Kielek96 zawołał do wpisu


2017-09-12 13:54:38
@Kielek96 zawołał do wpisu


2017-09-04 00:15:22
@Kielek96 zawołał do wpisu


2017-08-29 22:33:27
@Kielek96 zawołał do wpisu