Dodany: 2018-01-13 00:08:48 | Ostatnio wołany: 2018-01-13 00:17:19Skandal w USA, The Washington Post napisał że Prezydent Donald Trump na zamkniętym spotkaniu miał obrazić i w wulgarny sposób wyrażać się na temat przybywających do USA imigrantów z Haiti, Salwadoru i Afryki "Dlaczego przyjeżdżają do nas sami imigranci z zadupia?"

Według The Washington Post te skandaliczne słowa miały paść podczas spotkania poświęconego imigrantom w Gabinecie Owalnym.

Podczas spotkania poświęconego imigracji do Stanów Zjednoczonych oraz kwestii wiz, Trump miał zapytać "Dlaczego przyjeżdżają tu ci wszyscy ludzie z krajów będących zadupiem". Donald Trump miał również zasugerować że Stany Zjednoczone powinny przyjmować więcej imigrantów z innych, bogatszych państw – m.in z krajów Skandynawskich

Amerykański prezydent miał też wprost powiedzieć, że USA nie potrzebuje tak wielu obywateli Haiti. – "Po co nam w USA Haitańczycy? Wyrzućcie ich" miał powiedzieć do senatorów Prezydent Trump.

Sam Prezydent nazwał całą sprawę jako "fake news" oraz "fake story",powiedział że używał mocnego języka,bowiem problem nielegalnej imigracji jest bardzo poważny dla Amerykanów,ale nigdy nie miał zamiaru obrażać jakiegokolwiek narodu.

Trump podkreślił że w każdym narodzie są dobrzy i źli ludzie a mury są po to aby oddzielić tych którzy mają złe zamiary,drzwi jednak są po to aby otwierać się na tych którzy chcą ciężko i uczciwie pracować,Trump na twisterze napisał również zasugerował że powinien nagrywać spotkania tak aby w razie następnych oskarżeń mógł skutecznie bronić się przed takimi oskarżeniami,zapewnił też o sympatii do Haitańczyków oraz nazywa ich jako fantastycznych ludzi.

Ale te tłumaczenia nie przekonują czarnoskórej i latynoskiej mniejszości,CNN poświecił temu cały dzisiejszy dzień pokazując przedstawicieli różnych mniejszości którzy na żywo wyrażali swoją wściekłość na amerykańskiego prezydenta.
Ambasada USA w Salwadorze wydała oświadczenie „Stany Zjednoczone są dumne z tego, że są partnerem Salwadoru i pozostajemy niezłomni w naszej przyjaźni, która istnieje już od kilku dekad”

Były meksykański Prezydent Vincente Fox powiedział "największym zadupiem są przede wszystkim usta tego nieszczęsnego człowieka,zapomniałeś już Trump o swoich imigranckich korzeniach"?

Wszyscy komentatorzy zarówno w FOX News jak i w CNN podkreślają że takie słowa są po prostu niepotrzebne a Prezydent Trump powinien wyrażać się w bardziej dyplomatyczny sposób i zamknięte spotkania nie są tu wyjątkiem,on nie jest już showmanem ani biznesmenem,jest głową państwa co oznacza że jeśli chce być dobrym i skutecznym politykiem to musi być przede wszystkim dyplomatą.

Wpisy na Twitterze Prezydenta Donalda Trumpa

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/951793123985973248

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/951813216291708928

Tagi:

#polityka #uspolitics #neuropa #4konserwy #gruparatowaniapoziomu #usa #trump

Przejdź do wpisu

Dodany: 2017-12-26 00:03:45 | Ostatnio wołany: 2017-12-26 00:12:09Prezydent Donald Trump 6 grudnia ogłosił iż stolicą Izraela będzie Jerozolima a nie jak dotychczas Tel-Aviv,świat arabski po ogłoszeniu tej decyzji mocno zawrzał a w Palestynie doszło do ogromnych zamieszek.

W Jordanii również doszło do anty-izraelskich demonstracji a Król Jordanii Abdullah II w oświadczeniu odrzucił jakiekolwiek próby zmiany statusu Jerozolimy lub jej świętych miejsc i wyraził solidarność z narodem palestyńskim.Według niego w regionie nie zapanuje pokój, dopóki konflikt izraelsko-palestyński nie zostanie zakończony.

Liga Arabska wezwała Waszyngton do anulowania tej decyzji,jednocześnie Biały Dom podkreślił iż podtrzymuje swe zobowiązanie do przyśpieszenia izraelsko-palestyńskich rozmów pokojowych,jednak Palestyński prezydent Mahmud Abbas tuż po komunikacie Trumpa zapowiedział, że nie spotka się z amerykańskim prezydentem Mikiem Pence'em.

Przywódca Hamasu Ismail Hanije wezwał do nowej intifady, czyli palestyńskiego powstania przeciwko Izraelowi.
Ismail Hanije w swoim przemówieniu stwierdził, że decyzja USA oznacza "agresję na nasz naród i wojnę w naszych świętych miejscach".

Ale amerykańska opinia publiczna jest podzielona,wielu komentatorów zauważa fakt iż decyzja została podjęta przez w 1995 roku bowiem to kongres przegłosował ustawę w której jasno napisane jest iż ambasada USA ma zostać otwarta w Jerozolimie do końca maja 1999 roku,ale prawdopodobnie po to aby nie zdestabilizować już i tak bardzo gorącego regionu żaden z poprzednich Prezydentów nie wykonał tej ustawy.

Gwatemala oraz Czeska Republika już zapowiedziały że przeniosą swoje ambasady z Tel Avivu do Jerozolimy,Rumunia nie podjęła jeszcze ostatecznej decyzji gdzie będzie mieścić się Rumuńska ambasada ale lider rządzącej Partii Socjaldemokratycznej Liviu Dragnea że „że Rumunia powinna poważnie pomyśleć o tym, aby przenieść rumuńską ambasadę z Tel Aviv do Jerozolimy „

Tuż po oświadczeniu niemiecki szef MSZ Sigmar Gabriel skrytykował decyzję Prezydenta Trumpa a 21 grudnia na wniosek państw arabskich Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych potępiło decyzję Trumpa ws. Jerozolimy i przeważającą większością głosów przyjęło uchwałę domagającą się anulowania decyzji prezydenta USA Donalda Trumpa o oficjalnym uznaniu Jerozolimy za stolicę Izraela.

Spośród 193 państw członkowskich ONZ za rezolucją głosowało 128, w tym Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Włochy, Rosja i Chiny, a przeciw dziewięć – USA, Izrael, Gwatemala, Honduras i Togo

35 państw wstrzymało się od głosu, w tym Australia, Kanada oraz Polska i pięć innych krajów Unii Europejskiej – Chorwacja, Czechy, Łotwa, Rumunia i Węgry. Wśród 21 państw, które nie wzięły udziału w głosowaniu, były Ukraina, Mołdawia i Gruzja.

Dokładne informacje o tym kto głosował za rezolucją a który przeciw znajduje się w poniższym linku.
https://www.channelnewsasia.com/news/world/un-resolution-on-jerusalem-how-each-country-voted-9518670

#polityka #neuropa #4konserwy #gruparatowaniapoziomu #uspolitics #trump #politykazagraniczna #geopolityka #izrael #bliskiwschod

Przejdź do wpisu

Dodany: 2017-12-06 19:00:44 | Ostatnio wołany: 2017-12-06 19:02:42Zaraz oświadczenie #trump w sprawie #izrael #jerozolima

Zapraszam do oglądania: https://mirkoczat.pl/i/usa

@Kielek96


#4konserwy #neuropa #polityka #usa #uspolitics #geopolityka

Przejdź do wpisu

Dodany: 2017-11-30 23:07:15 | Ostatnio wołany: 2017-11-30 23:11:59Korea Północna po raz kolejny prowokuje,we wtorek reżim odpalił pocisk międzykontynentalny ICBM Hwasong-15 który doleciał na wysokość 4,5 tysiąca kilometrów oraz przeleciał odległość 900 km gdzie spadł do morza już w strefie ekonomicznej Japonii,jest to jawne naruszenie integralności terytorialnej Japonii,Japonia oraz Korea Południowa natychmiast wyraziły zaniepokojenie po całym zdarzeniu.

Premier Japonii Shinzo Abe zażądał natychmiastowego zwołania Rady Bezpieczeństwa ONZ; poinformował też, że Tokio we współpracy z USA zwiększy presję na północnokoreański reżim.

Prezydent Donald Trump powiedział że” jest to sytuacja, z którą sobie poradzimy wystrzelenie rakiety nie zmienią podejścia Waszyngtonu do kwestii Korei Płn.

Sekretarz Obrony USA James Mattis jednoznacznie odpowiedział że "Próba stanowi zagrożenie dla całego świata,dyplomatyczne rozwiązania zaczynają powoli się kończyć"
Szef Pentagonu potwierdził też że pocisk osiągnął najwyższy pułap w historii zbrojeniowej reżimu. Najostrzej jednak wypowiedziała się ambasador USA w ONZ Nikki Haley która powiedziała „Nigdy nie szukaliśmy wojny z Koreą Północną i nie szukamy jej także teraz, ale jeśli wybuchnie, to reżim w Pjongjangu zostanie całkowicie zniszczony” Nikki Haley wezwała również by wszystkie kraje zerwały kontakty dyplomatyczne i handlowe z Kim Dzong Unem.

Zaapelowała również do Chin, by te zaprzestały dostaw ropy naftowej do komunistycznego reżimu,CBS poinformował że o dalszych działaniach wobec KRLD telefonicznie rozmawiali Donald Trump i prezydent Chin, Xi Jinping.

Ostro wypowiedział się Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow który oskarżył USA i Donalda Trumpa o chęć wywołania wojny z Koreą Północną. Według niego działania Waszyngtonu mają na celu sprowokowanie Kim Dzong Una do ataku. Dzięki temu Stany Zjednoczone uzyskają pretekst do zniszczenia wrogiego państwa. Szef rosyjskiej dyplomacji skrytykował także amerykańskie wezwania do wydalenia wszystkich północnokoreańskich robotników pracujących na terenie innych państw. W Rosji przebywa aktualnie kilka tysięcy pracowników z Korei Północnej.
Moskwa uważa, że Stany Zjednoczone powinny zastosować się do apeli wysuwanych przez ONZ. Organizacja nawołuje do nawiązania konstruktywnego dialogu z władzami w Pjongjangu, który mógłby rozładować napięcie.

#uspolitics #geopolityka #4konserwy #neuropa #usa #koreapolnocna #gruparatowaniapoziomu

Przejdź do wpisu

Dodany: 2017-11-18 14:26:49 | Ostatnio wołany: 2017-11-18 14:29:25Departament Obrony Stanów Zjednoczonych poinformował Kongres USA że Stany Zjednoczone są gotowe sprzedać Polsce system tarczy rakietowej,według planowanego kontraktu ma to być

-208 zaawansowanych rakiet przechwytujących Patriot-3 (Patriot Advance Capability-3- PAC-3) produkcji firmy Raytheon

-16 wyrzutni rakietowych typu M903,

-cztery systemy radarowe AN/MPQ-65,

-cztery stacje dowodzenia i kontroli,

-części zamienne, oprogramowanie i sprzęt pomocniczy

Cena całego kontraktu ma wynieść 10,5 mld dolarów

Teraz zgodnie z ustawą o kontroli eksportu broni (Arms Export Control Act) z roku 1976, Kongres będzie rozpatrywał pod kątem nieprawidłowości,jeżeli Kongres w ciągu 15 nie wniesie sprzeciwu, kontrakt zostanie wysłany do Polski gdzie będzie oczekiwał zgody ze strony Polskiego rządu

#usa #neuropa #konserwy #uspolitics #wojsko #gruparatowaniapoziomu

Przejdź do wpisu

Dodany: 2017-11-16 21:14:27 | Ostatnio wołany: 2017-11-16 21:16:36Prezydent Donald Trump oraz Prezydent Rosji Władimir Putin podczas szczytu APEC w Wietnamie wydali wspólnie oświadczenie w sprawie współpracy między obydwoma krajami celem rozwiązań pokojowych w trwającej od ponad sześciu lat wojnie w Syrii.

Rosjanie i Amerykanie chcą unikać sytuacji , które mogłyby doprowadzać do eskalacji konfliktu w regionie.

Porozumienie ma na celu stabilizację kraju oraz rozszerzenie terytorium, na którym obowiązuje zawieszenie broni. Obszar ten ma sięgać terytorium graniczne z Jordanią i Izraelem.

Amerykańska opinia publiczna mówi że porumienienie na papierze jest dobre,ale są sceptyczni co do realizacji porozumienia ze strony Rosyjskiej.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu ostrzegł USA i Rosję twierdząc że jego kraj zastrzega sobie prawo do interwencji w Syrii zgodnie z "wymogami bezpieczeństwa" i zastrzegł że stanie się tak niezależnie od porozumień ws. syryjskiego konfliktu.

Premiera Izraela nie przekonują amerykańsko-rosyjskie porozumienia o wspólnej współpracy z władzami Syrii, aby "odsunąć na określony dystans siły wspierane przez Iran" od przebiegającej przez Wzgórza Golan granicy z Izraelem.

Według dr.Wszewko "Bliski Wschód zmierza do kolejnego konfliktu, który zdaje się być nieuchronny.Niewiadoma jest tylko jego skala i czy peryferyjna rywalizacja przekształci się w otwartą konfrontację"

#neuropa #4konserwy #syria #uspolitcs #gruparatowaniapoziomu #trump #putin #politykazagraniczna #geopolityka

Przejdź do wpisu

Dodany: 2017-11-03 20:48:04 | Ostatnio wołany: 2017-11-03 20:53:29Prezydent Donald Trump wyruszył w 12 dniową podróż do Azji,w ciągu tych 12 dni odwiedzi on Japonię, Koreę Południową, Chiny, Wietnam i Filipiny.

Głównym celem podróży jest coroczne spotkanie państw Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC) który jest zaplanowany na 11-12 listopada w mieście Đà Nẵng w środkowym Wietnamie.

W czwartek Biały Dom poinformował, że Trump chce w trakcie tej wizyty podkreślić iż kontynuowanie przez Pjongjang programu nuklearnego jest "ślepym zaułkiem" i chce przekonać kraje mające wpływ na KRLD by naciskały na denuklearyzację Północno Koreańskiego reżimu.

Jedną z ważniejszych spotkań będzie spotkanie Trumpa z prezydentem Chin Xi Jinpingiem,Prezydent USA w Fox News zaznaczył iż również liczy na spotkanie z Prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

"Myślę, że stanie się wiele dobrych rzeczy. Myślę, że jest to jedna z ważniejszych podróży, jakie kiedykolwiek odbył prezydent" powiedział Trump dla Fox News przed wylotem do Azji.

Ivanka Trump przyleciała do Japonii dzień wcześniej i wzięła udział w zgromadzeniu kobiet z całego świata w której mówiła o roli kobiet w nowoczesnej gospodarce.

#uspolitics #usa #polityka #neuropa #4konserwy #gruparatowaniapoziomu #politykazagraniczna

Przejdź do wpisu

Dodany: 2017-10-22 12:33:54 | Ostatnio wołany: 2017-10-22 12:37:51Amerykański senat uchwalił przewagą dwóch głosów (51 do 49) ustawę budżetową według której wydatki rządu federalnego wyniosą 4,1 biliona dol a w wpływy 3,65 biliona planowany deficyt ma wynieść około 400 miliardów. Teraz ustawa będzie ostatecznie zatwierdzona przez Izbę Reprezentantów zwykłą większością głosów, bez konieczności uzgadniania ostatecznego kształtu ustawy podczas tzw. konferencji ustawodawczej.Według oświadczenia amerykańskiego rządu „Ustawa otwiera drogę do wyzwolenia potencjału amerykańskiej gospodarki poprzez reformę i redukcję podatków, uproszczenie zbyt skomplikowanego kodeksu podatkowego, zapewniając ulgę finansową rodzinom w całym kraju i zwiększając konkurencyjność amerykańskiego biznesu"

Teraz czekamy na wprowadzenie do kongresu projektu nowej ustawy podatkowej,ustawa podatkowa na 2018 rok zakłada zmniejszenie liczby progów podatkowych dla osób fizycznych(PIT) (z siedmiu do trzech: 12, 25, 35 proc.; najwyższy w tej chwili wynosi 39,6 proc.),podatku korporacyjnego(CIT) z 35 do 20 proc a także ustanowienie nowej stawki - 25 proc. - dla spółek i jednoosobowych przedsiębiorstw.

Jednym z największym krytyków ustawy jest amerykański miliarder blisko związany z demokratami Warren Buffett którego majątek „Forbes” szacuje na 80 mld dol. W telewizji CNBC Buffett powiedział że „Nie sądzę, żebym potrzebował cięć podatkowych,czy jeśli moje dzieci, wnuki i prawnuki odziedziczą po mnie po kilka miliardów każde i nie zapłacą od tego żadnego podatku, to będzie dobre dla naszego kraju?”

#polityka #uspolitics #neuropa #4konserwy #usa #gruparatowaniapoziomu #ekonomia

Przejdź do wpisu

Dodany: 2017-10-17 18:49:34 | Ostatnio wołany: 2017-10-17 18:53:05Mijają już 2 tygodnie od tragedii która wydarzyła się w Las Vegas, 1 października o godzinie 21:59 64 letni Stephen Paddock były księgowy, hazardzista i inwestor na rynku nieruchomości, oddał strzały z okna na 32. piętrze hotelu Mandalay Bay Resort and Casino do tłumu koncertowiczów którzy bawili się na festiwalu muzyki country „Route 91” który odbywał się pod kasynem Luxor Las Vegas po czym popełnił samobójstwo według Departamentu Bezpieczeństwa Wewnetrznego w wyniku ataku zginęło 58 osób oraz 546,było to jedno z największych masowych zabójstw w historii USA,sprawca pobił niechlubny rekord masowego zabójstwa od czasu ataku na gejowski klub Pulse nightclub w Orlando gdzie wtedy zginęło 49 osób i 53 zostało rannych 12 czerwca 2016.

Napastnik w hotelu miał 23 sztuki broni automatycznej w tym przynajmniej jeden karabin maszynowy typu AK-47 oraz kilka pistoletów maszynowych przerobionych na automatyczne z karabinów półautomatycznych w jego mieszkaniu w Mesquite stanie Nevada oddalonym 80 mil(128 km) od miejsca tragedii znaleziono kolejne 19 sztuk broni automatycznej oraz wiele ładunków wybuchowych według śledczych napastnik podczas masakry używał głównie zmodyfikowaną wersje AR15,Państwo Islamskie przyznało się do ataku według którego zamachu dokonał bojownik Abu Abdul Barr al-Amrik jednak FBI nie potwierdziło tych informacji sami islamisci też nie przedstawili żadnych dowodów które potwierdziłyby iż zamachu dokonał islamski bojownik.

Po ataku zanotowano wzrost sprzedaży broni samopowtarzalnej. Tydzień przed atakiem Stephen Paddock przelał swojej przyjaciółce Marilou Danley która mieszka na Filipinach 100,000$ Marilou Danley partnerka Paddock została przesłuchana po tym kiedy wylądowała na lotnisku w Los Angeles,po przesłuchaniu wydała oświadczenie iż prawdą jest iż znała Paddocka. Nazwała go też„miłym, uważnym, spokojnym mężczyzną”. Oraz „Nigdy nie powiedział mi nic”, co pozwoliłoby przewidzieć, „że wydarzy się coś strasznego.
„Niewiele ponad dwa tygodnie temu Stephen powiedział mi, że wyszukał tani bilet na Filipiny i że chciałby, żebym pojechała tam zobaczyć się z moja rodziną. Jak wszyscy Filipińczycy mieszkający za granicą – ucieszyłam się na myśl o powrocie, ujrzeniu rodziny i przyjaciół” napisała Marilou Danley w swoim oświadczeniu

Przesłuchano też brata zamachowca,Eric Paddock zdradził dziennikarzom, że jego brat był księgowym i lubił grać w pokera oraz nie eksponował poglądów politycznych czy religijnych.
W środę Demokraci przedstawili w Kongresie projekt ustawy który ma ograniczyć sprzedaż broni i po raz kolejny jak po każdej masakrze wraca do debaty publicznej temat ograniczenia posiadania broni ,jednak wiele razy w mediach pomija się fakt że wbrew pozorom broń automatyczna jest poddana rygorystycznym regulacjom w USA które wprowadzono jeszcze w latach 1930-1940 a od roku 1986 jest ona praktycznie niedostępna dla osób prywatnych.

Prezydent Donald Trump wydał oświadczenie w którym pochwalił służby ratunkowe i policję dzięki którym bilans ofiar nie okazał się jeszcze wyższy oraz nazwał atak jako Akt czystego zła,kilka dni później prezydent Stanów Zjednoczonych wraz z małżonką odwiedził poszkodowanych ataku w Las Vegas.

#neuropa #4konserwy #usa #lasvegas #zamach #uspolitics

Przejdź do wpisu

Dodany: 2017-10-17 00:30:11 | Ostatnio wołany: 2017-10-17 00:31:06


Tak tylko krótko informacyjnie,chciałbym was przeprosić za to że ostatnio jestem nieaktywny na tagu #uspolitics ,miałem bardzo dużo problemów przede wszystkim tych zawodowych ale wszystko idzie na dobrej drodze :) A wiele się działo w ostatnim czasie,będzie o nieznanych szczegółach masakry w Las Vegas o których tutaj bardzo mało się mówi o nowym planie podatkowym przez Donalda Trumpa w którym cześć Republikanów jest przeciw,opowiem także o reformie ubezpieczeń zdrowotnych który ma zastąpić OBAMACARE oraz o przyczynach odejścia USA z UNESCO,jeżeli są jakieś tematy które chcielibyście się dowiedzieć to piszcie w komentarzu na pewno zrobię wam szczegółowy opis,dla mnie polityka jest pasją a szczególnie ta amerykańska dlatego nie martwcie się to że nie piszę nie oznacza że nie jestem na bieżąco:)

Jedno pytanie czy chcecie wszystkie zaległe tematy w jednym wpisie czy chcecie oddzielne wpisy które będą każdego innego dnia ?

Poza tym myślę też nad stworzeniem tagu o polityce francuskiej oraz belgijskiej bowiem też się interesuje się tymi krajami z powodów osobistych,język francuski również mam opanowany ( ͡º ͜ʖ͡º) Jak już mówiłem dla mnie polityka zagraniczna to jest pasja ale nie chciałbym spamować tematami jeżeli kogoś one nie interesują :)

#uspolitics #polityka #neuropa #4konserwy

Przejdź do wpisu
Założona przez:

Kapitalis

Osób na liście: 20
Wołań: 87
Lista dla zainteresowanych polityką USA

Kategoria: Polityka

Ostatnie wydarzenia (zobacz wszystkie)


2018-01-13 00:17:19
@Kielek96 zawołał do wpisu


2017-12-26 00:12:09
@Kielek96 zawołał do wpisu


2017-12-06 19:02:42
@Kielek96 zawołał do wpisu


2017-11-30 23:11:59
@Kielek96 zawołał do wpisu


2017-11-18 14:29:25
@Kielek96 zawołał do wpisu


2017-11-16 22:24:58
@Smuklymruf dołączył do listy


2017-11-16 21:16:36
@Kielek96 zawołał do wpisu


2017-11-03 20:53:29
@Kielek96 zawołał do wpisu


2017-10-22 12:37:51
@Kielek96 zawołał do wpisu


2017-10-17 19:29:51
@baidu dołączył do listy