Dodany: 2018-09-21 14:11:55 | Ostatnio wołany: 2018-09-21 14:12:20


PiS-owi zabrakło podpisów na listach, więc komisarz wyborczy zbierał oświadczenia po terminie? Poseł zawiadamia policję
Pytanie po co PiSowi przejęcie Sądu Najwyższego? Inaczej nie da się przejąć PKW.

znalezisko: https://www.wykop.pl/link/4542555/pis-owi-zabraklo-podpisow-wiec-komisarz-wyborczy-zbieral-je-po-terminie/

#polska #polityka #bekazpisu #wybory #kukiz #neuropa

Przejdź do wpisu

Dodany: 2018-09-14 14:36:15 | Ostatnio wołany: 2018-09-14 14:36:35Szef kampanii Trumpa przyznał się do winy. Spiskował przeciwko USA

https://www.wykop.pl/link/4529023/szef-kampanii-trumpa-przyznal-sie-do-winy-spiskowal-przeciwko-usa/

Paul Manafort, były szef kampanii prezydenckiej Donalda Trumpa, którego drugi już proces miał się rozpocząć 24 września, przyznał się w piątek do dwóch stawianych mu zarzutów. Manafort jest oskarżony o działanie jako niezarejestrowany zagraniczny agent. W sierpniu sąd uznał go za winnego przestępstw podatkowych i bankowych.

Przyznanie się Paula Manaforta jest elementem jego porozumienia z Muellerem. 69-letni polityk przyznał się do spiskowania przeciwko Stanom Zjednoczonym i do utrudniania pracy wymiarowi sprawiedliwości.

Oskarżyciele federalni złożyli w sądzie zmodyfikowany wniosek w sprawie Manaforta, co jest sygnałem - jak pisze AP - że może on podjąć współpracę w prokuraturą.

Paul Manafort uczestniczył 9. czerwca 2016 r. w spotkaniu w Trump Tower pomiędzy członkami kampanii Trumpa 2016 - Donaldem Trumpem Jr. i Jaredem Kushnerem oraz co najmniej pięcioma innymi osobami, w tym rosyjską prawniczką Natalią Veselnitskaya.

#usa #trump #stupidwatergate #neuropa #polityka

Przejdź do wpisu

Dodany: 2018-09-13 11:08:24 | Ostatnio wołany: 2018-09-13 11:12:06Lubisz trollować? Chciałbyś wybrać kolejnego prezydenta USA? Rosyjska Agencja Badań Internetu (Glavset) czeka na Ciebie! Zapraszam do siódmego wydania #stupidwatergate Jeśli ktoś nie wie o jaką aferę chodzi, tu jest wstęp a tu małe rozwinięcie.

W poprzednim wydaniu dowiedzieliśmy się czym jest Glavset. Dzisiaj omówimy sobie jak działa. Mirki, z dumą prezentuję Wam poradnik: „Jak zniszczyć zachodnią demokrację nie ruszając się z piwnicy”. Za tę wiedzę normalnie musielibyście zapłacić $6 999, lub złożyć ofiarę z pierworodnego syna. Mi wystarczy plus.

Jak zacząć? Na początku będziecie potrzebowali fałszywe konta. Dużo. Dobrym miejscem startu będzie Twitter. Kilka miesięcy temu usunął 200 000 wiadomości, napisanych przez blisko 4 000 trollkont (dzięki uprzejmości NBC twitty można przeczytać tutaj) [1] oraz ostrzegł 1 400 000 użytkowników o rosyjskiej propagandzie [2] (chodzi tylko o użytkowników, którzy śledzili trollkonta, lajkowali lub udostępniali dalej posty. Liczba osób, które tylko czytały jest prawdopodobnie rząd wielkości większa). Jeśli potrzebujecie inspiracji, aktywność trolli na Twitterze można śledzić w czasie rzeczywistym na tej stronie [3]. Dzięki Twitterowi możecie nie tylko dotrzeć do zwykłych zjadaczy hamburgerów, ale także zmanipulować sławnych ludzi by przekazywali dalej Waszą propagandę. Pomóc Wam może np. Donald Trump, jego syn, była ambasador ONZ Samantha Power, czy były Wielki Mistrz Ku Klux Klanu David Duke [4]. Warto wykorzystać też teorie spiskowe. Można np. oskarżyć przeciwnika politycznego o pedofilię (#pizzagate) i satanizm [5].

Oprócz Twittera pomocny będzie też Facebook. Dzięki niemu możecie dotrzeć do 126 mln Amerykanów [6]. Jeśli same trollkonta nie wystarczą, możecie dotrzeć do kolejnych 10 mln za pomocą płatnych reklam [7]. Warto tu zastosować mikromarketing, i kierować zindywidualizowane przesłanie do najbardziej podatnych ludzi, na podstawie profilu psychologicznego. Pomóc może Cambridge Analytica (o nich będzie osobny wpis), która pracowała dla Trumpa podczas kampanii [8] [9]. Firma ostatnio została zamknięta, po skandalu związanym z nielegalnym pozyskaniem danych 87 mln użytkowników FB [10]. Jak dowiedzieliśmy się niedawno, z zeznań byłego pracownika CA - Christophera Wylie - przed Senatem, firma przekazywała swoje dane także Rosjanom [11].

Podczas mieszania w wyborach musimy pamiętać o nadrzędnym celu. Wybór preferowanego kandydata na prezydenta nie jest celem, a jedynie środkiem. Celem jest zasianie chaosu na „zgniłym Zachodzie”. Stany Zjednoczone ze względu na historię są łatwym celem. Kolonizacja, handel niewolnikami, napływ imigrantów, rywalizacja europejskich mocarstw w Nowym Świecie, Wojna Secesyjna; sprawiły że USA jest krajem zróżnicowanym pod względem etnicznym i rasowym. A także bardzo spolaryzowanym. Północ vs. Południe, Demokraci vs. Republikanie, konserwatywne, wiejskie centrum vs. liberalne metropolie wschodniego i zachodniego wybrzeża. Nie dziwi więc fakt, że Glavset wziął sobie na celownik nie tylko republikańskich wyborców, ale także liberałów. Black Lives Matter, aktywiści LGBT czy zwolennicy Berniego Sandersa też dostali swoją porcję propagandy [12] [13]. Warto wspierać też różnego rodzaju grupy separatystyczne. Rosjanie popierali Brexit [14] jak i ruchy niepodległościowe Katalonii [15] Kalifornii i Teksasu [16] [17].

Skoro mowa o Teksiasie, Rosjanie zrobili tam świetną rzecz. Wykorzystali głupotę jako broń. Według byłego dyrektora NSA i CIA - Michaela Haydena – Glavset rozpowszechniał teorię spiskową, jakoby ćwiczenia wojskowe na terenie stanu miały być preludium do wprowadzenia stanu wojennego przez Obamę [18].

Jeśli nie lubisz siedzieć w piwnicy 24/7, to zawsze możesz polecieć sobie np. do USA. Z aktu oskarżenia wobec 13 agentów Glavsetu [19], wydanego przez prokuratora specjalnego - Roberta Muellera, wynika, że agenci podróżowali do Stanów. Na miejscu organizowali podrabiane dokumenty, planowali możliwe drogi ucieczki w przypadku wpadki, komunikowali się z osobami z kampanii Trumpa, a nawet raz opłacili jakąś kobietę, by pozowała podczas wiecu poparcia dla Trumpa, jako Hillary Clinton w więziennej klatce.

Na koniec chciałbym zaznaczyć jedną rzecz. Sam fakt wspierania kampanii Trumpa w wyborach przez Rosjan, NIE JEST W ŻADEN SPOSÓB DOWODEM NA SPISEK. O tym w następnym artykule, gdzie omówimy sobie słynne spotkanie w Trump Tower, między rosyjskimi przedstawicielami a bliskimi współpracownikami Prezydenta.

#polityka #4konserwy #neuropa #usa #rosja #trump #putin #ruskapropaganda

------------------------------------------------------------------------------------------------
Źródła:
[1] https://www.nbcnews.com/tech/social-media/now-available-more-200-000-deleted-russian-troll-tweets-n844731
[2] https://blog.twitter.com/official/en_us/topics/company/2018/2016-election-update.html
[3] http://dashboard.securingdemocracy.org/
[4] https://www.nbcnews.com/tech/social-media/trump-other-politicians-celebs-shared-boosted-russian-troll-tweets-n817036
[5] https://www.nbcnews.com/tech/social-media/russian-trolls-pushed-graphic-racist-tweets-american-voters-n823001
[6] https://www.reuters.com/article/us-usa-trump-russia-socialmedia/facebook-says-126-million-americans-may-have-seen-russia-linked-political-posts-idUSKBN1CZ2OI
[7] https://www.theverge.com/2017/10/2/16405974/facebook-russian-election-ads-10-million-viewers
[8] https://www.channel4.com/news/exposed-undercover-secrets-of-donald-trump-data-firm-cambridge-analytica
[9] https://www.theguardian.com/uk-news/2018/mar/20/cambridge-analytica-execs-boast-of-role-in-getting-trump-elected
[10] http://www.bbc.com/news/business-43983958
[11] https://www.straitstimes.com/world/united-states/cambridge-analytica-shared-data-with-russia-whistleblower
[12] https://www.theguardian.com/technology/2017/nov/01/facebook-ads-russia-us-election-fake-news-released-public
[13] http://money.cnn.com/2017/09/27/media/facebook-black-lives-matter-targeting/index.html
[14] https://www.nytimes.com/2017/11/15/world/europe/russia-brexit-twitter-facebook.html
[15] https://www.theguardian.com/world/2017/nov/13/catalan-independence-eu-experts-detect-rise-in-pro-kremlin-false-claims
[16] http://www.bbc.com/news/blogs-trending-41853131
[17] W0pjyyWkRZqp" rel="nofollow">https://mashable.com/2017/11/07/calexit-texit-russia-internet-research-agency/#W0pjyyWkRZqp
[18] https://www.theguardian.com/us-news/2018/may/03/martial-law-scare-russian-bots-michael-hayden-jade-helm?CMP=twt_gu
[19] https://www.justice.gov/file/1035477/download

Przejdź do wpisu

Dodany: 2018-09-05 22:57:44 | Ostatnio wołany: 2018-09-05 22:57:59Anonimowy urzędnik: jestem częścią oporu wewnątrz administracji Trumpa

https://www.wykop.pl/link/4513853/anonimowy-urzednik-jestem-czescia-oporu-wewnatrz-administracji-trumpa/

"Mimo że (Trump – red.) został wybrany z ramienia partii Republikańskiej, to wykazuje niewielkie podobieństwo do ideałów od dawna promowanych przez konserwatystów: wolne umysły, wolne rynki i wolni ludzie" - pisze twórca listu przedstawiający się jako op-ed.

Bob Woodward - "Fear: Trump in the White House"

Współpracownicy Donalda Trumpa z dnia na dzień coraz bardziej przerażeni są jego ignorancją i skłonnością do kłamstw – czytamy. Szef personelu Białego Domu John Kelly nazywa go "idiotą" i "stukniętym" – pisze Woodward. Sekretarz ds. obrony James Mattis opisuje prezydenta jako "człowieka o rozumie piątoklasisty". Były prawnik Trumpa John Dowd mówi o nim per "p*******ny kłamca", który "skończy w stroju więziennym".

"To idiota. Nie ma sensu przekonywać go do czegokolwiek. Znaleźliśmy się w wariatkowie. Nie mam pojęcia, co my tu wszyscy robimy. To najgorsza praca pod słońcem" - to kolejny cytat z Kelly'ego.

------------------------

Polecam listę Stupid Watergate

A scandal that we've been referring to as 'Stupid Watergate', because it has all the potential consequences of Watergate but everyone involved is REALLY stupid

#swiat #usa #polityka #neuropa #stupidwatergate #trump

Przejdź do wpisu
Założona przez:

k1fl0w

Osób na liście: 10
Wołań: 4
A scandal that we've been referring to as 'Stupid Watergate', because it has all the potential consequences of Watergate but everyone involved is REALLY stupid

Kategoria: Polityka

Ostatnie wydarzenia (zobacz wszystkie)


2018-09-21 14:12:20
@adam2a zawołał(a) do wpisu


2018-09-14 14:36:35
@k1fl0w zawołał do wpisu


2018-09-13 11:12:06
@Ddan zawołał do wpisu


2018-09-05 22:57:59
@k1fl0w zawołał do wpisu


2018-08-22 23:36:03
@32andu dołączył do listy


2018-08-22 22:04:09
@Replica dołączył(a) do listy


2018-08-22 19:33:41
@Maltanczyk dołączył(a) do listy


2018-08-22 17:27:48
@Hipokryzja_Wykopu dołączył(a) do listy


2018-08-22 17:08:05
@pk347 dołączył(a) do listy


2018-08-22 16:32:19
@Lavie dołączył do listy