Dodany: 2019-09-18 18:07:16 | Ostatnio wołany: 2019-09-18 18:08:13D3 - Ostatnia kolejka fazy grupowej #lacunafutbolowo
#lacunafabularnieczarnolisto

-------------------------------------------------------------

Czy zdajecie sobie sprawę drodzy widzowie, że po tej kolejce liczebność drużyn w Pucharze Wysokiej Rangi zmniejszy się o połowę?

O POŁOWĘ!

Śpieszmy się kochać niektóre kadry. Tak szybko odjeżdżają na lotnisko.

W grupie 1 żegnająca się już w tamtej kolejce z turniejem Drużyna A zremisowała 1:1 z Bleak Midwinter. "Ponurzy" mogli jednak odetchnąć z ulgą, ponieważ w równoległym meczu Pędzące Kaloryfery mimo zapewnionego awansu postanowiły przejechać się po PS Paruwixach Salcefixonach. Strzelając im 3 bramki nie tylko wyrzucili ich z turnieju, ale i zapewnili sobie pierwszy w historii tego turnieju komplet punktów po zakończeniu fazy grupowej. Sezon grzewczy uważam za rozpoczęty!

W grupie 2 HALABARDA Żorżtołn bez pomocy antymaga pokonała Dziewczyny w IT aż 3:0 po fatalnych w konsekwencjach błędach w obronie rywalek. Na wpadce "Korpolasek" skorzystał Skup Katalizatorów Lutycka 11 Poznań, który pokonał BuszującychWZbożu 2:0. Mimo posiadania tej samej ilości punktów co Dziewczyny w IT i mimo porażki 1:0 w bezpośrednim meczu, to właśnie "Jarki" awansowały do fazy pucharowej dzięki większej liczbie strzelonych bramek. Informujemy, że odwołania do upline managerów i/lub Human Resource nie mają zastosowania w Pucharze Wysokiej Rangi.

W grupie 3 bez niespodzianek. ABCDE FC pokonało 2:0 SKS Georgetown, a wraz z "Alfabetami" awans zapewniło sobie Piłkarskie Stowarzyszenie Landarbeiterów, którym wystarczył bezbramkowy remis z BKS Szkolna 1916.

W grupie 4 smutne widowisko zaprezentowali NAM STRZELAĆ NIE KAZANO i UKS Batory VI które już na pewno nie obroni trofeum, zdobytego w poprzedniej edycji. Remisem 1:1 obie drużyny zakończyły rywalizację już na fazie grupowej. W meczu o pierwsze miejsce w grupie Cambodian Farmers FC rozgromiło Pierniczek Toruń 4:1. Różnica klas w tym spotkaniu była porażająca i nie do końca wiadomo, czy za wahaniami formy obu zespołów stały ostatnie decyzje trenerskie, czy po prostu dyspozycja dnia.

Grupa 5 po raz kolejny pokazała nieobliczalność drużyn w niej grających. Czarne Barany pokonały 2:0 OKS Huwdu i awansowały do fazy pucharowej z pierwszego miejsca. W meczu Technokratycznej Drużyny Piłkarskiej i Dorosłych Zrobotyzowanych Kung-fu Orłów padł remis 2:2 po zaciętej grze do ostatnich minut. Taki wynik spotkania przy takiej samej ilości punktów obu drużyn dał awans "Technokratom" dzięki lepszemu bilansowi bramek i różnicy zaledwie jednego gola. Los potrafi być przewrotny, ale aby na pewno awansować w Pucharze, trzeba wygrywać mecze.

W grupie 6 Alpenfestung w swoim stylu pokonał 1:0 Wybrzeże Klatki Schodowej, zapewniając sobie awans z pierwszego miejsca po świetnych w ich wykonaniu meczach fazy grupowej. Z kolei w meczu zdobywców Dzikich Kart Chemik Czarnobyl łatwo rozprawił się z Międzygalaktyczną Drużyną Autystyczną pod wezwaniem św. Madonny 3:1. Dwie godziny przed spotkaniem bukmacherzy odmówili przyjmowania zakładów na zwycięstwo Chemiczek, tłumacząc to "ujemnymi kursami". Ostatniego gola Chemik zdobył w doliczonym czasie gry, dzięki czemu przeskoczył w tabeli "Sebiksów", awansując ich kosztem do fazy pucharowej!

W grupie 7 Nazwa Drużyny skompletowała zwycięstwa we wszystkich meczach, pokonując tym razem Suicide Squad 2:0. W drugim meczu Odwróć tabele Brodacze na czele rzutem na taśmę zwyciężyły z Heiro Rzeszuf 2:1, ale prawdziwa jazda zaczęła się, gdy wszystkie trzy drużyny spojrzały na tabelę w grupie. Z wyjątkiem liderów pozostali mieli po trzech spotkaniach jedno zwycięstwo i dwie porażki. Najlepszym stosunkiem bramek cieszyli się jednak "Rzeszowiacy" dzięki czemu to właśnie oni awansowali do następnego etapu z rekordowo niską ilością punktów w historii całych rozgrywek!

W grupie 8 miało być sensacyjnie, a skończyło się zgodnie z oczekiwaniami. Wygrana KS Barcelony nad Młodzieżówką Huwdu 1:0 jest oczywiście rozpatrywana w kategorii sensacji, ale RKS Huwdu pokonując Piekielne Bączury 2:1 przeskoczył na pierwsze miejsce w grupie, co wraz ze zdecydowanie lepszym od "Porcelany" bilansem bramkowym "Trampkarzy" oznaczało awans obu drużyn Huwdu i pożegnanie się z dwoma drużynami, które wszystkie swoje starania przeznaczyły specjalnie na tę właśnie imprezę.

Wyniki ostatniej kolejki fazy grupowej

Tabela po zakończeniu fazy grupowej

Statystyki po fazie grupowej
(posortowane po ilości zdobytych punktów)

Pary w 1/8 finału:

Pedzące Kaloryfery - Skup Katalizatorów Lutycka 11 Poznań
ABCDE FC - Pierniczek Toruń
Czarne Barany - Chemik Czarnobyl
Nazwa Drużyny - Młodzieżówka Huwdu
HALABARDA Żorżtołn - Bleak Midwinter
Cambodian Farmers FC - Piłkarskie Stowarzyszenie Landarbeiterów
Alpenfestung - Technokratyczna Drużyna Piłkarska
RKS HUWDU - Heiro Rzeszuf

-------------------------------------------------------------

Zawodnicy w swoim stylu wysłali do trenerów delegację. Twierdzą, że dania serwowane w hotelu szkodzą im w połączeniu z odżywkami, które zażywają codziennie przed pójściem spać, powodując poważne niestrawności. W ramach eksperymentu chcą na kolejne dwa mecze fazy pucharowej spróbować diety opartej o pizzę z lokalnej hurtowni. Ponieważ pizza dostępna jest tylko w jednym smaku, a zawodnicy nie potrafią podjąć decyzji, proszą trenera o rozstrzygnięcie impasu.

@achtunki @Akumulat @Askaukalis @Awerege @BetonowyBrodaczBezAfro @czarnybaran20 @Ex2light @Futsalista_cisowianka @gasior22 @JuliaMay @Kevin00 @krasnoludkolo @Kroomka @KrzemowyDuch @mac3 @Onde @pan_kleks8 @pete111 @Pierdziuszek @piotrek_18_89 @pocotosienoginoco @Poliuretanowy_Mariush @profesjonalna_skarpeta @Queltas @Rak_Codzienny @Trollinsky @volski_ @Wysu @Yokaii @ZdenerwowanyBialorusin @Zeroskilla @Zerri

Podejmij decyzję, plusując JEDNĄ z poniższych opcji. Czas na podjęcie decyzji upływa 19.09 o godzinie 10:00.

-------------------------------------------------------------

Lista uczestników i statystyki

Jeżeli jesteś widzem i nie chcesz przegapić żadnego wpisu, zapisz się do Mirkolisty!

Przejdź do wpisu

Dodany: 2019-09-17 17:29:24 | Ostatnio wołany: 2019-09-17 17:31:34D2 - 2. kolejka fazy grupowej #lacunafutbolowo
#lacunafabularnieczarnolisto

-------------------------------------------------------------

Faza grupowa wciąż trwa, ale dla niektórych drużyn praktycznie się zakończyła. Jedni mogą już teraz cieszyć się z awansu. Drudzy? No cóż, zobaczmy co działo się we wszystkich grupach.

W grupie 1 rozpędzone Pędzące Kaloryfery w pięknym stylu pokonały Bleak Midwinder 3:1 i już teraz zapewniły sobie awans do fazy pucharowej! Zupełnie inne nastroje panują w Drużynie A. Porażka 0:3 z PS Paruwixami Salcefixonami pozbawiła ich szans na awans i z zerowym punktowym dorobkiem zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

W grupie 2 w obu spotkaniach padły remisy, co na tę chwilę oznacza, że bliżej awansu są Dziewczyny z IT i HALABARDA Żorżtołn z czterema punktami na koncie. Sytuacja ze skomplikowanej na beznadziejną zmieniła się u BuszującychWZbożu i Skupie Katalizatorów Lutycka 11 Poznań, które mając zaledwie po punkcie mają tylko matematyczne szanse na awans.

Grupa 3 to również dwa remisy w dwóch spotkaniach i spokojniej spać mogą ABCDE FC i Piłkarskie Stowarzyszenie Landarbeiterów. Bezbramkowo remisujące ze sobą SKS Georgetown i BKS Szkolna 1916 dzieląc między sobą punkty mocno ułatwiły życie swoim rywalom.

Grupa 4 przełamała remisowy impas, gdzie już pewny awansu Pierniczek Toruń pokonał 2:1 UKS Batory VI, a Cambodian Farmers FC sprawiło niespodziankę, wygrywając skromnie z NAM STRZELAĆ NIE KAZANO. Jedyna bramka dla zwycięzców padła po samobójczym trafieniu obrońcy i jego niefortunnej interwencji w polu karnym, który to gol wyrzucił jego zespół z turnieju.

Grupa 5 zaserwowała nam emocje godne Alberta Hancocka. Dorosłe Zrobotyzowane Kung-Fu Orły odniosły pewne zwycięstwo 3:1 nad Czarnymi Baranami, a Technokratyczna Drużyna Piłkarska zaskoczyła OKS Huwdu. pokonując ich 1:0 w bardzo wyrównanym meczu. To sprawia, że wszystkie drużyny w grupie mają jedno zwycięstwo i jedną porażkę. O awansie w przypadku równej liczby punktów zadecyduje więc stosunek bramek. Albo ilość strzelonych goli. Albo bezpośrednie spotkania. Albo "mała tabela". Kurde, sama nie wiem.

Grupa 6 jest z pewnością znacznie bardziej czytelna. Porażki drużyn z Dzikimi Kartami pozostawiają im już tylko cień złudzeń na awans. Remis ich przeciwników w 3. kolejce pozbawi ich wszelkich szans na fazę pucharową. Komisja Pucharu będzie bacznie przyglądała się zmaganiom w tej grupie...

W grupie 7 witamy w fazie pucharowej Nazwę Drużyny dzięki jej zwycięstwu 2:1 nad Odwróć tabele Brodacze na czele. Brodacze nie mogą jeszcze rezerwować biletów powrotnych do domu, ponieważ zachowują kilka procent szans na awans ze względu na zwycięstwo Heiro Rzeszuf nad Suicide Squad. Hattricka dla "Rzeszowiaków" strzelił naturalnie jeden z zawodników drużyny.

W grupie 8 rozczarowujący przebieg miało spotkanie dwóch drużyn, szykowanych tylko do Pucharu Wysokiej Rangi. Z remisu 1:1 skorzystała Młodzieżówka Huwdu, która w pucharowych derbach rozstrzelała seniorską druzynę RKS HUWDU 4:1 i obecnie ma największe szanse na awans.

-------------------------------------------------------------

Tabele po 2. kolejce fazy grupowej

Komplet wyników 2. kolejki fazy grupowej
-------------------------------------------------------------

W szatniach atmosfera gęstnieje. Przed zawodnikami decydujące spotkania, a asystenci trenera sugerują, że to dobra okazja, aby przetestować inne ustawienie.

@achtunki @Akumulat @Askaukalis @Awerege @BetonowyBrodaczBezAfro @czarnybaran20 @Ex2light @Futsalista_cisowianka @gasior22 @JuliaMay @Kevin00 @krasnoludkolo @Kroomka @KrzemowyDuch @mac3 @Onde @pan_kleks8 @pete111 @Pierdziuszek @piotrek_18_89 @pocotosienoginoco @Poliuretanowy_Mariush @profesjonalna_skarpeta @Queltas @Rak_Codzienny @Trollinsky @volski_ @Wysu @Yokaii @ZdenerwowanyBialorusin @Zeroskilla @Zerri

Podejmij decyzję, plusując JEDNĄ z poniższych opcji. Czas na podjęcie decyzji upływa 19.09 o godzinie 17:00.

-------------------------------------------------------------

Lista uczestników i statystyki

Jeżeli jesteś widzem i nie chcesz przegapić żadnego wpisu, zapisz się do Mirkolisty!

Przejdź do wpisu

Dodany: 2019-09-16 19:00:17 | Ostatnio wołany: 2019-09-16 19:34:13D1 - 1. kolejka fazy grupowej #lacunafutbolowo
#lacunafabularnieczarnolisto

-------------------------------------------------------------

Pierwsze rozstrzygnięcia już za nami. Część drużyn z podniesionymi głowami oczekuje kolejnych spotkań, które mogą im zapewnić awans do następnego etapu już w 2. kolejce. Część usiądzie ze swoimi trenerami, aby zastanowić się, co poszło nie tak. Mamy dopiero początek turnieju, a za nami już pierwsze sensacje. Zobaczmy przegląd rywalizacji w grupach.

Turniej otworzyło starcie Drużyny A z Pędzącymi Kaloryferami. Ekstraklapowicze zafundowali nam mało ciekawy pojedynek, który ostatecznie zakończył się wygraną "Konwektorów", które jedyną bramkę strzeliły w pierwszej połowie po zamieszaniu w polu karnym i przypadkowym strzale. W drugim spotkaniu grupy 1 Bleak Midwinter dość łatwo poradzili sobie z PS Paruwixami Salcefixonami, wygtywając z nimi 2:0. "Kiełbachy" nie potrafiły wejść dobrze w mecz, co zaowocowało stratą pierwszej bramki. Kiedy w drugiej połowie szukali wyrównującego gola, dostali drugiego z szybkiej kontry, co skutecznie podcięło im skrzydła.

Grupa 2 i pojedynek drużyn z Zaplecza. Lepsi w lidze byli Buszujący w Zbożu, ale w tym spotkaniu to właśnie HALABARDA Żorżtołn pokonała swoich rywali 2:1. Mecz był zacięty do ostatnich minut, ale popularne "jarle" nie wypuściły prowadzenia z rąk. Sensacyjną porażką Skupu Katalizatorów Lutycka 11 Poznań zakończył się z kolei ich pojedynek z Dziewczynami z IT. Po przypadkowej bramce zdobytej na początku spotkania "Korpodziunie" dowiozły korzystny wynik do końca, mocno komplikując sprawę awansu zwycięzcom Zaplecza.

Grupa 3 i najbardziej szalony pojedynek w tej kolejce pomiędzy BKS Szkolna 1916 a ABCDE FC. Obie drużyny wymieniały cios za ciosem, ale to "Alfabety" strzeliły decydującego gola, wygrywając całe spotkanie 3:2. W drugim pojedynku Piłkarskie Stowarzyszenie Landarbeiterów skromnie pokonało SKS Georgetown 1:0 po kontrowersyjnym rzucie karnym.

W grupie 4 żenujące widowisko, zwane pojedynkiem pomiędzy Cambodian Farmers FC a obrońcami trofeum UKS Batory VI zakończyło się bezbramkowym remisem. Obie drużyny w tej części sezonu notują wyraźną zniżkę formy, co zaprezentowały na boisku. Z impasu skorzystał Pierniczek Toruń, który 1:0 pokonał NAM STRZELAC NIE KAZANO i objął samodzielne prowadzenie w tabeli.

Grupa 5 i zwycięstwo 2:1 Czarnych Baranów nad Technokratyczną Drużyną Piłkarską. Oczy większości zwrócone były jednak tego dnia na ich grupowych rywali, gdzie OKS Huwdu rozgromiło Dorosle Zrobotyzowane Kung-fu Orły. Mecz pokazał albo różnicę pomiędzy Ekstraklapą i Okręgówką, albo był zwykłym wypadkiem przy pracy "Roboptaków".

W grupie 6 nie oczekiwaliśmy piłkarskiego święta w spotkaniu Międzygalaktycznej Drużyny Autystycznej pod wezwaniem świętej Madonny przeciwko Alpenfestung. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, a od osób które kupiły bilet na to spotkanie więcej żalu miał sprawozdawca, który w raporcie pomeczowym musiał ręcznie napisać pełną nazwę drużyny Madonny. Z kolei Chemik Czarnobyl również skorzystał z szansy, jaką dała im Dzika Karta, a drużyna zremisowała 2:2 z Wybrzeżem Klatki Schodowej. Wszyscy w "grupie celebrytów" mają obecnie po punkcie i sprawa awansu na pewno wyjaśni się dopiero w ostatniej kolejce!

Grupa 7 i ciekawe spotkanie pomiędzy Odwróć tabele Brodacze na czele, który uległy 1:2 Suicide Squad w dynamicznym meczu, który rozstrzygnęły stałe fragmenty gry. W drugim spotkaniu Nazwa Drużyny swój kryzys zostawiła dawno za sobą i pokonała, choć nie bez problemów Heiro Rzeszuf również 2:1.

W grupie 8 RKS HUWDU postanowiło rozpocząć swój udział w turnieju od zmasakrowania KS Barcelonę 5:0. Nieograni w lidze rywale byli totalnie bezradni mimo liczebnej przewagi od 50 minuty, kiedy to drugą zółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną otrzymał napastnik RKS HUWDU. Obie kartki otrzymał za zdjęcie koszulki po strzeleniu gola. Ich grupowi rywale podzielili się punktami w meczu zakończonym wynikiem 2:2. Piekielne Bączury z pewnością sprawiły niespodziankę, a smród po tym meczu będzie się ciągnął za Młodzieżówką Huwdu do końca fazy grupowej.

-------------------------------------------------------------

Tabele po pierwszej kolejce fazy grupowej

Komplet wyników 1. kolejki fazy grupowej

-------------------------------------------------------------

Dziennikarze proszą trenerów o komentarz przed kolejnym spotkaniem. Media spekulują, że Wasi rywale lepiej przygotowali się do spotkania, obserwując grę Waszej drużyny w pierwszym meczu.

@achtunki @Akumulat @Askaukalis @Awerege @BetonowyBrodaczBezAfro @czarnybaran20 @Ex2light @Futsalista_cisowianka @gasior22 @JuliaMay @Kevin00 @krasnoludkolo @Kroomka @KrzemowyDuch @mac3 @Onde @pan_kleks8 @pete111 @Pierdziuszek @piotrek_18_89 @pocotosienoginoco @Poliuretanowy_Mariush @profesjonalna_skarpeta @Queltas @Rak_Codzienny @Trollinsky @volski_ @Wysu @Yokaii @ZdenerwowanyBialorusin @Zeroskilla @Zerri

Podejmij decyzję, plusując JEDNĄ z poniższych opcji. Czas na podjęcie decyzji upływa w poniedziałek 17.09 o godzinie 17:00.

-------------------------------------------------------------

Lista uczestników i statystyki

Jeżeli jesteś widzem i nie chcesz przegapić żadnego wpisu, zapisz się do Mirkolisty!

Przejdź do wpisu

Dodany: 2019-09-15 18:06:24 | Ostatnio wołany: 2019-09-15 18:08:40Zapowiedź II edycji PWR #lacunafutbolowo
#lacunafabularnieczarnolisto

-------------------------------------------------------------

Ostatnie niewiadome czas rozwiązać. Trzydziestą pierwszą drużyną, która uzyskała kwalifikację do drugiej edycji Pucharu Wysokiej Rangi została Międzygalaktyczna Drużyna Autystyczna pod wezwaniem św. Madonny! Aż 50% ważnych głosów w ankiecie wybrało czerwoną latarnię Okręgówki i to oni powalczą z pozostałymi uczestnikami o Puchar, którego broni UKS Batory VI.

Zarząd ligi ostatnie miejsce postanowił przyznać drużynie Chemik Czarnobyl za regularne relacje z występów ligowych "Chemiczek", które to docenione zostały również w głosowaniu o przyznanie Dzikiej Karty, w którym to przedostatnia drużyna Okręgówki zajęła drugie miejsce.

Komplet uczestników został potwierdzony, co więc stoi na przeszkodzie, aby dokonać oficjalnego rozlosowania grup? Na początku przypomnijmy zasady rozstawienia drużyn w koszykach i losowania:

1. Obrońca trofeum i drużyny z Ekstraklapy będą losowane z Koszyka 1
2. Drużyny z Zaplecza oraz KS Barcelona będą losowane również z Koszyka 1
3. Drużyny z Okręgówki i Piekielne Bączury również trafią do Koszyka 1
4. Drużyny z Koszyka 1 zapełnią wszystkie miejsca w grupach 1-8

Komora maszyny losującej jest pusta, następuje zwolnienie blokady... i wszystkie drużyny zgodnie z powyższymi regułami i wyjątkami zostały rozlosowane do grup!

Grupa 1 to idealna Ekstraklapowo-Zapleczowa mieszanka dwóch mocnych drużyn i dwóch ligowych średniaków. Do awansu faworytami na papierze są PS Paruwixy Salcefixony i Drużyna A, ale turnieje od zawsze rządziły się swoimi prawami.

Grupa 2 to reprezentacja Zaplecza ze szczyptą kobiecej Okręgówki. Skup Katalizatorów Lutycka 11 Poznan wydaje się być pewniakiem do awansu. O drugie miejsce w grupie powalczą trzy mniej lub bardziej ambitne drużyny.

O grupie 3 nie da się zbyt wiele powiedzieć w kwestii punktów wspólnych. Dla dwóch drużyn z Ekstraklapy brak awansu będzie z pewnością traktowany w kategoriach srogiej porażki.

Co innego w grupie 4, gdzie aktualny wicemistrz zmierzy się z obrońcą trofeum, a to wszystko podlane wicemistrzostwem Zaplecza i wiejskim sosem kambodżańskim. To bez wątpienia Grupa Śmierci!

Grupa 5 gości srebrnych medalistów poprzedniej edycji Pucharu i mistrzów Okręgówki. Tym dwóm drużynom szyki spróbują pokrzyżować Czarne Barany i OKS Huwdu. Z jakim skutkiem?

Grupę 6 możemy śmiało obwołać grupą "celebrycką". Dwaj zdobywcy Dzikich Kart i wrocławska szkoła obronna zapewnią emocjonujące widowisko. Nad wszystkim czuwać będzie Wybrzeże Klatki Schodowej, pewniak bukmacherów do awansu do fazy pucharowej.

Grupa 7 składa się z najbardziej tajemniczych zawodników w całej lidze. Trenerzy większości ekip z tej grupy dbają o prywatność swoich kadrowiczów, unikając wypowiedzi do mediów lub ograniczając się do podstawowych komunikatów do prasy. Rozpracowanie tych drużyn będzie nie lada wyzwaniem!

Grupa 8 przez część obserwatorów okrzyknięta zostanie tą najbardziej zagadkową. Urzędujący mistrzowie Ekstraklapy podejmą swoich seniorskich rywali, z którymi nie mieli okazji zmierzyć się na ligowych boiskach. Z pewnością biernie nie będą się temu przyglądały dwie drużyny, specjalnie przygotowywane od wielu miesięcy pod tę jedną wielką imprezę.

Wszystkie 32 drużyny na pewno zagrają trzy mecze w turnieju. Do kogo los się uśmiechnie? Kto będzie musiał szykować memy w przypadku porażki? Tego dowiemy się już niedługo, tymczasem przenieśmy się do sztabów trenerskich

-------------------------------------------------------------

Do waszych drzwi zapukali reklamodawcy. Chcą sponsorować wasze drużyny w trakcie turnieju w zamian za wsparcie finansowe i "próbkę" swoich produktów dla piłkarzy. Na stole leży przed Wami kilka ofert, ale logo tylko jednej firmy może widnieć na koszulkach drużyny.

@achtunki @Akumulat @Askaukalis @Awerege @BetonowyBrodaczBezAfro @czarnybaran20 @Ex2light @Futsalista_cisowianka @gasior22 @JuliaMay @Kevin00 @krasnoludkolo @Kroomka @KrzemowyDuch @mac3 @Onde @pan_kleks8 @pete111 @Pierdziuszek @piotrek_18_89 @pocotosienoginoco @Poliuretanowy_Mariush @profesjonalna_skarpeta @Queltas @Rak_Codzienny @Trollinsky @volski_ @Wysu @Yokaii @ZdenerwowanyBialorusin @Zeroskilla @Zerri

Podejmij decyzję, plusując JEDNĄ z poniższych opcji. Czas na podjęcie decyzji upływa w poniedziałek 16.09 o godzinie 17:00.

-------------------------------------------------------------

Jeżeli jesteś widzem i nie chcesz przegapić żadnego wpisu, zapisz się do Mirkolisty!

Przejdź do wpisu

Dodany: 2019-09-13 16:47:49 | Ostatnio wołany: 2019-09-13 16:48:00


Mecze barażowe! #lacunafutbolowo
#lacunafabularnieczarnolisto
-------------------------------------------------------------

Baraż, Baraż
Dalej niż noc i dzień
(Baraż, Baraż)
Baraż
(Baraż)
W niepojętą przestrzeń miłości!

Przed nami trzy mecze o pozostanie/awans do Zaplecza oraz jeden o awans/utrzymanie się w Ekstraklapie, który zostawimy sobie na deser.

BSG Galactica - Cambodian Farmers FC

BSG Galactica najchętniej zapomniałoby o całym sezonie. Brak kwalifikacji do Pucharu Wysokiej Rangi i baraż o utrzymanie w lidze rozczarował uczestników pierwszej edycji Pucharu. Cambodian Farmers FC długo plasowało się na podium Okręgówki by ostatecznie spaść z tego miejsca. Obie drużyny wyszły już na boisko, gwizdek sędziego i zaczynamy! "Farmerzy" zaczęli bardzo dynamicznie, podrażnieni wynikiem ostatnich dwóch kolejek w lidze. Świetne prostopadłe podanie, napastnik dostawia stopę z gumowcem i gol! 1:0 prowadzi CFFC! "Galaktyczni" próbowali przedrzeć się na pole karne przeciwnika, ale do końca pierwszej połowy nie udało im się oddać nawet jednego celnego strzału. W drugiej połowie BSG Galactica zaczęła odważniej. "Farmerzy" coraz częściej gubili się w swoich szykach obronnych, dając kolejne okazje rywalom. Żadna z akcji nie została jednak wykończona. W doliczonym czasie gry do rzutu wolnego ustawił się pomocnik "Farmerów". Dośrodkowanie, główka i 2:0! BSG Galactica spada do Okręgówki, a Cambodian Farmers FC nowy sezon zacznie na Zapleczu!

BSG Galactica 0 - 2 Cambodian Farmers FC


FC Execberg - RKS HUWDU

Dwie nieobliczalne drużyny - "Aplikacje" potrafiły wygrywać z najlepszymi i przegrywać ze słabymi. RKS HUWDU opanowało do perfekcji rozczarowywanie swoich kibiców. Czy i teraz będzie podobnie? Gwizdek i zaczynamy!
Obie drużyny pierwszą połowę grały bardzo nerwowo. Wpadka goniła wpadkę, a ilość niefortunnych podań przekroczyła liczbę członków, które w swojej profesjonalnej karierze obsłużyła Sasha Grey. Do przerwy 0:0. Druga odsłona spotkania nie była specjalnie lepsza, a liczba błędów i niedokładnych podań u obu drużyn przekroczyła wspomniany wyżej Sashy plus licznik pusiek Łysego z Brazzers. 0:0 w regulaminowym czasie gry oznaczało konieczność rozegrania dogrywki!
RKS HUWDU znużone własną grą przeprowadziło pierwszą składną akcję w meczu. Prostopadłe podanie do skrzydłowego, ten podał do wbiegającego napastnika, strzał i bramkarz wybija mocno piłkę! Szybki kontratak zmęczonych przecież niczym w tym meczu rywali, sytuacja dwóch na jednego z bramkarzem i gol! FC Execberg strzela jedyną w obu dogrywkach bramkę i utrzymuje się na Zapleczu! RKS HUWDU swoją szansę na awans będzie miało w następnym sezonie, ale już teraz piłkarze będą przygotowywać się do prestiżowych rozgrywek Pucharu Wysokiej Rangi.

FC Execberg 1 - 0 RKS HUWDU (po 90 minutach 0 - 0)


Bleak Midwinter - Czarne Barany

Bleak Midwinter widzieliśmy w tym sezonie w różnych częściach tabeli. Prezes wyraźnie dał do zrozumienia swoim piłkarzom, że nie jest zadowolony z uzyskanych przez nich wyników. Czarne Barany z kolei mocno rozbudzały nadzieje swoich kibiców, będąc nawet przez jakiś czas liderami tabeli. Ostatecznie ledwo zakwalifikowali się do baraży. Ten mecz jest o tyle ciekawy, że obie drużyny ze względu na wyniki ligowe na pewno zagrają w Pucharze. Obie drużyny już na boisku, zaczynamy!
Czarne Barany zaczęły w swoim stylu - zmasowane rajdy w stronę pola karnego rywala, wysoki pressing i odważna gra ciałem. Bleak Midwinter w ogóle nie było zaskoczone tą taktyką - sezon spędzony na Zapleczu, gdzie nawet o dodatkowy chleb na stołówce walczy się bardziej zaciekle niż z kaczkami i Ukraińcami nad Odrą, przygotował ich na takie wyzwania. Strata piłki Baranów w środku pola, błyskawiczna kontra i gol! Bleak Midwinter prowadzi 1:0! Takim też wynikiem skończyła się pierwsza połowa.
W drugiej Barany przygotowały dla swoich rywali prawdziwą terapię szokową. Najpierw dwie minuty po wyjściu na boisko strzelili kontaktową bramkę. Później karnego za faul obrońcy "Ponurych" zamienił kapitan drużyny. W 60' minucie po świetnej kombinacyjnej akcji Baranów piłka wpadła do siatki po raz trzeci, ale sędzia liniowy dopatrzył się minimalnego spalonego. Zdruzgotane "Ponuraki" potrzebowały 15 minut, aby otrząsnąć się z szoku, co umożliwił im mocno zmęczony rywal. W 90' minucie po świetnym dośrodkowaniu skrzydłowego Bleak Midwinter obrońca Baranów tak niefortunnie interweniował, że wpakował piłkę do własnej bramki! 2:2 i koniec regulaminowego czasu gry, zaczynamy więc dogrywkę!
Obie drużyny mocno opadły z sił. Widzowie zastanawiali się jak to możliwe przy stosunkowo niewielkim obciążeniu ligowym, ale czy widzowie myślą, że fajnie się tak biega 90 minut za piłką? Pierwszy kwadrans dogrywki do zapomnienia. W drugiej odsłonie po raz kolejny obrońca Baranów popełnił błąd, wypuszczając na wolne pole napastnika Ponurych. Bramkarz musiał ratować drużynę faulem, za który obejrzał czerwoną kartkę, a dla przeciwników podyktowany został rzut karny. Do piłki podszedł kapitan drużyny. Spojrzał w oczy zmiennika bramkarza, przymierzył, strzelił pod poprzeczkę i gol! Bleak Midwinter trafia trzecią bramkę i wygrywa całe spotkanie 3:2! Czarne, Zmęczone Barany pozostają w Okręgówce na następny sezon!

Bleak Midwinter 3 - 2 Czarne Barany (po 90 minutach 2 - 2)


Dzieci z Bullerbyn - PS Paruwixy Salcefixony

Dzieci z Bullerbyn były wymieniane w roli faworytów do wygrania Ekstraklapy. Los jednak chciał, żeby bronili się przed spadkiem w meczu z nieobliczalnymi PS Paruwixami Salcefixonami. Znak od telewizji, że wszystkie reklamy zostały wyemitowane, gwizdek i ruszamy!
Obie drużyny bardzo ostrożnie podeszły do spotkania. Szanowały piłkę, unikały długich podań, a większość walki rozegrano w środku pola. Obie drużyny zaserwowały nam dobrze znane z Pucharu Wysokiej Rangi piłkarskie szachy i do przerwy nie strzeliły żadnej bramki. W drugiej połowie PS Paruwixy Salcefixony podkręciły tempo. Zawodnicy próbowali odważniejszych zagrań, co pod koniec spotkania wykorzystali przeciwnicy. Po stracie piłki pod polem karnym przeciwnika "Kiełbasy" musiały szybko wracać na swoje pole karne. Nie zdążyli jednak ustawić szyku obronnego, a "Bombelki" jedynym strzałem celnym w meczu pokonali bramkarza o pseudonimie "Paruwa" i wygrali całe spotkanie! PS Paruwixy Salcefixony na pocieszenie mogą rozpocząć przygotowania do Pucharu Wysokiej Rangi, który startuje już w następnym tygodniu!

Dzieci z Bullerbyn 1 - 0 PS Paruwixy Salcefixony


-------------------------------------------------------------

@achtunki @Akumulat @Anagama @Askaukalis @Awerege @BetonowyBrodaczBezAfro @czarnybaran20 @Ex2light @execbb @FPNGda @Futsalista_cisowianka @gasior22 @Half_Marathon @JuliaMay @Kevin00 @Kiciupiciu @Kolorowy_jelonek @krasnoludkolo @Kroomka @KrzemowyDuch @kvvach @Lisaros @Matei123 @Onde @pan_kleks8 @pete111 @piotrek_18_89 @pocotosienoginoco @Poliuretanowy_Mariush @profesjonalna_skarpeta @Queltas @Rak_Codzienny @Stah-Schek @Trollinsky @volski_ @Waspin @William_Adama @Wysu @Yokaii @ZdenerwowanyBialorusin @Zeroskilla @Zerri

-------------------------------------------------------------

Nadal możecie przyznać Dziką Kartę swoim rywalom do 15.09 do godziny 21:00. Głos oddany na siebie jest nieważny. Głosowanie w tym formularzu

Jeżeli jesteś widzem i nie chcesz przegapić spotkań Pucharu Wysokiej Rangi, zapisz się do Mirkolisty!

Przejdź do wpisu

Dodany: 2019-09-10 22:31:01 | Ostatnio wołany: 2019-09-10 22:32:54T6 - Kolejki 17-20 #lacunafutbolowo
#lacunafabularnieczarnolisto
Tabele poglądowe i statystyki
-------------------------------------------------------------

Listy transferowe w niektórych klubach zostały zaktualizowane.

-1 do ataku do końca sezonu:

Bleak Midwinter
BSG Galactica
Dzieci z Bullerbyn
Dziewczyny w IT
FC Execberg
FC Homokomando
FC Staszki
PS Paruwixy Salcefixony
PS Salamixy
RKS HUWDU
Zbożowe bestie z Wadowic
Zwariowane Betoniary

-1 do obrony do końca sezonu:

Chemik Czarnobyl
OKS Huwdu
SKS Georgetown
UKS Batory VI
Unia Przejazdowo

-------------------------------------------------------------

Raport Ekstraklapy zaczniemy od wulgarnego pytania. Wiecie co to znaczy dwa razy obskoczyć srogi wpierdol od swoich ligowych rywali? Nie? No to zapytajcie OKS Huwdu, które najpierw przegrało u siebie 0:4 z "Brodaczami", a potem rekordowe 0:5 z Drużyną A. Jedno jest pewne - rachunki będą musiały zostać wyrównane poza boiskiem!
"Fikasz i znikasz!" Dewiza życiowa nowego nabytku prosto z Porwity Hooligans, który to nabytek niemal samodzielnie na własnych małych i jednocześnie potężnych plecach wprowadził Młodzieżówkę Huwdu na czoło tabeli. Z koszmaru powoli wybudza się Unia Przejazdowo. Dwa zwycięstwa i remis w czterech ostatnich spotkaniach to wielce obiecujący wynik, biorąc pod uwagę ostatnie osłabienie, związane z transferowym zamieszaniem w ich kadrze.

Tabela Ekstraklapa

Wyniki Ekstraklapa

Statystyki Ekstraklapa

Ostatnie tranferowe wojny najbardziej wstrząsnęły Zapleczem. To właśnie w tej lidze toczy się walka na śmierć i życie - o awans i o utrzymanie. Wielu trenerów tej klasy rozgrywkowej szykuje się na rewolucje w kadrze przed Pucharem Wysokiej Rangi i następnym sezonem ligowym.
Niespodzianką in minus ostatnich kolejek jest Bleak Midwinter. Drużyna, mająca z pewnością aspiracje na grę co najmniej w Pucharze Wysokiej Rangi ostatnio razi nieskutecznością, co skrzętnie wykorzystują rywale, przeskakując pogrążonych w kryzysie "Ponuraków".
Za to Skup Katalizatorów Lutycka 11 Poznań stało się symbolem regularności i solidności. Cztery punkty przewagi nad drugimi NAM STRZELAĆ NIE KAZANO oraz siedem nad zajmującym trzecie miejsce osłabionym SKS Georgetown to wyraźny sygnał, wysłany do drużyn Ekstraklapy - "nie lekceważcie przyszłorocznego beniaminka". Awans wydaje się być formalnością, choć nie jest jeszcze matematycznie zagwarantowany. Z dna wygrzebała się Nazwa Drużyny, pozostawiając za sobą na odległość dwóch punktów Zbożowe Bestie z Wadowic. Ci ostatni, choć są emanacją wszystkiego, co najgorsze w naturze i mimo nieustających, cyklicznych afer, w jakiś niewyjaśniony sposób mocno trzymają się ekosystemu, nie dając się z niego tak łatwo wyrzucić.

Tabela Zaplecze

Wyniki Zaplecze

Statystyki Zaplecze

W Okręgówce furorę robią Heiro Rzeszuf, którzy zanotowali perfekcyjną serię czterech zwycięstw. Dwanaście zdobytych punktów wydatnie przybliża ich zarówno do walki o awans do Zaplecza, jak i awans do Pucharu Wysokiej Rangi.
Na czoło tabeli do Cambodian Farmers FC dołączyło ex-aequo Wybrzeże Klatki Schodowej. Czarna passa Czarnych Baranów wciąż trwa. Trzy porażki i jedno zwycięstwo to za mało, by myśleć realnie o wywalczeniu awansów. Coraz więcej nadziei wlewają w serca ich kibiców piłkarze Międzygalaktycznej Drużyny Autystycznej pod wezwaniem św. Madonny. Do miejsca premiowanego udziałem w Pucharze Wysokiej Rangi tracą już tylko osiem punktów.

Tabela Okręgówka

Wyniki Okręgówka

Statystyki Okręgówka

-------------------------------------------------------------

Zarządy drużyn wezwały swoich trenerów do zdania raportów z dotychczasowych zmagań. Planują własnie zamknięcie roku obrachunkowego i próbują zbalansować budżety na kolejny rok w oparciu o nagrody za miejsca w lidze. Nadwyżka pieniędzy zostanie rozdana udziałowcom w formie dywidendy. Deficyt wymusi zaciągnięcie kredytu, który może skomplikować sytuację finansową klubu. W tym miejscu trenerzy drapią się w głowę i pytają: "Ale co to ma do rzeczy?". W odpowiedzi słyszą, że poprawne oszacowanie końcowej pozycji w lidze ułatwi optymalne rozdysponowanie pieniędzmi w krótszej perspektywie czasowej.

-------------------------------------------------------------

@achtunki @Akumulat @Anagama @Askaukalis @Awerege @BetonowyBrodaczBezAfro @czarnybaran20 @Ex2light @execbb @FPNGda @Futsalista_cisowianka @gasior22 @Half_Marathon @JuliaMay @Kevin00 @Kiciupiciu @Kolorowy_jelonek @krasnoludkolo @Kroomka @KrzemowyDuch @kvvach @Lisaros @Matei123 @Onde @pan_kleks8 @pete111 @piotrek_18_89 @pocotosienoginoco @Poliuretanowy_Mariush @profesjonalna_skarpeta @Queltas @Rak_Codzienny @Stah-Schek @Trollinsky @volski_ @Waspin @William_Adama @Wysu @Yokaii @ZdenerwowanyBialorusin @Zeroskilla @Zerri

Wytypuj końcowe miejsce w lidze, plusując JEDEN z komentarzy poniżej. Poprawne oszacowanie miejsca da 40% na zwiększenie losowej statystyki o 1 po zakończeniu sezonu ligowego. Czas na podjęcie decyzji upływa 11.09 o godzinie 21:11.

Przejdź do wpisu

Dodany: 2019-09-09 18:26:35 | Ostatnio wołany: 2019-09-09 18:27:40T5 - Kolejki 13-16 #lacunafutbolowo
#lacunafabularnieczarnolisto

-------------------------------------------------------------

Transfery, opisane w tym miejscu nieco zamieszały tabelami wszystkich trzech lig. Trenerzy zaczynają odczuwać efekty podejmowanych przez siebie decyzji na przestrzeni sezonu. Złośliwi mogą powiedzieć, że wciąż najwięcej do powiedzenia ma ślepy los. Złośliwi mogą mieć w tym miejscu rację.

W Ekstraklapie możemy być pewni dwóch rzeczy - Unii Przejazdowo dzielnie broniącej się przed spadkiem i niesamowitego ścisku w górze tabeli. Każda kolejka przynosi niemal całkowite przetasowania, a do wyścigu o koronę ligi niespodziewanie włączył się PSL. Ich nowy nabytek umożliwił im zdobycie ośmiu punktów w ostatnich czterech kolejkach, w tym pogromu 4:0, dokonanego na Pierniczku Toruń. Tym samym stosunkiem bramek Odwróć tabele Brodacze na czele ogoliły bezbronne tego dnia Pędzące Kaloryfery, które między innymi przez tę porażkę znalazły się w strefie spadkowej, na szczęście wciąż będąc w zasięgu środka stawki. W meczu na szczycie Drużyna A pokonała skromnie Technokratyczną Drużynę Piłkarską 1:0 i zajęła ich miejsce na czele tabeli Ekstraklapy.

Tabela Ekstraklapy

Wyniki Ekstraklapy

Statystyki Ekstraklapy

Zaplecze powoli przyzwyczaja się do swojego lidera Skup Katalizatorów Lutycka 11 Poznań, a właściwie to Skup Katalizatorów Lutycka 11 Poznań
przyzwyczaja się do bycia liderem Zaplecza. W najciekawszym spotkaniu kolejki NAM STRZELAĆ NIE KAZANO dosłownie (ale nie dosłownie) ROZSTRZELAŁO Suicide Squad. Rywale nie mogą być szczególnie zadowoleni ze swojej dyspozycji w tym meczu, samobójcze nastroje rekompensuje im jednak piąta lokata w tabeli z punktową stratą do podium. Nazwa Drużyny ma za sobą całkiem udane występy. Dzięki nowemu nabytkowi w obronie z czterech spotkań wywiozła pięć punktów, które wydatnie zbliżyły ją do najbliższych rywali.

Tabela Zaplecza

Wyniki Zaplecza

Statystyki Zaplecza

Wzmocnione w zimowym oknie transferowym Dorosłe Zrobotyzowane Kung-fu Orły zdobyły w tej serii spotkań aż 10 punktów za trzy wygrane i jeden remis. Nowy nabytek "Botów" okazał się być strzałem w dziesiątkę. Komplet punktów bożych zdobyła za to BKS Szkolna 1916. W tabeli liderujące Czarne Barany złapały zadyszkę, trwoniąc całą przewagę nad resztą ligi, co wykorzystali Cambodian Farmers FC, wskakując na pozycję lidera. Na dnie ze stratą pięciu punktów do poprzedzających ją drużyn znalazła się Międzygalaktyczna Drużyna Autystyczna pod wezwaniem św. Madonny.

Tabela Okręgówki

Wyniki Okręgówki

Statystyki Okręgówki

-------------------------------------------------------------

Zawodnicy spoza wyjściowej jedenastki uważają, że grają za rzadko. Na jednym z treningów głośno wyrazili swoje niezadowolenie, odmawiając założenia szarf oznaczających przeciwną drużynę dla podstawowego składu. Uważają, że pracują wystarczająco ciężko, aby zasłużyć na więcej minut w grze. Domagają się częstszego rotowania składem.

-------------------------------------------------------------

@achtunki @Akumulat @Anagama @Askaukalis @Awerege @BetonowyBrodaczBezAfro @czarnybaran20 @Ex2light @execbb @FPNGda @Futsalista_cisowianka @gasior22 @Half_Marathon @JuliaMay @Kevin00 @Kiciupiciu @Kolorowy_jelonek @krasnoludkolo @Kroomka @KrzemowyDuch @kvvach @Lisaros @Matei123 @Onde @pan_kleks8 @pete111 @piotrek_18_89 @pocotosienoginoco @Poliuretanowy_Mariush @profesjonalna_skarpeta @Queltas @Rak_Codzienny @Stah-Schek @Trollinsky @volski_ @Waspin @William_Adama @Wysu @Yokaii @ZdenerwowanyBialorusin @Zeroskilla @Zerri

Podejmij decyzję, plusując JEDEN z komentarzy poniżej. Czas na podjęcie decyzji upływa 10.09 o godzinie 21:00

Przejdź do wpisu

Dodany: 2019-09-08 13:15:40 | Ostatnio wołany: 2019-09-08 13:18:21T2 - Kolejki 5-8 #lacunafutbolowo
#lacunafabularnieczarnolisto

-------------------------------------------------------------

Sezon już w pełni i żadna z drużyn nie może już używać w wywiadach określenia "pierwsze koty za płoty". Pierwsi liderzy powoli się krystalizują. Czerwone latarnie nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa. Kibice z pewnością nie mogą się już doczekać, by zobaczyć jak poszło im faworytom. Przegląd zacznijmy tradycyjnie od najwyższej klasy rozgrywkowej.

Ekstraklapa elektryzowała nas pojedynkiem, który można byłoby nazwać powtórką finału Pucharu Wysokiej Rangi. UKS Batory VI i tym razem okazał się być lepszy od Technokratycznej Drużyny Piłkarskiej, pokonując srebrnych medalistów 1:0. W innych ekscytujących spotkaniach Alpenfestung nie było w stanie zatrzymać rozpędzone Pędzące Kaloryfery, ulegając im aż 1:4. Hokejowego wycisku nie uniknęli również "Technokraci", przegrywając 0:4 z OKS Huwdu. W tabeli wciąż prowadzi Drużyna A, mając 1 punkt przewagi nad "Stefanami" i dwa nad "Technokratami". Unia Przejazdowo przeżywa kryzys na początku sezonu. Trzy remisy, pięć porażek i siedem punktów straty do miejsca gwarantującego utrzymanie oraz kwalifikację do Pucharu Wysokiej Rangi.

Tabela Ekstraklapy

Wyniki Ekstraklapy

Statystyki Ekstraklapy

zaplecze w porównaniu do wyższej klasy rozgrywkowej wydaje się być bardziej nieprzewidywalne. Na pozycję lidera wskoczył Skup Katalizatorów Lutycka 11 Poznań, wyprzedzając o jeden punkt HALABARDA Żorżtołn. Popularne "Halabardy" bardziej od aktualnej pozycji w lidze świętują z pewnością zwycięstwo nad SKS Georgetown. Pełen zwrotów akcji mecz zakończył się wynikiem 2:1 na ich korzyść. Na drugim końcu tabeli wylądowała Nazwa Drużyny, która w tej kolejce zdobyła zaledwie jeden punkt po dość szczęśliwym remisie z PS Paruwixy Salcefixony. Środek tabeli wydaje się jednak wciąż w ich zasięgu.

Tabela Zaplecza

Wyniki Zaplecza

Statystyki Zaplecza

Wbrew obiegowej opinii zawodnicy Okręgówki nie tylko nie kopią się po głowach, próbując pokonać swoich rywali, ale i prezentują całkiem solidny poziom rozgrywek. Tak jest przynajmniej w przypadku Czarnych Baranów, które po trzech zwycięstwach i jednym remisie objęły fotel lidera Okręgówki. Z kolei Dorosłe Zrobotyzowane Kung-fu Orły z pewnością potrzebują aktualizacji oprogramowania. Dwa remisy i dwie porażki z pewnością nie są szczytem możliwości tej drużyny, która po 8 kolejkach zgromadziła zaledwie 5 punktów.

Tabela Okręgówki

Wyniki Okręgówki

Statystyki Okręgówki

-------------------------------------------------------------

Kiedy wydawało się, że problem alkoholowy został rozwiązany, tudzież zamieciony pod dywan, piłkarze niespodziewanie udali się do trenera z petycją. Ich zdaniem poranne treningi zaczynają się zbyt wcześnie (o 8 rano), co według nich nie pozwala optymalnie przygotować się do popołudniowych meczów, rozgrywanych zwykle w godzinach 13-18. Piłkarze proszą o przesunięcie porannych treningów na godzinę 10:00.

-------------------------------------------------------------

@achtunki @Akumulat @Anagama @Askaukalis @Awerege @BetonowyBrodaczBezAfro @czarnybaran20 @Ex2light @execbb @FPNGda @Futsalista_cisowianka @gasior22 @Half_Marathon @JuliaMay @Kevin00 @Kiciupiciu @Kolorowy_jelonek @krasnoludkolo @Kroomka @KrzemowyDuch @kvvach @Lisaros @Matei123 @Onde @pan_kleks8 @pete111 @piotrek_18_89 @pocotosienoginoco @Poliuretanowy_Mariush @profesjonalna_skarpeta @Queltas @Rak_Codzienny @Stah-Schek @Trollinsky @volski_ @Waspin @William_Adama @Wysu @Yokaii @ZdenerwowanyBialorusin @Zeroskilla @Zerri

Podejmij decyzję, plusując JEDEN z komentarzy poniżej. Czas na podjęcie decyzji upływa 9.09 o godzinie 08:00

Zasady awansów i spadków - tabele poglądowe

#lacunafabularnieczarnolisto

Przejdź do wpisu

Dodany: 2019-09-07 14:47:15 | Ostatnio wołany: 2019-09-07 14:48:32T1 - Kolejki 1-4 #lacunafutbolowo
#lacunafabularnieczarnolisto

---------------------------------------------------

Pierwsze cztery kolejki spotkań już za nami! Sezon ruszył z kopyta - niektórzy zaliczą początek sezonu do udanych, inni będą musieli wyciągnąć wnioski z rozegranych do tej pory spotkań.

W Ekstraklapie na pewno ciekawym spotkaniem było to w drugiej kolejce pomiędzy zwycięzcą Pucharu Wysokiej Rangi UKS Batory VI a półfinalistami tego turnieju Dziećmi z Bullerbyn. "Stefany" potwierdziły wysoką formę, nieznacznie pokonując rywali 2:1. Ze wszystkich półfinalistów to właśnie "Bombelki" zaliczyły najsłabszy start w sezonie. Drugim interesującym spotkaniem był derbowy pojedynek Pędzących Kaloryferów ze Zwariowanymi Betoniarami. Górą tym razem okazały się popularne "Konwektory", zdobywając zwycięską bramkę na 2:1 w ostatnim kwadransie spotkania.

W tabeli prowadzi Drużyna A, która jako jedyny zespół nie zanotowała jeszcze w tym sezonie porażki i ma punkt przewagi nad finalistami Pucharu Wysokiej Rangi. Na dnie Unia Przejazdowo z jednym punktem za remis z Barką Gdynia Kuną Guziec.

Tabela Ekstraklapy

Wyniki Ekstraklapy

Statystyki Ekstraklapy

Rozgrywki zaplecza zaczęliśmy od szlagieru poznańskiego, gdzie FC Zboże Poznań pewnie pokonało Skup Katalizatorów Lutycka 11 Poznań 2:0. Cztery pierwsze kolejki przyniosły aż 10 remisów na 28 rozegranych spotkań. Z tego powodu aż 6 drużyn zgromadziło tylko cztery punkty i nie sposób przewidzieć kształt tabeli po kolejnych czterech spotkaniach. Na tym szczeblu tylko dwie drużyny pozostały niepokonana - NAM STRZELAĆ NIE KAZANO wbrew nazwie strzeliła już 5 bramek, tracąc zaledwie jedną. Z kolei cieszący się 6 punktami Bleak Midwinter zremisował aż 3 razy na 4 spotkania, za to nie stracił ani jednej bramki.

Tabela Zaplecza

Wyniki Zaplecze

Statystyki Zaplecza

Okręgówka, choć będąca najnizszym szczeblem rozgrywek, poziomem piłkarskim wcale nie odbiegała od pozostałych. Tak przynajmniej było w pierwszych czterech kolejkach, gdzie w najciekawszych spotkaniach Czarne Barany rozjechały Dziewczyny w IT aż 4:0 a Międzygalaktyczna Drużyna Autystyczna pod wezwaniem św. Madonny zaliczyła swoje pierwsze zwycięstwo w historii klubu, odpierając wściekłe ataki FC Homokomando i wygrywając 2:1. Niepokonaną drużyną w Okręgówce pozostają FC Staszki, które po jednym zwycięstwie i trzech remisach zajmują szóste miejsce w tabeli ze stratą do prowadzących Cambodian Farmers FC. Tabelę zamyka ćwierćfinalista Pucharu Wysokiej Rangi RKS HUWDU.

Tabela Okręgówki

Wyniki Okręgówki

Statystyki Okręgówki

-------------------------------------------------------------

Trenerzy drużyn zauważyli, że ich piłkarze ostatnio coraz częściej przyjeżdżają na treningi taksówkami. Poza nielicznymi piłkarzami, którzy na stadion przyjeżdżali na rowerach, większość zwykle przyjeżdżała swoimi SUVami, którymi po treningu udawali się do pobliskiej galerii handlowej. Asystenci trenerów podejrzewają epidemię "choroby filipińskiej", choć nikt nie został złapany za rękę.

-------------------------------------------------------------

@achtunki @Akumulat @Anagama @Askaukalis @Awerege @BetonowyBrodaczBezAfro @czarnybaran20 @Ex2light @execbb @FPNGda @Futsalista_cisowianka @gasior22 @Half_Marathon @JuliaMay @Kevin00 @Kiciupiciu @Kolorowy_jelonek @krasnoludkolo @Kroomka @KrzemowyDuch @kvvach @Lisaros @Matei123 @Onde @pan_kleks8 @pete111 @piotrek_18_89 @pocotosienoginoco @Poliuretanowy_Mariush @profesjonalna_skarpeta @Queltas @Rak_Codzienny @Stah-Schek @Trollinsky @volski_ @Waspin @William_Adama @Wysu @Yokaii @ZdenerwowanyBialorusin @Zeroskilla @Zerri

Podejmij decyzję, plusując JEDEN z komentarzy poniżej. Czas na podjęcie decyzji upływa 8.09 o godzinie 12:00

#lacunafabularnieczarnolisto

Przejdź do wpisu

Dodany: 2019-08-31 20:42:29 | Ostatnio wołany: 2019-08-31 20:45:42D5 - ćwierćfinały #lacunafutbolowo #lacunafabularnieczarnolisto - zbiorczy tag do czarnolistowania
---------------------------------------------------

Czy porażkę w ćwierćfinale można nazwać wstydem? Na pewno nie w Turnieju Wysokiej Rangi. Wszystkie ćwierćfinały okazały się być thrillerami, trzymającymi w napięciu przez całe spotkanie. Pokonani mogą mówić tylko i wyłącznie o pechu, bowiem chronologicznie piąta kolejka spotkań była wyśmienitą piłkarską ucztą.

RKS HUWDU przystępowało do meczu z Dziećmi z Bullerbyn z wysokimi aspiracjami. Ich planem było szybkie ustalenie wyniku spotkania i dowiezienie bezpiecznej przewagi do końcowego gwizdka. Ale to "Bombelki" niespodziewanie prowadziły po pierwszej połowie 2:0 po świetnych indywidualnych akcjach skrzydłowych. W drugiej połowie RKS pokazał pazur, szybko zdobywając gola kontaktowego, po czym mieliśmy do czynienia z czterdziestoma minutami nerwów po obu stronach. Żadna z drużyn nie chciała podjąć ryzyka, w tym co ciekawe również goniący wynik RKS HUWDU. W doliczonym czasie gry po zamieszaniu w polu karnym piłka wpadła do siatki Dzieci z Bullerbyn i kiedy wydawało się, że będziemy świadkami pierwszej dogrywki, sędzia liniowy uniósł chorągiewkę, wskazując spalonego. Analiza VAR wykazała, że spalonego nie było, jednak sędzia główny dopatrzył się faulu na bramkarzu. Na powtórkach wyraźnie widzieliśmy pomocnika RKSu, wpychającego bramkarzowi "Bombelków" kciuk w dupę. W celu uniknięcia skandalu piłkarze zgodzili się z decyzją sędziowską, a później zabrakło im czasu na wyrównanie. Dzieci z Bullerbyn wygrywają 2:1 z RKS HUWDU i meldują się w półfinale, gdzie oczekują następnego rywala!

Pierwszą parę półfinałową dopełni zwycięzca pojedynku UKS Batory VI kontra Dzbany Anagamy. Na pierwszą połowę można spuścić zasłonę milczenia, bowiem po bezbramkowym i bezbarwnym remisie zapowiadało się na kolejny mecz z jedną bramką. Po przerwie jednak obie drużyny podkręciły tempo, co zaowocowało trafieniami dla obu stron. Batory przeprowadził świetną kombinacyjną akcję w polu karnym rywala, z kolei Dzbany popisały się kapitalnym dośrodkowaniem "na aferę", wykończonym główką pomocnika. Dziesięc minut przed końcem stało się jednak coś nieoczekiwanego. Obrońca Dzbanów wycofał nogą piłkę do swojego bramkarza, a ten chwycił piłkę w rękawice. Sędziemu nie pozostało nic innego jak podyktować rzut wolny pośredni. Trener "Dzbanów" wyglądał na wyjątkowo skonfundowanego, ponieważ nie miał pojęcia zarówno o pierwszym przepisie, jak i o tym jak wygląda rzut wolny pośredni. Jego zawodnicy również mieli problem z tym stałym fragmentem gry i przez złe ustawienie pozostawili wolną drogę do bramki napastnikowi "Stefanów". Wynik meczu utrzymał się do końcowego gwizdka i to UKS Batory VI podejmie się walki o finał wraz z "Bombelkami".

W drugiej połowie drabinki Skup Katalizatorów Lutycka 11 Poznań podejmował Technokratyczną Drużynę Piłkarską. Mecz rozpoczął się z 30minutowym opóźnieniem, ponieważ konieczne było zamontowanie nowej, szerszej tablicy wyników, na której zmieściłyby się obie nazwy drużyn. Pierwsza połowa, podobnie jak w drugim ćwierćfinale, nie obfitowała w wydarzenia. "Technokraci" przyzwyczaili już nas do spokojnego rozgrywania piłki na środku boiska i niepodejmowaniu niepotrzebnego ryzyka. Z kolei "Jarki" nie potrafiły sobie stworzyć żadnej dogodnej sytuacji bramkowej. Druga połowa zapowiadała się równie sennie, jednak w 60. minucie błąd popełnił obrońca "Jarków", co skrupulatnie wykorzystał siwobrody napastnik "Technokratów", pokonując bramkarza płaskim strzałem w krótszy róg. Dowiezienie wyniku nie sprawiło Technokratycznej Drużynie Piłkarskiej większych problemów i o to oni zagrają w drugim półfinale!

Ostatni ćwierćfinał i ostatnie miejsce w finale. Wirujące Bakłażany zmierzyły się z Festung Breslau. Początek należał zdecydowanie do popularnych "Warzyw", którzy poprzez stosowanie ciągłego pressingu zmusili rywali do błędu, pakując im pierwszą bramkę już w 10. minucie meczu. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. W przerwie meczu słychać było płomienne mowy trenera "Wrocławiaków", które prawdopodobnie wywarły ogromny wpływ na piłkarzy. Do 80. minuty Wirujące Bakłażany odpierały wściekłe i zmasowane ataki przeciwników, w których znikąd wstąpiła niesamowita energia. Ataki Napastwaffe, Obronmachtu i Pomocmarine zaowocowały dwoma bramkami, które ustaliły wynik tego niezwykłego spotkania o dwóch jakże różnych obliczach. Selekcjoner Festung Breslau uniósł wysoko prawą rękę, wskazując na wielkim telebimie tabelę turniejową. Obok nazwy jego drużyny widniała nazwa Technokratyczna Drużyna Piłkarska.

* * *

Dotarliśmy do strefy medalowej! Wszystkie cztery drużyny na pewno zagrają po dwa mecze w tym turnieju. Co zrobią, aby znaleźć się w wielkim finale i wysłać swoich rywali do finału przegranych? Ich strategii dowiemy się dopiero w dniu meczowym!

-------------------------------------------------------------

@achtunki @Akumulat @Anagama @Askaukalis @BetonowyBrodaczBezAfro @Ermine @Ex2light @gasior22 @Gregua @Kiciupiciu @Kolorowy_jelonek @Korbuzz @Krasik01 @krasnoludkolo @Kroomka @KrzemowyDuch @Lisaros @Matei123 @Miloszun @Onde @pan_kleks8 @pocotosienoginoco @profesjonalna_skarpeta @Queltas @Rak_Codzienny @Stah-Schek @Waspin @William_Adama @Yokaii @ZdenerwowanyBialorusin @Zeroskilla @Zerri

Podejmij decyzję, plusując JEDEN z komentarzy poniżej. Czas na podjęcie decyzji upływa 1.09 o godzinie 11:00. (z wyjątkiem dla @Zerri, dla którego czas upływa o 4:45) Decyzja dotyczy dwóch nadchodzących meczów

#lacunafabularnieczarnolisto

Przejdź do wpisu
Założona przez:

lacuna

Osób na liście: 10
Wołań: 15
Spamlista dla widzów gry menedżerskiej na tagu #lacunafutbolowo

Kategoria: Gry

Ostatnie wydarzenia (zobacz wszystkie)


2019-09-18 18:08:13
@lacuna zawołała do wpisu


2019-09-17 17:31:34
@lacuna zawołała do wpisu


2019-09-16 19:34:13
@lacuna zawołała do wpisu


2019-09-15 18:08:40
@lacuna zawołała do wpisu


2019-09-13 16:48:00
@lacuna zawołała do wpisu


2019-09-10 22:32:54
@lacuna zawołała do wpisu


2019-09-09 18:27:40
@lacuna zawołała do wpisu


2019-09-08 13:18:21
@lacuna zawołała do wpisu


2019-09-07 19:05:57
@Gregua opuścił(a) listę


2019-09-07 15:00:26
@krasnoludkolo dołączył do listy