Dodany: 2018-02-17 11:39:47 | Ostatnio wołany: 2018-02-17 11:41:04Nowy pomysł Solidarności na zakaz handlu w niedzielę, tak więc:
Niedziela będzie zaczynać się w sobotę o 22:00, a kończyć w poniedziałek o 5:00.
Wykop! https://www.wykop.pl/link/4170177/solidarnosc-chce-przymusowo-zamykac-sklepy-w-soboty-i-poniedzialki/

#neuropa #4konserwy #polityka #bekazpisu #dobrazmiana #polska #rakcontent

Przejdź do wpisu

Dodany: 2018-02-16 19:20:52 | Ostatnio wołany: 2018-02-16 19:22:45Partia rządzącą systematycznie buduje »ciąg technologiczny«, polegający na szeroko zakrojonych zmianach ustawodawstwa ograniczającego sferę wolności jednostki i jednoczesne przygotowywanie gruntu do zwiększenia arbitralnego, nieprzejrzystego i nieobjętego efektywną kontrolą sądową działania władzy wykonawczej.

Ciąg ten tworzyły :

1) zmiany ustawodawstwa wyłączające efektywną kontrolę konstytucyjności w dotychczasowej postaci realizowaną przez Trybunał Konstytucyjny;
2) praktyczne zakwestionowanie zasady społeczeństwa otwartego dla wszystkich, co zaowocowało zmianą polityki wobec mniejszościowych grup społecznych;
3) zmiana pozycji sądownictwa w podziale władz i ograniczenie przez to jego gwarancyjnej roli,
4) likwidacja mediów publicznych, likwidacja korpusu służby cywilnej, likwidacja niezależności prokuratury,
5) podporządkowanie ustawodawcy i rządu władzy centralnego ośrodka dyspozycji politycznej,
6) likwidowanie strukturalnych i finansowych podstaw samorządności terytorialnej,
7) sprzeczne ze strategicznym interesem nacjonalistyczne konfliktowanie się z sąsiadami„.

Doszło ponadto do:

8) inspirowanej politycznie wymiany kadr – w mediach, prokuraturze, służbie cywilnej, sądownictwie, aparacie wyborczym towarzyszy obniżanie się praktycznego standardu ochrony praw i wolności jednostki;
9) pojawiła się cenzura w mediach i wydawnictwach, instytucjonalne ograniczenia wolności słowa i ekspresji artystycznej, tłumienie szans na wypowiedzi w dyskursie publicznym;
10) wybiórcze działania prokuratury i policji, różnicujące intensywność i formy działania w zależności od tego, przeciw komu się zwraca.

„Chodzi nie tylko o zmiany prawa i standardów jego stosowania, ale i posługiwanie się takimi narzędziami oddziaływania na społeczeństwo jak efekty mrożące, ułatwiające sterowanie zachowaniem jednostek i techniki propagandowe, wykorzystujące media w celu wywołania zachowań determinowanych strachem i niechęcią do obcych”.

https://oko.press/helsinki-bija-trwoge-pis-zmienil-ustroj-polski-sila-ponad-prawem-konstytucja/

#neuropa #polska #afera #4konserwy #polityka #bekazpisu #patologia

Przejdź do wpisu

Dodany: 2018-02-16 15:15:50 | Ostatnio wołany: 2018-02-16 15:16:15Krajowa Rada Sądownictwa Rejonowego

https://www.wykop.pl/link/4169109/krajowa-rada-sadownictwa-rejonowego/

Aż 14 z 18 zgłoszonych kandydatur to sędziowie sądów powszechnych, i to rejonowych, najniższego szczebla, z najmniejszym doświadczeniem w porównaniu z sędziami sądów okręgowych czy apelacyjnych. Zgłoszono tylko dwie kandydatury sędziów sądów okręgowych i żadnego - z sądu apelacyjnego.

KRS według konstytucji

Skład Krajowej Rady określa art. 187 ustawy zasadniczej, który w punkcie 2. mówi, że składa się ona z "piętnastu członków wybranych spośród sędziów Sądu Najwyższego, sądów powszechnych, sądów administracyjnych i sądów wojskowych".

#polska #polityka #tklive #neuropa

Przejdź do wpisu

Dodany: 2018-02-16 14:03:19 | Ostatnio wołany: 2018-02-16 14:04:55


Chyba długo ze strony prawactwa nie usłyszymy o Yad Vashem.

Yad Vashem o ustawie o IPN: odrzucamy takie zbytnie uproszczenia

Trzecią i najważniejszą kwestią poruszoną zdaniem Yad Vashem przez polską ustawę "jest kwestia stosunków między Żydami i osobami nie będącymi Żydami na okupowanych ziemiach polskich podczas wojny". "Wiele osób w Polsce twierdzi, że naród polski – jako zbiorowy podmiot – próbował ratować Żydów", a Muzeum Polaków Ratujących Żydów utworzone w Markowej "stara się przedstawiać cały polski naród jako 'naród ratujący Żydów'", napisano. Zdaniem Instytutu, "szczegółowe badania nie potwierdzają jednak tej tezy i takiego obrazu rzeczywistości". "Udział Polaków w mordowaniu Żydów w czasie wojny był powszechny", podkreślono. 

Jak stwierdza Yad Vashem, Polacy odznaczeni przez niego za ratowanie Żydów medalem Sprawiedliwi Wśród Narodów Świata "to niewątpliwie bohaterzy", a ich obecna liczba 6,7 tysiąca "prawdopodobnie jest za niska w stosunku do tego, ilu Polaków zasługuje na takie uznanie". Jednocześnie jednak zaznacza, że "z pewnością nie jest prawdą, że 'setki tysięcy Polaków' powinny zostać uznane za Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Nie ma też żadnych podstaw, aby twierdzić, że w Instytucie Yad Vashem 'brakuje' drzewa upamiętniającego cały polski naród", stwierdzono w dokumencie. "Ponadto, ci stosunkowo nieliczni Polscy, Sprawiedliwi wśród Narodów Świata, którzy ratowali Żydów, musieli ich ukrywać nie tylko przed Niemcami, ale często także przed swoimi polskimi sąsiadami", stwierdził Instytut przypominając, że "przed II wojną światową antysemityzm był szeroko rozpowszechniony we wszystkich warstwach społecznych w Polsce". 

https://www.wykop.pl/link/4169047/ustawa-o-ipn-yad-vashem-odrzucamy-takie-zbytnie-uproszczenia/

#polityka #neuropa #izrael #zydzi #ipn #bekazpisu

Przejdź do wpisu

Dodany: 2018-02-16 11:05:54 | Ostatnio wołany: 2018-02-16 11:11:52ZNALEZISKO: https://www.wykop.pl/link/4168525/biskupi-ukrywaja

Biskupi ukrywają liczbę księży pedofilów. "Boją się wypłaty odszkodowań". Ks. Żak mówi o 13 skazanych pedofilach w sutannie, my mamy dane o 56 sakazanych prawomocnymi wyrokami - Marek Lisiński fundacja "Nie lękajcie się". Mimo licznych deklaracji, hierarchowie nie zmienili swojego nastawienia w sprawie pedofilii, wciąż odsuwają od siebie odpowiedzialność. (...)

Prawnicy Kościoła docierają do ofiar. Często to osoby z rodzin trudnych, po przejściach - ofiarują im pieniądze i podpisanie dokumentów. Mecenas Kościoła nie ukrywa, że są takie osoby np. w Szczecinie podpisały, że zrzekają się wszystkich praw. Masa osób się boi: społeczeństwa, oskarżeń że robią to wszystko dla pieniędzy. A my to robimy dlatego, żeby ukarać sprawcę - podkreślał Marek Lisiński.

Zdaniem działacza fundacji "Nie lękajcie się", dużo winy za to, że w Polsce bagatelizuje się problem pedofilii w Kościele, ponosi społeczeństwo. - Powstają społeczne komitety obrony sprawców. Ofiary i ich bliscy są piętnowani. I to mimo prawomocnych wyroków. Po części coraz bardziej obwiniam społeczeństwo za to, że daje przyzwolenie na takie rzeczy - przyznał gość "Analiz" w Radiu TOK FM.

#humorobrazkowy #polska #kosciol #ciekawostki #neuropa #bekazkatoli #bekazprawakow #mikroreklama

Przejdź do wpisu

Dodany: 2018-02-15 23:02:38 | Ostatnio wołany: 2018-02-15 23:07:12


Sąd Najwyższy w Salwadorze po 10 latach odsiadki ułaskawił Teodorę Vasquez skazaną na 30 lat więzienia za poronienie.

Salwador ma jedne z najsurowszych przepisów aborcyjnych na świecie. Aborcja od 1998 roku jest tu całkowicie zakazana, bez względu na okoliczności, a zakaz przerywania ciąży jest wpisany do konstytucji.

https://www.wykop.pl/link/4167915/odsiadywala-30-letni-wyrok-za-poronienie-sad-w-salwadorze-ulaskawil-ja-po/

#aborcja #czarnyprotest #salwador #neuropa #fanatyzmreligijny #teodoralibre #bekazprawakow

Przejdź do wpisu

Dodany: 2018-02-14 20:33:23 | Ostatnio wołany: 2018-02-14 20:34:10


Przypomnijmy niezwykłe rakowisko ze Sprawy dla reportera: Ta rodzina to jest rodzina przyszłości i brawa od ekspertów.
O jaką rodzinę chodzi ?

Karolina, jej mąż i ich sześcioro dzieci mieszkają w mieszkaniu socjalnym w Konstancinie Jeziornie. Ich lokum to jeden pokój z aneksem kuchennym i toaletą na klatce schodowej. Rodzina myje się w misce, mieszkanie ogrzewają piecem – kozą. Dzieci śpią na materacach na podłodze. Mają jedno biurko, codziennie losują przez ciągnięcie zapałki pierwszeństwo w odrabianiu lekcji.
Uwaga:
Rodzina bezskutecznie zwracała się do Urzędu Miasta z prośbą o przydział nowego mieszkania... ale nie chcą wynająć większego mieszkania za pieniądze z 500+.

Wykop!: https://www.wykop.pl/link/4166275/sprawa-dla-reportera-ta-rodzina-to-jest-rodzina-przyszlosci-brawa-od-ekspertow/

#neuropa #rakcontent #polska #rodzina #patologiazewsi

Przejdź do wpisu

Dodany: 2018-02-13 17:37:28 | Ostatnio wołany: 2018-02-13 17:46:44"Znajoma Zbigniewa Ziobry z podstawówki kandyduje do KRS. Zaczęła awansować w czasach „dobrej zmiany”. Sędzię Pawełczyk-Woicką zgłosił do KRS jej partner życiowy" Hurr durr walczymy z nepotyzmem, kumoterstwem i kolesiostwem
Źródło: https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1737800,1,sedzie-pawelczyk-woicka-zglosil-do-krs-jej-partner-zyciowy.read

#neuropa #prawo #polska #polityka #bekazprawakow #bekaznarodowcow #polska #afera

Przejdź do wpisu

Dodany: 2018-02-13 17:04:09 | Ostatnio wołany: 2018-02-13 17:16:35Według niego "Największym zagrożeniem jest Bruksela" Jednocześnie po cichu poprzez ustawione przetargi środki unijnie trafiają do rodziny, rządzących i najbliższych kumpli jego mościa. O kim mowa? O prawackim guru, największym przyjacielu polskiego narodu: Wiktorze Obranie.

Komisja Europejskia wymogła na Budapeszcie zwrot 13,1 mld forintów (ok. 175 mln zł) wydanych w latach 2011-15. Pieniądze te trafiły do spółki Elios należącej do zięcia Viktora Orbana - Istvana Tiborcza, która zajmowała się instalacją oświetlenia elektrycznego w węgierskich samorządach. Unijni śledczy uznali, że co najmniej połowa przetargów była ustawiona pod jego firmę(startowała jako jedyna), a charakter postępowań i osób, które je prowadziły, noszą znamiona „zorganizowanej grupy przestępczej”.

Za największego oligarchę w kraju uważany jest Lorinc Meszaros, wójt Felcsut, rodzinnej wsi Orbana. Od początku roku wygrał rządowe kontrakty już na 106,8 mld forintów (1,4 mld zł). Jednym z nich jest finansowana ze środków UE budowa systemu kanalizacyjnego, który ma m.in. przebiegać przez Felcsut.

Pieniądze, choć mniejsze, robią również na państwowych kontraktach rodziny i znajomi innych członków rządu. Dziennik „Nepszava” ujawnił niedawno skandal, w który uwikłana jest żona Lajosa Kosy, wiceprzewodniczącego rządzącego Fideszu. Spółka, która do niej należy, dostała w ubiegłym roku 400 mln forintów (5,3 mln zł) dotacji na „program rozwoju rynku wieprzowiny”.

Przedsiębiorstwem kieruje zaś żona Istvana Horvatha, wiceministra rolnictwa, który nadzoruje cały rządowy program i jednocześnie przewodniczy krajowemu stowarzyszeniu hodowców świń. Z wykształcenia jest anglistką, nie ma żadnego doświadczenia na rynku rolniczym i spółką kieruje od niedawna.

Węgrzy mają bardzo szczególne problemy, którymi należy się zająć – stwierdziła Ingeborg Grässle, przewodnicząca komisji budżetowej w Parlamencie Europejskim. Członkowie komisji niedawno pojechali na Węgry, by zbadać, na co wydawane są unijne środki.Okazało się, że w znacznym stopniu trafiają do rodzin rządzących, a także do powiązanych z nimi biznesmenów.

Otrzymywanie kontraktów na zamówienia publiczne na Węgrzech zależy obecnie do osobistych związków, a nie jakości oferty - stwierdził w Parlamencie Europejskim Frank Engel, luksemburski europoseł z frakcji chadeków, członek grupy badającej sprawę unijnych funduszy na Węgrzech.

http://wyborcza.pl/7,75399,23015415,parlament-europejski-skontroluje-wydatki-unijne-wegier-dotacje.html
https://wiadomosci.wp.pl/unijne-miliony-dla-rodziny-premiera-tak-bogaci-sie-klan-orbanow-6219509262956161a

#neuropa #afera #polska #europa #bekazprawakow #bekazprawakow #wegry #polityka

Przejdź do wpisu

Dodany: 2018-02-13 13:08:27 | Ostatnio wołany: 2018-02-13 13:09:18Kto poparł kandydatów do KRS? "Te listy i tak kiedyś ujrzą światło dzienne"

https://www.wykop.pl/link/4163659/kto-poparl-kandydatow-do-krs-te-listy-i-tak-kiedys-ujrza-swiatlo-dzienne/

Posłanka Nowoczesnej oceniła też, że Krajowa Rada Sądownictwa po zmianach wprowadzonych przez PiS "zmienia się w karykaturę niezależnej instytucji". Krajowa Rada Sądownictwa miała być bliższa zwykłym ludziom, a okazuje się, że będzie po prostu bliższa ludziom, którzy znają Zbigniewa Ziobrę. Całe to mówienie o zwiększeniu wpływu obywateli na wymiar sprawiedliwości okazało się zwykłą ściemą - uznała Gasiuk-Pihowicz, przekonując, że po zmianach w KRS sądy nie będą działać lepiej, a "znajdą się pod partyjnym butem".

Według szefowej klubu Nowoczesnej, 10 na 11 kandydatów do KRS ma "bliskie powiązania" z obecnym ministrem sprawiedliwości, prokuratorem generalnym i są to m.in. byli pracownicy Ministerstwa Sprawiedliwości oraz nowo powołani przez Ziobrę prezesi sądów.

#polska #prawo #polityka #neuropa #tklive

Przejdź do wpisu
Założona przez:

k1fl0w

Osób na liście: 170
Wołań: 806
Wielu neuropejczyków ma długie lub krótkie włosy, lub nie posiada ich w ogóle. Jeżeli chodzi o ubiór, to neuropejczyków można najczęściej spotkać w takich kolorach jak: żółty, niebieski, pomarańczowy, czarny, czerwony, zielony, brunatny, biały, szary. Występują też wersje w innych kolorach. Neuropejczyk musi nosić jasno określone buty: trampki, halówki, glany, kozaki, kalosze, papcie, klapki, sandały, trzewiki lub chodzić boso. Niektóre neuropejczyki mają zarost na twarzy, ale niektóre nie. Neuropejczyka poznaje się przede wszystkim po zapachu: jeżeli jesteś prawdziwym Polakiem, to ich wyczujesz. Jeżeli nie – jesteś neuropejczykiem.

Kategoria: Polityka

Ostatnie wydarzenia (zobacz wszystkie)


2018-02-17 11:41:04
@saakaszi zawołał do wpisu


2018-02-16 19:22:45
@Xianist zawołał do wpisu


2018-02-16 15:16:15
@k1fl0w zawołał do wpisu


2018-02-16 14:04:55
@falszywy_prosty_pasek zawołał do wpisu


2018-02-16 11:11:52
@pk347 zawołał(a) do wpisu


2018-02-15 23:07:12
@falszywy_prosty_pasek zawołał do wpisu


2018-02-14 20:34:10
@saakaszi zawołał do wpisu


2018-02-13 17:46:44
@Xianist zawołał do wpisu


2018-02-13 17:16:35
@Xianist zawołał do wpisu


2018-02-13 13:09:18
@k1fl0w zawołał do wpisu