Dodany: 2018-06-19 11:27:58 | Ostatnio wołany: 2018-06-19 11:28:18WYKOP:

Dr Marcin Chmielowski (politolog z Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości) – Ustawa Wilczka a mitologia polityczna polskiej prawicy

https://www.wykop.pl/link/4373101/dr-marcin-chmielowski-ustawa-wilczka-a-mitologia-polityczna-polskiej-prawicy/

Wokół "ustawy Wilczka" narosło wiele mitów powielanych przez kolejne pokolenia. Doktor Chmielowski w sprawny sposób punktuje myślenie magiczne polskich "prawicowców"

#neuropa #polityka #ekonomia #mikroreklama

Przejdź do wpisu

Dodany: 2018-04-24 17:32:26 | Ostatnio wołany: 2018-04-24 17:32:49WYKOP:

https://www.wykop.pl/link/4281233/sklepy-zabka-to-placowki-pocztowe-moga-byc-otwarte-w-niedziele-z-zakazem/

Sklepy Żabka to placówki pocztowe. Mogą być otwarte w niedziele z zakazem handlu

Prawa ekonomii jeszcze nigdy nie wygrały z kreatywnością przedsiębiorców.

#neuropa #dobrazmiana #prawo #polityka #ekonomia #bekazpisu

Przejdź do wpisu

Dodany: 2018-03-12 12:05:38 | Ostatnio wołany: 2018-03-12 12:05:58WYKOP:

https://www.wykop.pl/link/4207639/zwiazkowcy-zapowiadaja-donos-na-biedronke-chodzi-o-handel-w-niedziele/

Związkowcy zapowiadają donos na Biedronkę do Państwowej Inspekcji Pracy. Chodzi o handel w niedzielę objętą zakazem

Związkowcy z NSZZ Solidarność '80 zamierzają zwrócić się w poniedziałek do Państwowej Inspekcji Pracy o przeprowadzenie kontroli w Biedronkach, które były uruchomione 11 marca, czyli w pierwszą niedzielę objętą zakazem handlu. Chodzi o pięć placówek sieci zlokalizowanych na dworcach.

#polityka #neuropa #zakazhandlu #ekonomia #bekazpodludzi #dobrazmiana

Przejdź do wpisu

Dodany: 2018-02-15 17:29:07 | Ostatnio wołany: 2018-02-15 17:32:13Czy wiesz że: Smog we Wrocławiu to dzieło gminy. Według dostępnej wiedzy za połowę emisji szkodliwych pyłów we Wrocławiu odpowiada jeden właściciel nieruchomości – miasto Wrocław.

https://www.wykop.pl/link/4167695/za-77-problemu-ogrzewania-weglem-we-wroclawiu-odpowiada-sama-gmina-wroclaw/

#polska #wroclaw #smog #zanieczyszczeniepowietrza #gruparatowaniapoziomu #mises
#2zdrajcy

Przejdź do wpisu

Dodany: 2018-01-31 10:44:33 | Ostatnio wołany: 2018-01-31 10:45:01Woś daje raka:

https://www.wykop.pl/link/4140955/lewicowym-ekonomistom-podoba-sie-polityka-pisu/

Wenezuela skutecznie walczy z nierównościami społecznymi ;)

https://www.wykop.pl/link/4139603/wenezuela-skutecznie-walczy-z-nierownosciami-spolecznymi/

Jaki wpływ na branże elektronicznej rozrywki ma neoliberalizm? Polemika z tekstem Piotra Nowackiego o negatywnym wpływie neoliberalizmu na gry wideo. Czyli typowe oranko komucha

https://www.wykop.pl/link/4124575/czy-faktycznie-to-neoliberalizm-winny-jest-slabym-grom-wideo/

Sądy wojskowy w Izraelu są naprawdę skuteczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://www.wykop.pl/link/4137235/99-74-postawionych-przed-sadem-wojskowym-w-izraelu-zostaje-skazanych/

#2zdrajcy #4konserwy #ekonomia #polityka #neuropa #gry #neoliberalizm #bekazlewactwa #wenezuela

Przejdź do wpisu

Dodany: 2018-01-23 12:40:31 | Ostatnio wołany: 2018-01-23 12:42:24o kurwa, mocne

https://www.wykop.pl/link/4126489/dodatkowe-15-minut-dla-kobiet-zdajacych-egzamin-na-oxford-eng/

#4konserwy #neuropa #bekazlewactwa #2zdrajcy #neoreakcja

Przejdź do wpisu

Dodany: 2018-01-22 12:27:49 | Ostatnio wołany: 2018-01-22 12:28:36"Mam nadzieję, że Piotr w osobnym tekście przedstawi swoje zestawienie najlepszych gier pochodzących z państw bez gospodarki wolnorynkowej. Chętnie dowiem się co ciekawego powstało na Białorusi, Korei Północnej czy Wenezueli." XD

https://www.wykop.pl/link/4124575/czy-faktycznie-to-neoliberalizm-winny-jest-slabym-grom-wideo/

#polska #ekonomia #pcmasterrace #bekazlewactwa #2zdrajcy #neoreakcja #mikroreklama #wolnyrynek #4konserwy

Przejdź do wpisu

Dodany: 2018-01-09 16:16:27 | Ostatnio wołany: 2018-01-09 16:25:24CADR przeanalizował ponad 200 tys. wpisów obecnych parlamentarzystów w serwisie Twitter. W ten sposób powstał obraz odbiorcy poszczególnych serwisów informacyjnych z ław sejmowych. Im niżej na liście znajduje się dana strona, tym bardziej prawdopodobne, że poseł ją udostępniający głosuje zgodnie z linią partii rządzącej.

Post na FB / Wpis na TT / Grafika Hi-Res

#ciekawostki #neoreakcja #2zdrajcy #neuropa #4konserwy

Przejdź do wpisu

Dodany: 2017-12-21 17:34:17 | Ostatnio wołany: 2017-12-21 21:30:28Wypisaliśmy wszystkie dotychczasowe wyjątki od szkodliwej ustawy o zakazie handlu w niedziele i umieściliśmy je na nie-tak-prostej infografice. Dramat... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Związkowcy z Solidarności, ramię w ramię z posłami PiS-u, wzięli się za układanie nam wolnego czasu i ograniczenie wolności gospodarczej. Skutek jest taki, że po powrocie do Sejmu ustawa ma aż 32 wyjątki, nad którymi będą głowiły się najtęższe prawnicze głowy, sądy i Państwowa Inspekcja Pracy. Taka to #dobrazmiana...

A na temat tego projektu i jego skutków napisaliśmy co nieco. Chętnych zapraszamy na: https://for.org.pl/pl/obszary-badawcze/for-o-zakazie-handlu-w-niedziele

PS: dajcie nam lajka na #facebook (https://www.facebook.com/FundacjaFOR/) lub subskrybujcie nas na #twitter (https://twitter.com/FundacjaFOR/) – będziemy dalej poruszać temat zakazu handlu.

#forumobywatelskiegorozwoju #for #ekonomia #polityka #neuropa #4konserwy #prawo

Przejdź do wpisu

Dodany: 2017-12-03 15:43:39 | Ostatnio wołany: 2017-12-03 17:54:02Tl dr:

partia Wolność ssie i nie ma w niej Janusza Mikke herbu Korwin z KORWiN


O kulcie wolnego rynku i jego następstwach.

Coledzy i Coleżanki! Na wykop.pl niegdyś o wolnym rynku mówiło się niemało. Kuce ukochały wykop.pl a wykop.pl ukochał kuce. To właśnie tu hartowała się stal korwinizmu - awangardy wolnorynkowej myśli, która przez trzy dekady wychowywała kucątka i kucynki. Tu też kolejne partie Janusza Mikke herbu Korwin z KORWiN mogły liczyć nie tylko na wsparcie ale też pogłębioną, krytyczną dyskusję.

Ludzie pytają mnie „hej marianbaczal ale czym jest korwinizm?”

Odpowiadam, że to wołanie o Wielką Polskę. O Polskę, która szanuje Wolność. O Polskę, która szanuje Tradycję. O Polskę, która może przede wszystkim szanuje Prawdę. Dobry Bóg u zarania dziejów dał człowiekowi rozum i godność, a świat poukładał na logicznych zasadach. Stworzył ludzi wolnymi i pięknymi by mogli działać. Niestety podły diabeł wymyślił socjalizm i przez wieki ludzie muszą toczyć z nim bój o swoją Wolność. Korwinizm zawsze więc stał po stronie Kościoła, w którym wykuwały się miecze na tę wojnę. Zawsze stał po stronie Prawdy. Zawsze stał wreszcie po stronie Wolności.

Ze smutkiem obserwowałem powolną degrengoladę środowiska. Zdaję sobie sprawę, że biologia jest niemiłosierna i pan Janusz Mikke herbu Korwin z KORWiN nie ma już siły by dbać o ideę. Narosło wokół niego stanowczo zbyt wiele nurtów, które z korwinizmem nie mają już zbyt wiele wspólnego. I tak, po wielu latach można dojść do smutnej konstatacji, że Korwina w KORWiNie już nie ma.

Jest niestety antynaukowość, czyli zaprzeczenie Prawdzie. Nauka bowiem jako poznawanie prawideł stworzonego przez Boga świata dąży do Prawdy jak lewak do depopulacji Ziemi. Zaprzeczanie nauce dla samego zaprzeczania, bez wskazywania na racjonalne dowody prowadzi do szamanizmu. Nie można akceptować ruchu proepidemicznego, nawet jeśli jest rzekomo podbudowany umiłowaniem Wolności. Wolność nie oznacza bowiem nigdy permisywizmu i róbtacochcetyzmu. Oznacza odpowiedzialność i godność.

Jest niestety antykatolicyzm, czyli zaprzeczenie Tradycji. Obserwując jak wygląda dyskusja na różnych forach widzę, że obecni korwiniści przejęli od lewaków pogardę dla Świętego Kościoła Rzymskiego i niewiele różnią się od sekciarzy spod znaku pewnego pastora. Lewica wygrała w dzisiejszej Partii Wolność walkę o język i pojęcia. Jest w tym też pewna wina pana Janusza Mikke herbu Korwin z KORWiN obecnie Wolność. O ile bowiem przez lata jego życie prywatne było otoczone nimbem tajemnicy o tyle ostatnio zupełnie tę zasłonę zdjęto. I był to błąd.

Wreszcie, jest niestety antyintelektualizm, czyli zaprzeczenie kurwa rigczowi. Ktoś jeszcze pamięta, że dawno, dawno temu korwiniści mieli Sekcję Analiz Merytorycznych? Wątpię. To, że kadry, które mają budować nową, prawicową elitę są nieoczytane to pal licho. Niech chociaż oglądają filmy z żółtymi napisami. Ale nie. Dzisiejsi korwiniści są upasieni na 2 minutowych filmikach, na których muzułmanin kopie staruszkę a dyskusja opiera się na „jebać islam”, „jebany, jakby tak zrobił w PL to by go zbierali z ulicy”, „kozojebcy”. Świetnie to widać na wykop.pl i wystarczy spojrzeć jak wygląda struktura najbardziej popularnych tagów.

I tak patrzę na to wszystko z żalem. W dyskusjach gdy pytają mnie o poglądy to coraz rzadziej mówię, że jestem prawicowcem. Nie chcę tłumaczyć, że nie głosuję na PiS. Nie mówię absolutnie, że jestem liberałem. Przecież nie głosuję na Nowoczesną czy PO. Więc kim jestem? Katolickim, wolnorynkowym minarchistą i monarchistą. Ostatnio odkryłem świetną nazwę - neoreakcjonizm. Jestem zatem neoreakcjonistą. Jestem też leniem, dlatego jedyne co planuję z tym zrobić to pisanie na wykopie pod tagiem #neoreakcja do którego obserwowania zachęcam.

A na Partię Wolność nie zagłosuję. Nie mogę oddać głosu na partię, która ściąga ze sztandarów Wolność, Prawdę i Tradycję by pójść do wyborów głosząc, że szczepienia dają autyzm, największym problemem Europy jest islamizm, nie posiada żadnego intelektualnego zaplecza i przeżarła subwencję na jakieś guwna.

Naprawdę więcej rozumu i godności jest w twierdzeniu, że światem rządzą reptylianie czuwające wężowe istoty. Polecam ten styl życia.

A wszystko to niech podsumuje cytat z cesarza Wilhelma II, który kieruję do prominentnych działaczy Partii Wolność

„Git gud or git rekt, fagut”.


#korwin #4konserwy #neuropa #stunawroconychkorwinistow #marianbaczalcontent

Przejdź do wpisu
Założona przez:

RPG-7

Osób na liście: 106
Wołań: 166
Manipulujemy wykopem by stał się bardziej wolnościowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kategoria: Polityka

Ostatnie wydarzenia (zobacz wszystkie)


2018-06-19 11:35:07
@Tumurochir dołączył do listy


2018-06-19 11:28:18
@daj_pan_spokoj zawołał do wpisu


2018-04-24 17:32:49
@daj_pan_spokoj zawołał do wpisu


2018-03-30 03:47:32
@sampletext dołączył do listy


2018-03-12 12:05:58
@daj_pan_spokoj zawołał do wpisu


2018-02-15 17:32:13
@daj_pan_spokoj zawołał do wpisu


2018-01-31 10:45:01
@RPG-7 zawołał do wpisu


2018-01-23 12:42:24
@RPG-7 zawołał do wpisu


2018-01-22 12:39:10
@RPG-7 zmienił uprawnienia użytkownika @Kapitalis


2018-01-22 12:38:29
@RPG-7 edytował listę