Dodany: 2017-12-03 15:43:39 | Ostatnio wołany: 2017-12-03 17:54:02Tl dr:

partia Wolność ssie i nie ma w niej Janusza Mikke herbu Korwin z KORWiN


O kulcie wolnego rynku i jego następstwach.

Coledzy i Coleżanki! Na wykop.pl niegdyś o wolnym rynku mówiło się niemało. Kuce ukochały wykop.pl a wykop.pl ukochał kuce. To właśnie tu hartowała się stal korwinizmu - awangardy wolnorynkowej myśli, która przez trzy dekady wychowywała kucątka i kucynki. Tu też kolejne partie Janusza Mikke herbu Korwin z KORWiN mogły liczyć nie tylko na wsparcie ale też pogłębioną, krytyczną dyskusję.

Ludzie pytają mnie „hej marianbaczal ale czym jest korwinizm?”

Odpowiadam, że to wołanie o Wielką Polskę. O Polskę, która szanuje Wolność. O Polskę, która szanuje Tradycję. O Polskę, która może przede wszystkim szanuje Prawdę. Dobry Bóg u zarania dziejów dał człowiekowi rozum i godność, a świat poukładał na logicznych zasadach. Stworzył ludzi wolnymi i pięknymi by mogli działać. Niestety podły diabeł wymyślił socjalizm i przez wieki ludzie muszą toczyć z nim bój o swoją Wolność. Korwinizm zawsze więc stał po stronie Kościoła, w którym wykuwały się miecze na tę wojnę. Zawsze stał po stronie Prawdy. Zawsze stał wreszcie po stronie Wolności.

Ze smutkiem obserwowałem powolną degrengoladę środowiska. Zdaję sobie sprawę, że biologia jest niemiłosierna i pan Janusz Mikke herbu Korwin z KORWiN nie ma już siły by dbać o ideę. Narosło wokół niego stanowczo zbyt wiele nurtów, które z korwinizmem nie mają już zbyt wiele wspólnego. I tak, po wielu latach można dojść do smutnej konstatacji, że Korwina w KORWiNie już nie ma.

Jest niestety antynaukowość, czyli zaprzeczenie Prawdzie. Nauka bowiem jako poznawanie prawideł stworzonego przez Boga świata dąży do Prawdy jak lewak do depopulacji Ziemi. Zaprzeczanie nauce dla samego zaprzeczania, bez wskazywania na racjonalne dowody prowadzi do szamanizmu. Nie można akceptować ruchu proepidemicznego, nawet jeśli jest rzekomo podbudowany umiłowaniem Wolności. Wolność nie oznacza bowiem nigdy permisywizmu i róbtacochcetyzmu. Oznacza odpowiedzialność i godność.

Jest niestety antykatolicyzm, czyli zaprzeczenie Tradycji. Obserwując jak wygląda dyskusja na różnych forach widzę, że obecni korwiniści przejęli od lewaków pogardę dla Świętego Kościoła Rzymskiego i niewiele różnią się od sekciarzy spod znaku pewnego pastora. Lewica wygrała w dzisiejszej Partii Wolność walkę o język i pojęcia. Jest w tym też pewna wina pana Janusza Mikke herbu Korwin z KORWiN obecnie Wolność. O ile bowiem przez lata jego życie prywatne było otoczone nimbem tajemnicy o tyle ostatnio zupełnie tę zasłonę zdjęto. I był to błąd.

Wreszcie, jest niestety antyintelektualizm, czyli zaprzeczenie kurwa rigczowi. Ktoś jeszcze pamięta, że dawno, dawno temu korwiniści mieli Sekcję Analiz Merytorycznych? Wątpię. To, że kadry, które mają budować nową, prawicową elitę są nieoczytane to pal licho. Niech chociaż oglądają filmy z żółtymi napisami. Ale nie. Dzisiejsi korwiniści są upasieni na 2 minutowych filmikach, na których muzułmanin kopie staruszkę a dyskusja opiera się na „jebać islam”, „jebany, jakby tak zrobił w PL to by go zbierali z ulicy”, „kozojebcy”. Świetnie to widać na wykop.pl i wystarczy spojrzeć jak wygląda struktura najbardziej popularnych tagów.

I tak patrzę na to wszystko z żalem. W dyskusjach gdy pytają mnie o poglądy to coraz rzadziej mówię, że jestem prawicowcem. Nie chcę tłumaczyć, że nie głosuję na PiS. Nie mówię absolutnie, że jestem liberałem. Przecież nie głosuję na Nowoczesną czy PO. Więc kim jestem? Katolickim, wolnorynkowym minarchistą i monarchistą. Ostatnio odkryłem świetną nazwę - neoreakcjonizm. Jestem zatem neoreakcjonistą. Jestem też leniem, dlatego jedyne co planuję z tym zrobić to pisanie na wykopie pod tagiem #neoreakcja do którego obserwowania zachęcam.

A na Partię Wolność nie zagłosuję. Nie mogę oddać głosu na partię, która ściąga ze sztandarów Wolność, Prawdę i Tradycję by pójść do wyborów głosząc, że szczepienia dają autyzm, największym problemem Europy jest islamizm, nie posiada żadnego intelektualnego zaplecza i przeżarła subwencję na jakieś guwna.

Naprawdę więcej rozumu i godności jest w twierdzeniu, że światem rządzą reptylianie czuwające wężowe istoty. Polecam ten styl życia.

A wszystko to niech podsumuje cytat z cesarza Wilhelma II, który kieruję do prominentnych działaczy Partii Wolność

„Git gud or git rekt, fagut”.


#korwin #4konserwy #neuropa #stunawroconychkorwinistow #marianbaczalcontent

Przejdź do wpisu

Dodany: 2017-12-01 01:57:31 | Ostatnio wołany: 2017-12-01 01:58:17Minęło pół roku od ostatniego podcastu pt. #niezrecznosc. Wracamy, bo akurat zaczyna się dziać ciekawie. @marianbaczal, @Vealheim (świeć Panie nad jego duszą) i moja skromna osoba, nagraliśmy małe co nieco. Jak będzie czas, to pogadamy w najbliższy weekend.

Słuchamy na: http://www.niezrecznosc.pl/7 lub w iTunes (dla użytkowników #ios)

Główne tematy

01:08 – poseł czytający książkę sensacją na skalę europejską oraz parlamentaryzm i przejawy jego fasadowości,
08:30 – polskie rodziny będą mogły spędzać niedzielę jak im się podoba, czyli nie w sklepie,
28:40 – rzekomy transfer partyjny rzekomego wolnościowca,
31:02 – PiS będzie rządził wiecznie,
34:34 – Streżyńska krul, mimo że chwali 500+,
43:20 – wolne sądy w miejsce 24-godzinnych,
50:15 – Korwin nie jest już jedyną osobą, której zabrano partię.

#neuropa #4konserwy #polityka #prawo #korwin

Przejdź do wpisu

Dodany: 2017-11-28 14:04:56 | Ostatnio wołany: 2017-11-28 14:05:10Kryzys ekonomiczny, który opanował Wenezuelę, zmusił jej obywateli do zmiany postrzegania miar i wag, którymi rządzi się każdy typ handlu spożywczego. Zmuszeni zostali zapomnieć o kilogramach i przestawić się na… „łyżki”.

kek, polecam:

https://www.wykop.pl/link/4038689/tabela-miar-i-wag-kryzysu-w-wenezueli-cukier-na-lyzki/

#wenezuela #ekonomia #gospodarka #2zdrajcy #bekazlewactwa #socjalizm #libertarianizm

Przejdź do wpisu

Dodany: 2017-11-28 12:32:51 | Ostatnio wołany: 2017-11-28 12:33:26W państwowym szpitalu klauzuli nie powinno być. U prywaciarza niech robi jak chce. Publicznych aptek nie ma więc problemu też nie ma. Oczywiście informacja o klauzuli sumienia powinna być przekazana przed wejściem do apteki/podczas rejestracji do lekarza.

Pozdrawiam i nie zapraszam do dyskusji bo nie ma o czym (✌ ゚ ∀ ゚)☞

#2zdrajcy #4konserwy #neuropa #libertarianizm #sluzbazdrowia #wolnyrynek

Przejdź do wpisu

Dodany: 2017-10-17 21:34:11 | Ostatnio wołany: 2017-10-17 21:34:44Levisy dodały posta na fejsbuniu z nową "kreacją" zawierającą podobizne masowego mordercy.

https://www.wykop.pl/link/3972323/levi-s-i-che-guevara/

#polska #swiat #che #bekazlewactwa #4konserwy #kultura

Przy okazji zapraszam do zapoznania się z innym moim znaleziskiem: https://www.wykop.pl/link/3971809/masz-lotrze-za-polske/ #historia #igosym #film #ciekawostkihistoryczne

Przejdź do wpisu

Dodany: 2017-10-12 13:35:31 | Ostatnio wołany: 2017-10-12 13:39:37"Tymczasem w środę zarówno Forum Obywatelskiego Rozwoju Leszka Balcerowicza, jak i Konfederacja Lewiatan zaproponowały kompromis w sprawie zakazu handlu. Ich propozycja jest prosta. "Solidarność" oraz rząd chcą wprowadzić zakaz branżowy. Wszystko po to, aby zapewnić pracownikom sklepów dwie wolne niedziele w miesiącu, tak aby mogli spędzić czas z rodziną.

Ale w niedzielę pracują nie tylko sklepy. Dlatego zamiast zakazu handlu lepiej wpisać do kodeksu pracy obowiązek zapewnienia pracownikom dwóch wolnych niedziel w miesiącu. To dwa razy więcej niż obecnie.

Takie rozwiązanie, jak przekonuje FOR, nie bije w gospodarkę. Zachowuje wolność wyboru konsumentów co do dnia zakupów. Utrzymuje konkurencyjność sklepów przy granicy z Niemcami, nie grozi też zwolnieniami ani ubytkiem wpływów do budżetu.

Krzysztof Kajda, dyrektor departamentu prawnego Konfederacji Lewiatan, argumentuje, że taka zmiana ma jeszcze jedną zaletę. Projekt ustawy o zakazie handlu jest szalenie skomplikowany.

Nowelizacja kodeksu pracy pozwalająca uzyskać podobny rezultat jest stosunkowo prosta. Zmodyfikowano by zaledwie kilka jego paragrafów."

Zapraszamy do wykopywania naszego znaleziska, oraz do zapoznania się z naszym komunikatem: Komunikat FOR 16/2017: Zakaz handlu w dwie niedziele: PiS ignoruje mniej szkodliwe rozwiązanie

https://www.wykop.pl/link/3963445/potezni-eksperci-zmasakrowali-rzadowy-projekt-ws-zakazu-handlu-w-niedziele/

#polska #ekonomia #polityka #gospodarka #neuropa #2zdrajcy #4konserwy #for #forumobywatelskiegorozwoju

Przejdź do wpisu

Dodany: 2017-07-31 14:18:22 | Ostatnio wołany: 2017-07-31 14:18:54https://www.wykop.pl/link/3852703/austriacka-szkola-ekonomii-te-teksty-trzeba-przeczytac-zeby-wiedziec-jak-jest/

Wśród autorów Rothbard, Murphy, Mises, ale także Machaj i Benedyk

PS Dzisiaj urodziny Miltona ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sto lat Milton ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

#2zdrajcy #4konserwy #ekonomia

Przejdź do wpisu

Dodany: 2017-07-18 13:12:59 | Ostatnio wołany: 2017-07-18 13:13:20"Negatywne skutki ingerencji państwa w gospodarkę"

Czy państwo ma wystarczająco dużo wiedzy, aby ingerować w rynek? Jakie są skutki takiej ingerencji? Czym jest szkoła wyboru publicznego? Szkoła wyboru publicznego, a system demokratyczny i skutki wysokich podatków. Dziesiąty odcinek Fundamentów Ekonomii od @NamZalezy_pl

Zapraszam do kliknięcia: https://www.wykop.pl/link/3833945/negatywne-skutki-ingerencji-panstwa-w-gospodarke/

#gospodarka #ekonomia #wolnyrynek #4konserwy #libertarianizm #namzalezy

Przejdź do wpisu

Dodany: 2017-07-14 12:46:06 | Ostatnio wołany: 2017-07-14 12:46:40Państwo w gospodarce - od nocnego stróża do molocha

czyli @NamZalezy_pl serwuje kolejny film z cyklu "Fundamenty Ekonomii"

Zapraszam do kliknięcia:
https://www.wykop.pl/link/3828595/panstwo-w-gospodarce-od-nocnego-stroza-do-molocha/

#ekonomia #gospodarka #libertarianizm #wolnyrynek #4konserwy #finanse

Przejdź do wpisu

Dodany: 2017-07-13 16:09:47 | Ostatnio wołany: 2017-07-13 16:14:31Dużo się działo ostatniego dnia. Najpierw Marszałek Sejmu niespodziewanie rozszerza porządek obrad i dodaje do niego punkty obejmujące nowelizacje ustawy o KRS i Prawa o ustroju sądów powszechnych (które oczywiście przegłosowano...)

A gdyby ktoś myślał, że na tym koniec emocji, to chwilę przed północą na stronach Sejmu pojawia się projekt ustawy o Sądzie Najwyższym podpisany przez 49 posłów PiS ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Z tej okazji mamy dla Was omówienie najważniejszych zmian przegłosowanych wczoraj przez sejmową większość. Jeśli chodzi o praworządność, to dobrze to nie wygląda...

Analiza FOR 10/2017. Kolejny zamach PiS na niezawisłość wymiaru sprawiedliwości: zmiany w KRS i ustroju sądów

#prawo #tklive #sejm #neuropa #4konserwy #2zdrajcy #for #forumobywatelskiegorozwoju

Przejdź do wpisu
Założona przez:

RPG-7

Osób na liście: 104
Wołań: 157
Manipulujemy wykopem by stał się bardziej wolnościowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kategoria: Polityka

Ostatnie wydarzenia (zobacz wszystkie)


2017-12-03 22:04:09
@Qveasd96 dołączył(a) do listy


2017-12-03 20:10:11
@Rzepczak dołączył do listy


2017-12-03 19:14:02
@Danzel86 opuścił listę


2017-12-03 17:54:02
@daj_pan_spokoj zawołał do wpisu


2017-12-01 08:56:00
@PozytywistycznaMetamorfoza dołączył do listy


2017-12-01 01:58:17
@daj_pan_spokoj zawołał do wpisu


2017-11-28 14:05:10
@RPG-7 zawołał do wpisu


2017-11-28 12:33:26
@RPG-7 zawołał do wpisu


2017-10-27 00:58:32
@NamZalezy_pl dołączył do listy


2017-10-17 21:40:17
@Sasaki_Kojiro opuścił listę