Dodany: 2019-05-15 02:09:05 | Ostatnio wołany: 2019-05-15 02:09:16


Stworzyłem znalezisko do kopania.

https://www.wykop.pl/link/4952113/co-rozni-radykala-od-dobrego-czlowieka/

#prawo #kultura #kosciol #chrzescijanstwo #socjologia #katolicyzm #mirkomodlitwa #mikromodlitwa #religia #4konserwy #bekazlewactwa #neoreakcja #konserwatyzm #przegryw #prawica

Przejdź do wpisu

Dodany: 2019-05-15 01:40:18 | Ostatnio wołany: 2019-05-15 01:41:05


O Trzęsieniu Intelektualnym

Co różni radykała od dobrego człowieka

Marks był poważnym filozofem. Jego powaga i krytyka filozofii która skupiona była na myśli spekulatywnej wywarła olbrzymi wpływ na intelektualistów którzy zamiast "rozmyślać" zaczęli "działać i zmieniać świat" tak jak chciał Marks. Jego powaga tym bardziej sprawia, że jest niebezpieczny tak jak każdy filozof który rozważa nad problemami świata, stoi z boku wiedząc więcej niż inni. Knowledge is Power jak mawiał Bacon, a Wiedza w działaniu jest jeszcze większą Potęgą. Zizek (który jest na teraz memem, ale nie znaczy to, że czasami nie powie czegoś ciekawego) rzekł, że filozofowie mają wiele pracy w momencie wielkiego trzęsienia. Nie jest to jednak trzęsienie fizyczne a intelektualne gdzie struktury intelektualne zaczynają się zapadać i niszczyć. Tak było w czasach rewolucji przemysłowej, tak było w czasach wczesnego średniowiecza, tak jest dzisiaj.

Ergo czas w którym filozofowie mają sporo pracy i powstają gwiazdy jak Nietzsche, Kierkegaard czy Augustyn to czas niezbyt dobry dla ludzkości, czas kryzysów i intelektualnych nieścisłości które są używane tak samo intencjonalnie przez lewicę czy prawicę. Weźmy na warsztat ostatnie zjawisko pedofilii w Kościele Katolickim.

Wyrosłem chyba z tej naiwnej (acz podniosłej) idei która mówi, że ludzie intencjonalnie pragną czegoś dobrego. Lewica wykopkowa opanowała całkiem nieźle nawet manipulowanie działaniem intencjonalnym. No, ale ad rem. Ileż to czasu można stracić na dyskusje w temacie dzieci które zostały pokrzywdzone. Najczęściej jednak (co zarzucam wam lewicowcy i wam niektórzy prawicowcy na wykopie) te dzieci wcale nie są dobrem i Celem który trzeba chronić. Są środkiem do politycznych celów, są używane jak prostytutka w burdelu tylko po to, żeby zaspokoić swoje żądze tutaj polityczne. Męczy mnie to bo lewicowcy udają, że tego nie widać a prawicowcy udają, że nie ma dzieci ergo kompletnie nic z tym nie robią.

Tutaj, drodzy Państwo, powstaje Wiedza w Działaniu, marksistowski schemat w którym coś co powinno być Celem (przynajmniej w mojej opinii) staje się środkiem do tego celu. Dla lewicy dzieci są środkiem do dokopania Tradycji, Klerowi, Prawakom i wszelkiemu rodzajowi Struktur które notabene jak zwykle uznają za opresyjne.

Czy to zarzut wobec wszystkich używających dzieci jako polityczno-społecznego środka? Oczywiście. Czy można to naprawić? To możliwe, ale w dzisiejszych czasach trudne. Formalnie bowiem prawicy jak i lewicy zależy na dobru wspólnym, praktycznie jednak różnią się w celach które sobie wybierają. Skoro więc istnieje nawet marginalna pedofilia w KK czy nie będzie lepiej dla radykalnej lewicy, żeby istniała ona nadal? Ależ oczywiście, że tak. Paradoksalnie, niech nawet rośnie bo jeśli będzie rosła to bliżej nam, radykalnym anty-teistom czy Antifowcom do zniszczenia tego okropnego Kościoła.

Spytajcie się w środku, marksiści i antifowcy wykopu, czy naprawdę zależy wam na używaniu dzieci do zniszczenia Kościoła który i tak odbije sobie w Korei Południowej, Afryce czy Chinach. Czy warto dla krzyku, płaczu i łez zaspokajać swoje polityczne cele? Czy chcielibyście odbudowy Kościoła i jego rozwoju?

Tym się różni radykał od nie-radykała, że radykał może i formalnie zgadza się z Kantem, że człowiek jest Celem, ale intencjonalnie używa człowieka jako Środka do własnych, różnych Celów. Nie-radykał zaś wstydzi się używać dziecko do własnych politycznych celów, wie, że środki prowadzące do Celów powinny być zasadnie umiarkowane.

Tyle zarzutów mam do bezwstydnej lewicy. Jakie zarzuty mam do prawicy?

Że nie broni dzieci i zwykłych, młodych kleryków którzy są pod wielkim atakiem zewnętrznym. Po pierwsze dzieci - bo są używane do politycznych celów, po drugie kleryków który są pod nagonką psychologiczną. Lewica uwielbia używać odpowiedzialności zbiorowej. Powiedźcie więc sobie wszyscy klerycy wykopu i katolicy, że to, że jakiś niezrównoważony psychol zgwałcił dziecko to tylko wina tego psychola którego trzeba skazać. Nie dajcie sobą manipulować wierząc, że istnieje jakiś ukryty NWO mechanizm w KK który pozwala ukrywać pedofilów. Czy zmienia się prawo karne gdy ksiądz zostanie przeniesiony na inną parafię? NIE, śledztwo oczywiście trwa nadal, ale nikt o tym nie mówi na wykopie bo NWO Kościół ukrywa pedofilię. Ostatnio nawet @Andreth w swoim absurdalnym wpisie zasugerowała, że jest 4 % skazanych pedofilów w Kościołach Australijskich. Tylko, że skłamała bo w oficjalnym raporcie nie ma nic o skazaniu, jest tylko oskarżenie. A wiecie ile oskarżeń jest odrzucanych choćby w Polsce?

Z danych Prokuratury Krajowej wynika, że w 2016 r. wszczęto przeszło 3,5 tys. śledztw z art. 197 k.k. Zmiana przepisów, na mocy której gwałty zaczęły być ścigane z urzędu, jeśli doszło do nich po 27 stycznia 2014 r. (a nie na skutek wniosku, jak wcześniej), na razie nie znajduje dużego odzwierciedlenia w statystykach. W ciągu całego ubiegłego roku prokuratura umorzyła natomiast prawie 2,6 tys. takich spraw (zapewne zainicjowano je jeszcze w poprzednim roku), a w 622 przypadkach w ogóle odmówiła podjęcia śledztwa. W tym samym okresie do sądów wpłynęło łącznie 915 aktów oskarżenia o gwałt, a sądy skazały 624 sprawców.

W ogóle polecam cały artykuł bo pomoże rozjaśnić co trzeba usprawnić w prawie aby prokuratura działała sprawniej i szybciej - https://forsal.pl/artykuly/1077873,oskarzenie-gwalt-sad-dlaczego-tak-wiele-spraw-o-gwalty-jest-odrzucanych.html

Dlaczego więc istnieje taka nagonka czy to na biskupów czy na księży? Ano, odpowiedzialność zbiorowa robi swoje, oskarżenia o nie-zdefiniowany mechanizm ukrywania pedofilów także. Życie się kręci, nienawiść rośnie, można racjonalizować wandalizm wobec Kościołów. Kolejna rada wobec katolików i ludzi wierzących (bo ja jako filozof z wiarą mam jak zwykle problemy). Jeśli rzeczywiście chcecie ruszyć do przodu zrozumcie, że w tak wielkiej organizacji jak Wasza (blisko 1,3 mld ludzi) zawsze znajdzie się ktoś zły nawet na końcu świata. Czy to znaczy, że macie przestać czynić dobro? Macie przestać finansować Caritas? Nie. Finansujcie Caritas do cholery i zrozumcie, że nie da się do końca wyeliminować Zła które jest częścią Współczesnego Człowieka. Więc kiedy następnym razem usłyszycie o jakichś oskarżeniach w innej części świata cieszcie się, że macie normalnego (jak 97 % parafii) księża i módlcie się aby w tamtym kraju prokuratura działała jak należy.

Wykop jak i inne serwisy pewnie pójdą drogą populizmu, wandalizmu. Więc do was Ludzie Rozsądku, którzy są tak samo między przegrywami jak i wygrywami, kieruję moje słowa. Traktujcie Ludzi jak Cele a nie śmieszne pół-środki. Bo inaczej będziecie musieli zatrudnić filozofa na cały etat.

Tyle ode mnie.

Obserwuj #ockham

W medium - Zizek opisujący problem filozofów i zmieniającego się świata

#publicystyka #filozofia #prawo #kultura #kosciol #chrzescijanstwo #socjologia #katolicyzm #mirkomodlitwa #mikromodlitwa #marks #religia #4konserwy #bekazlewactwa #neoreakcja #konserwatyzm #przegryw #tylkoniemownikomu

Przejdź do wpisu

Dodany: 2019-04-26 15:32:29 | Ostatnio wołany: 2019-04-26 15:32:58O Tożsamości i konsekwencjach jej braku

Co łączy polskie Jackowo, terrorystę Algierczyka z Francji i kanadyjski Quebec. Czy to Islam jest największym zagrożeniem dla Europy?

Celem tego wpisu jest wyjaśnienie jak zjawisko braku tożsamości wpływa na radykalizację ludzi i jak zdusić problem radykalnego islamu w zarodku.

Żeby wyjaśnić jakiekolwiek zjawisko warto cofnąć się w czasie. W latach 50tych XX wieku do Francji imigrowali Algierczycy. Asymilowali się oni szybko i dobrze, byli lekarzami, pracownikami fizycznymi, niektórzy nawet dorobili się małych fortun. Nie było problemu z radykalnym islamem a Akademia Francuska potrafiła "ufrankowić" przybywających do Francji imigrantów. W latach 60tych i 70tych piasek wdarł się w machinę edukacji francuskiej. Przestano asymilować imigrantów a drugie i trzecie pokolenie Algierczyków (przede wszystkim w Marsylii, porcie na południu Francji) stało się niezwykle radykalne. Odwoływali się do islamu, zaczęli nosić tradycyjne hidżaby (po arabsku - okrycie) mężczyzn i kobiet. I bardzo często zdarzało się tak, że Ci algierscy muzułmanie nigdy nie byli w Algierii.

Quebec jest największą prowincją Kanady z 8 milionami mieszkańców. Mówią w większości po francusku choć ponad połowa zna też angielski. Mówi się, że Quebec jest "Francją, tylko bardziej". To prawda. Francuskość Quebecu jest wręcz legendarna, obywatele ostrożnie strzegą swojego kulturowego dziedzictwa i są jednym z niewielu krain w Kanadzie gdzie francuski jest niezwykle żywym językiem. Niech przykładem "Francji, tylko bardziej" będzie fascynujący casus znaku STOP. Nawet we Francji występuje znak STOP z angielskim tekstem STOP, ale w Quebecu nie pozwolonoby na taką frankofobię ergo wszystkie znaki STOP mają francuski tekst - ARRET.

Jackowo jest sporą polską dzielnicą w Chicago. Wszędzie znajdziemy tam godła, flagi i symbole Rzeczpospolitej. Polskie sklepy sprzedają polskie produkty a w polskich sklepach leci polskie radio. Zadziwiające jest dla zwykłego Polaka wizyta w Jackowie "Polsce, tylko bardziej" które wręcz krzyczy, że tutaj jest Polska, to My! Obok sklepów i domów z biało-czerwonymi flagami mamy Kosciuszko Park i Wacławowo, region z polskim kościołem - St. Wenceslaus. gdzie gromadzą się Polacy.

Wszystkie te miejsca łączy psychologiczna zażyłość z kulturą którą przekazujemy, ale którą możemy stracić. Algierscy muzułmanie dodatkowo rzadko kiedy mogą wrócić do Algierii która w większości jest jedną wielką pustynią. Jak porównywać Algierię do Francji z jej ogrodami, drzewami i Polami Elizejskimi? Nie da się. Wychowani we francuskich szkołach, mówiący po francuski imigranci uczący się dopiero arabskiego jak dorosną radykalizują się bardzo szybko.

Francuzi przestali wiedzieć kim dokładnie są, dokąd zmierzają i czego oczekują od swojej tożsamości. Stało się to w latach 70tych gdzie huczały idee multi-kulturowości a UE miała stworzyć nowy system wspólnoty. Przestano więc "ufrankawiać" imigrantów przybywających do Francji i tak jak pierwsze pokolenie imigrantów Algierskich nosiło koszule i garnitury tak drugie i trzecie nosi hidżaby i chodzi do meczetów podkreślających algierskość i wszystko co z nim związane.

Skoro nie wiemy kim jesteśmy, dokąd zmierzamy i w co wierzymy ludzie będą potrzebowali kogoś kto im powie. Z krajów europejskich tylko jeden Naród raz zapomniał kim jest. Niemcy. Po I wojnie światowej upadła tożsamość imperialistycznego Niemca, Niemca który tworzy Imperium, który żyje pod niezwyciężonym dowództwem pruskim. Imperium jak i pruskie dowództwo padło, padał na łeb niemiecki protestantyzm. Republika Weimarska stała się krajem pełnym pornografii, narkotyków, komunistów i faszystów. I w końcu Niemiec nie wiedział kim jest. Musiał przyjść ktoś kto mu powie, że jest Aryjczykiem, że jest to tożsamość wszystkich Niemców. I miało to swoje konsekwencje bo "bycie Aryjczykiem" wykluczało społecznie Żydów którzy Aryjczykami nie byli. Przypomnijcie sobie casus znaku STOP.

Muzułmanie w Egipcie nie są tacy jak na Marsylskich przedmieściach. Noszą koszule, grają w gry a ostatnio nawet postulowali żeby dialekt egipski arabskiego stał się oficjalną wykładnią językową (bo w Państwach Arabskich używa się wspólnego Klasycznego Arabskiego) To oddalenie muzułmanów w Europie które wywołane jest "chęcią bycia kimś" i chęcią "zachowania czegokolwiek" doprowadza to patologii. Muzułmanie na przedmieściach Marsylii, Paryża i Londynu są niejako karykaturą/hiperbolą normalnego muzułmanina. Tak jak sklep polski w Jackowie jest hiperbolą sklepu polskiego. Kiedy ostatnio widzieliście w jakimś naszym sklepie flagę i godło?

Radykalny islam europejski jest tylko efektem pewnego zjawiska. Prawdziwym zagrożeniem dla spokoju Europy są ludzie którzy wmawiają nam brak kultury, brak tożsamości i korzeni. Skrajna prawica i skrajna lewica chce nas wtłoczyć w ramy swojej tożsamości a ludzie niewiedzący kim są, dokąd zmierzają i w co wierzą, są ich naturalnym polem na którym mogą orać ile wlezie.

Francja przestała ufrankawiać. W roku 68' przestano uczyć łaciny na uniwersytetach, chrześcijaństwo z braku apologetów a przede wszystkie chrześcijańskiego De Gaulle padało na łeb. Nawet współczesna laickość trzęsie się z powodu dzieł Houellebecq (bestseller Uległość) który zadaje straszne pytanie "A może to Islam jest lepszy i silniejszy i daje większe poczucie tożsamości Francuzowi niż laickość? Może on daje większą pewność siebie i wzmocni Francję?"

Polacy z Jackowa jak i Kanadyjczycy z Quebecu mogą w dosyć spokojnych warunkach wrócić do swoich macierzy kulturowych przez co ich radykalizm jest mniejszy. Są świadomi życia własnej kultury i jej trwania. Algierczycy, Somalijczycy, wszyscy dalecy imigranci tak łatwo już nie mają. Ich radykalizm bierze się paradoksalnie ze strachu przed potężnym gmachem kulturowym Europy który ku ich zdumieniu nie jest używany. Obok takiej potęgi jakiej jest Katedra w Kolonii, Wawel, Partenon, Panteon, Koloseum nie można przejść obojętnie. Drży się i wielu imigrantów chętnie by przyjęło tak jak w XIX wieku i w pierwszej połowie wieku XX nasze zasady życia. Wielu by przeszło na chrześcijaństwo, wielu by zaczęło słuchać muzyki klasycznej (jak zwesternizowani Japończycy), wielu by nosiło koszule a nie hidżaby. Ale wiele Europejczyków przestało wierzyć, że te zmiany są Dobre. Wielu, wierzących w ideę multi-kulturowości odrzuciło prośby wszystkich młodych imigrantów mówiących "Ukulturalnijcie nas, chcemy kultury, sztuki i nauki". Jeśli odrzuciliśmy ich prośby wahadło się odrzuciło w drugą stronę. Stąd, zamachy.

Dodatkowo wielu, jak na przykład Turcy zaczęliby pisać alfabetem łacińskim który wywodzi się z Imperium Romanum a nie z królestwa Ghany. Uświadamiając sobie, że piszemy znakami którymi pisali Cyceron, Katon, Flawiusz i Pompejusz tworzymy wspólnotę kulturową nie zapominając o naszym dziedzictwie. Polska z tym zjawiskiem nie ma problemu i tożsamość Polaka jest w gruncie rzeczy ugruntowana choć także ostatnio wydana na atak tych wszystkich którzy chcą nam tę tożsamość obrzydzić. Należy się zawsze pytać co oferują w zamian.

Żeby nie było radykalizmu należy znowu czytać, objaśniać i artykułować w przestrzeni publicznej klasyków którzy są marginalizowani. Platon, Kartezjusz i Leibniz nie są jakimiś pustymi głosami. Są lekiem na zamachy, śmierć, zniszczenie i drżenie cywilizacji Zachodniej.

I przestańmy w końcu bać się rzucenia tych klasyków także na obcy grunt. Algierczycy także pragnęli "być Francuzem" i zostali odtrąceni nie dlatego, że byli źli, ale dlatego, że sami Francuzi nie wiedzieli co to dokładnie znaczy "być Francuzem". Nie popełnijmy tego błędu i pamiętajmy o naszych korzeniach które pomagają nam płynąć na tym statku "umiarkowania".

Ten statek to nie tylko przeżycie. To Lek na nasze bolączki.

Obserwuj #ockham

***
O tym czy można wciąż dzielić na Lewicę i Prawicę. Zasadność takiego podziału - https://www.wykop.pl/wpis/36654865/o-krolestwie-lewica-a-prawica-skad-pochodza-nasze-/

O ewolucji myślenia o Wolnym Rynku - https://www.wykop.pl/wpis/27906893/moralnosc-w-wolnym-rynku-filozofia-dobr-adam-smith/

O błędach egalitaryzmu Zachodniej Europy w rozumieniu Habermasa - https://www.wykop.pl/wpis/31605057/etyka-normatywna-w-dzisiejszym-spoleczenstwie-i-st/

***

Na zdjęciu - Znak STOP w Quebecu - ARRET
#zamach #kultura #sztuka #nauka #gruparatowaniapoziomu #liganauki #publicystyka #neoreakcja #chrzescijanstwo #4konserwy #konserwatyzm #bekazlewactwa #filozofia #4chan #redpill #historia #korwin #sztuka #chrzescijanstwo #ciekawostkihistoryczne #ciekawostki #religia #kultura #monarchizm #lewica #prawica #rozmyslania #rozwazania

Przejdź do wpisu
Założona przez:

Brzytwa_Ockhama

Osób na liście: 22
Wołań: 3
Lista do wpisów na tag #ockham Socjologia, Religia, Kultura, Język Arabski, Hebrajski, kultura antyczna

Kategoria: Nauka i newsy

Ostatnie wydarzenia (zobacz wszystkie)


2019-05-16 20:24:29
@Donmaslanoz14 dołączył do listy


2019-05-15 12:05:34
@Matador405 dołączył do listy


2019-05-15 02:29:24
@nie_prosilem_o_to dołączył do listy


2019-05-15 02:09:16
@Brzytwa_Ockhama zawołał do wpisu


2019-05-15 01:41:05
@Brzytwa_Ockhama zawołał do wpisu


2019-04-28 22:19:31
@Ignacy_Patzer dołączył do listy


2019-04-26 21:50:24
@Kqr80 dołączył do listy


2019-04-26 19:41:35
@QuisUtDeus dołączył do listy


2019-04-26 17:43:54
@RFpNeFeFiFcL dołączył do listy


2019-04-26 16:35:39
@dom_perignon dołączył do listy