Dodany: 2017-08-16 21:40:58 | Ostatnio wołany: 2017-08-17 00:29:388'44 - Elegia „Miastu Ruin“

Gloria vinctis no victis

Głęboka zaduma nad Powstaniem Warszawskim, przesuwające się powoli przed oczami obrazy bohaterstwa i śmierci Powstańców, i zagłady miasta, na którym w sposób wręcz niesłychany hitlerowscy Niemcy wyładowali swoją nienawiść i wściekłość, unicestwiając doszczętnie większą jego część. Pozostały zgliszcza i ruiny. Oczami wyobraźni zobaczyłem powracających do miasta po wojnie, ocalałych mieszkańców Warszawy, szukających grobów swoich bliskich, dawnych domów, idących powoli wśród kompletnej zimowej ciszy i grozy widoku, jaki ich otaczał. Widoku miasta widma, w którym wiatr rozwiewał pył z tego, co jeszcze pozostało.

Zapraszam serdecznie na utwór, którego można wysłuchać w całości i całkowicie nieodpłatnie ze strony:

8'44 - Elegia „Miastu Ruin“

Symboliczny tytuł kompozycji to także czas trwania utworu.

#powstaniewarszawskie #2wojnaswiatowa #historia #elegia #muzyka #kultura

Przejdź do wpisu

Dodany: 2017-08-15 22:47:05 | Ostatnio wołany: 2017-08-15 22:47:17PO rozciąga parasol ochronny nad bandytą.

#tldr - na dole

Wrocławskie struktury Platformy Obywatelskiej zaproponowały Bartoszowi Kramkowi miejsce na listach PO w kolejnych wyborach do parlamentu.
Niedoszły organizator polskiego "Majdanu" ma być chroniony immunitetem.

Już w grudniu roku 2016 w sieci krążyła instrukcja, jak doprowadzić w Polsce do obalenia władzy (MAŁA INSTRUKCJA co musi się stać, żeby powstał Majdan). Autor tekstu, Michał Broniatowski, związany był z branżą medialną w Polsce (TVN, Onet) oraz – co niezwykle istotne – na Ukrainie (Espreso TV). Ta ostatnia stacja relacjonowała na żywo kijowski „majdan”, a Broniatowski był naocznym świadkiem rewolucji.

21 lipca tekst pt. „Niech państwo stanie: wyłączmy rząd!” opublikował Bartosz Kramek.

"...Protesty są podstawą oporu społecznego, ale nie wyczerpują katalogu instrumentów, których zastosowanie zwiększa skuteczność obywatelskiego nieposłuszeństwa. Radykalne metody oporu z krajów wschodnich usprawiedliwiają wyjątkowe w historii III RP okoliczności."

Prezesem Fundacji jest żona Kramka, Ukrainka Lyudmyla Kozlowska. Telewizja Publiczna dotarła do zdjęcia Kozlowskiej z Georgem Sorosem, finansistą wspierającym rewolucyjne ruchy oraz ideologię lewicową na całym świecie. Spekulant oskarżany jest także przez węgierski rząd o wspierania imigracji z krajów islamskich.

Interesujące są wątki finansowe Fundacji. Z doniesień serwisu wPolityce.pl wynika, że najhojniejsze wsparcie finansowe dla Otwartego Dialogu płynęło w latach 2015-2016 od... jej szefów – Kramka oraz Kozlowskiej. Swoje „trzy grosze” instytucji dorzucił również warszawski Ratusz.

Kijowska rewolucja przeciwko legalnie wybranemu prezydentowi doprowadziła do śmierci dziesiątek Ukraińców.

Swoimi przemyśleniami na temat instrukcji stworzenia polskiego „majdanu” podzielił się także były wolontariusz Fundacji Otwarty Dialog, niegdyś wspierający ukraińską rewolucję oraz (do pewnego momentu) żołnierzy walczących z separatystami w Donbasie, @tomasz-maciejczuk (jeśli coś nie tak to proszę mnie popraw)

"Kto chce wyłożyć pieniądze na krwawą rewolucję w Warszawie? Soros? Europejska lewica? Niestety, lista tych, którym nie podoba się silna, niepodległa i prawicowa Polska jest długa!"
~za kontem na Facebooku

Ujawniły się także sensacyjne dokumenty na temat fundacji Otwarty Dialog, zaangażowanej w antyrządowe protesty. Wynika z nich, że w 2014 roku, za zgodą ówczesnego kierownictwa MSW i SKW, wydano jej koncesję na handel bronią.

TVP Info dotarło do dokumentów, z których wynika, że w 2014 roku Otwarty Dialog wystąpił do ówczesnej szefowej MSW Teresy Piotrowskiej o koncesję na wykonywanie działalności gospodarczej "w zakresie obrotu wyrobami o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym". Wniosek pozytywnie zaopiniował Piotr Pytel – wtedy szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

Minister Mariusz Błaszczak 12 czerwca tego roku cofnął decyzję podjętą za rządów Platformy i PSL. Według TVP Info fundacja Otwarty Dialog otrzymywała pieniądze od rosyjskich biznesmenów powiązanych z Kremlem.

Stacja przypomina też, że Piotr Pytel ma prokuratorskie zarzuty związane z nielegalną współpracą z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa (FSB). Śledczy prowadzą również postępowanie w sprawie złamania tajemnicy państwowej i bezprawnego wynoszenia dokumentów niejawnych z siedziby Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
#tldr - BANDYTA powiązany z G. Sorosem, próbujący OBALIĆ polski rząd w "ukraińskim stylu", którego "fundacja" miała papiery na OBRÓT BRONIĄ załatwione przez RUSKIEGO SZPIONA, może dostać IMMUNITET dzięki działaniom PO.

Oj tam nic takiego.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
#polityka #terroryzm #platformaobywatelska #rosja #ruskiagent #bekazlewactwa #polska #4konserwy

Przejdź do wpisu

Dodany: 2017-08-14 09:35:13 | Ostatnio wołany: 2017-08-14 09:36:15Jeśli myślicie, że tragedie wynikające z działań przyrody nie mają szans na polityczną awanturę - mylicie się.

Draństwem jest (moim zdaniem) wypowiedź wykładowcy z Instytutu Filozofii Uniwersytetu Szczecińskiego, dr hab. Wojciecha Krysztofiaka, który winą za śmierć harcerek OBARCZYŁ PIS I PATRIOTYCZNE WYCHOWANIE.

Jak można być tak bezczelnym?!
https://www.wykop.pl/link/3871861/czy-istnieja-granice-lajdactwa-wojciech-krysztofiak-z-pewnoscia-jest-blisko/

#4konserwy #burza #zhp #zhr #szczecin

Przejdź do wpisu

Dodany: 2017-08-11 22:32:49 | Ostatnio wołany: 2017-08-11 22:55:27Polsce potrzebna jest elastyczność w projektach Trójmorza i N. Szlaku Jedwabnego - S. Michalkiewicz
Polsce potrzebna jest elastyczność w projektach Trójmorza i Nowego Szlaku Jedwabnego! - Stanisław Michalkiewicz o zadaniach dla polskiej dyplomacji w stosunkach ze Stanami Zjednoczonymi, także o roszczeniach żydowskich i polskim żądaniu reparacji wojennych od Niemiec.

https://www.wykop.pl/link/3869173/polska-potrzebuje-elastycznosci-trojmorze-i-n-jedwabny-szlak-s-michalkiewicz/

#mikroreklama
#polska #swiat #polityka #4konserwy #ciekawostki #zainteresowania

Przejdź do wpisu

Dodany: 2017-08-09 21:51:20 | Ostatnio wołany: 2017-08-09 21:51:50@wykop @a__s @m__b i ogólnie @Moderacja: Powiedzcie mi...

Jak można być tak głupim, żeby odrzucać zgłoszenia, gdzie ktoś zakopuje znalezisko dotyczące wpisu na Twitterze? Przecież ten wpis istnieje, opis to cytat z tweeta, a w powiązanych zrzut ekranowy z tegoż tweeta... Jaka tu jest "informacja nieprawdziwa" (poza nieprawdziwym powodem zakopu)?

https://www.wykop.pl/link/3854203/ambasada-niemiec-jednak-wie-kto-byl-zbrodniarzem-w-powstaniu-warszawskim/

Podobno bierzecie się za tych, którzy manipulują znaleziskami poprzez nadawanie zakopom fałszywych powodów (bo "inf. nieprawdziwa" ma większą moc niż spam wedle waszych algorytmów).
Weźmiecie się też za Moderatorów, którzy raz odrzucają, a raz akceptują TE SAME zgłoszenia w tej samej sprawie?

Czekam z niecierpliwością na odpowiedź ;)

#moderacjacontent #wykop #4konserwy #glownacontent #bekazpodludzi #kiciochpyta

(obrazek polecam odpalić w nowym oknie)

Przejdź do wpisu

Dodany: 2017-08-09 07:06:58 | Ostatnio wołany: 2017-08-09 07:07:15Co może zrobić państwo gdy na jego terenie rozwija się zaraza piątej kolumny i próbuje obalić rząd?
Czyli jak zaradzić takiej operacji Ajax? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Są na to sposoby.
Stanisław Janecki zaproponował 10 kroków którymi można złapać za jajca agentów wpływu.

Część z nich to powszechnie znane i używane metody w warunkach zagrożeń terrorystycznych. Część to obecnie stosowane metody skarbówki.

Niby nic wielkiego ale wyczuwam olbrzymi potencjał do bólu tylnej części, wszelkiej anty polskiej chałastry i obcych zielonych ludzików.
#polityka #4konserwy #bekazlewactwa

Przejdź do wpisu

Dodany: 2017-08-08 21:06:25 | Ostatnio wołany: 2017-08-08 21:07:50Sugerujesz że GW i TVN są zależne od rządu?
ヽ( ͠°෴ °)ノ

Jak śmiesz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kilka lat temu na ten temat miał okazję się rozpisywać jeden z "niezależnych" portali:
http://natemat.pl/28243,w-tvn-nie-wolno-zartowac-z-po-politycy-pis-wiemy-to-od-dawna-ale-bojkotu-nie-bedzie

Niezależne media w akcji.
Warto od czasu do czasu odkurzyć historię.
#polityka #4konserwy #bekazlewactwa

Przejdź do wpisu

Dodany: 2017-08-08 20:38:58 | Ostatnio wołany: 2017-08-08 20:39:36A o to w jaki sposób Partia Razem kolejny raz manipuluje.

zamiast uczyć dzieci zabijać
Nie wiem, którego chromosomu brakuje członkom tej partii, skoro twierdzą, że nauka strzelania to nic innego jak nauka zabijania, rozumiem, że według ich logiki np konkurencja strzelectwa na igrzyskach olimpijskich to nic innego jak trenowanie zabijania? Mają tupet, wyznawać ideologię przez, którą zginęły miliony i jeszcze czepiać się nauki obsługiwania broni xD
#polityka #bekazlewactwa #lewackalogika #partiarazem #raklem #bekazpodludzi #4konserwy #strzelectwo

Przejdź do wpisu

Dodany: 2017-08-08 09:04:38 | Ostatnio wołany: 2017-08-08 18:22:22


My sobie tutaj kpiny i kpinki a tam się dzieją rzeczy straszne. Po prostu przerażajace! Na Czerskiej konieczne jest przeszukanie #4konserwy #bekazlewactwa #media #heheszki

Przejdź do wpisu

Dodany: 2017-08-06 17:11:07 | Ostatnio wołany: 2017-08-06 17:11:29Pastowany "murzyn" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tym razem w dobrym celu i nie jest spokrewniony z Jackiem Hugo Baderem z "Gazety Wyborczej".
Udawał Murzyna, żeby dostać się na uniwersytet!
Liberalno-lewicowe myślenie na temat "rasizmu" sprawiło, że biali mają niewielką szansę dostać się na uczelnie ze względu na rasistowskie ustawy "afirmacyjne".
Jest to problem opisywany przeze mnie pod ostatnim wpisem o RPA i zniesieniem aparthaidu. Gdzie murzyński rasizm przeszedł już dawno granice holokaustu na białej ludności.

Pastowanie się, w tym wypadku pomogło Vijay Jojo Chokal-Ingam który jest Amerykaninem pochodzenia indyjskiego. Tak, czarni rasiści nienawidzą również hindusów. (podobnie jak i lewicowi)
Vijayemu udało się dostać do uczelni medycznej w Saint-Louis, do której nie miałby ze swoją średnią i pochodzeniem żadnych szans.

Swoimi przeżyciami podzielił się w wywiadzie na antenie CNN.

W jaki sposób walka z "rasizmem" wywołała większy rasizm?
W jaki sposób chore idee multikulturalizmu powodują wykluczenie społeczne?
Dlaczego wszędzie tam gdzie lewicowa ideologia wyciągnie swe brudne macki pojawia się coś na kształt odwrotności złotego dotyku króla Midasa?
Gdzie się nie dotkną tam w gówno obrócą.

#4konserwy #usa #rasizm #multikulturalizm #niemoje

Przejdź do wpisu
Założona przez:

DonaldKluska

Osób na liście: 61
Wołań: 49
#4konserwy #polityka #bekazlewactwa #islam #terroryzm #moderacjacontent - to nasze tagi.

Kategoria: Polityka

Ostatnie wydarzenia (zobacz wszystkie)


2017-08-17 00:29:38
@MagicPiano222 zawołał do wpisu


2017-08-15 22:47:17
@FlaszGordon zawołał do wpisu


2017-08-14 20:10:19
@FlaszGordon zmienił uprawnienia użytkownika @MagicPiano222


2017-08-14 15:53:48
@MagicPiano222 dołączył do listy


2017-08-14 09:36:15
@MagnaPomerania zawołał do wpisu


2017-08-11 22:55:27
@Mr--A-Veed zawołał do wpisu


2017-08-09 21:51:50
@MagnaPomerania zawołał do wpisu


2017-08-09 07:23:06
@chrupol opuścił listę


2017-08-09 07:07:15
@FlaszGordon zawołał do wpisu


2017-08-08 21:07:50
@FlaszGordon zawołał do wpisu