Dodany: 2019-07-03 14:32:44 | Ostatnio wołany: 2019-07-03 14:33:19100/100 #100oldgamechallange

nadejszlawielkopomnachwila.mp3

Gra wybrana bo chyba najwięcej godzin spędziłem i chętnie bym kupił działające GBA dla tej gry ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dzisiejsza gra:

**Pokémon Red & Blue **

Data wydania: Luty 1996 (Japonia)
Platformy: GameBoy (GBA)
Gatunek: jRPG

Opis: Zastosowany jest widok z góry. Gracz zwiedza świat gry, spotykając różne postaci NPC w tym trenerów Pokémon, z którymi może staczać pojedynki oraz dzikie Pokémony, z którymi może walczyć i je łapać za pomocą specjalnych przedmiotów – Pokéballi. Podczas walki Pokémon zdobywa doświadczenie, które jest potrzebne do zwiększenia poziomu, a tym samym podniesienia statystyk i poznania nowych ataków. Trener może podnieść statystyki swojego Pokémona lub nauczyć go nowych ataków używając odpowiednich przedmiotów, jednak nie zawsze jest to możliwe. Po osiągnięciu pewnego poziomu lub użyciu odpowiedniego przedmiotu Pokémon może ewoluować w silniejszą formę. Walki Pokémonów są rozgrywane w turach, w sposób jeden na jednego. O zwycięstwie decydują statystyki, typ, ataki, a także szczęście. Po znokautowaniu lub wycofaniu jednego z Pokémonów trenera wystawia on do walki następnego (Można mieć maksymalnie 6 Pokémonów przy sobie – resztę przechowuje się w komputerach znajdujących się w budynkach Pokémon Center). Na każdą turę przypada jeden atak lub wycofanie Pokémona albo użycie jednego przedmiotu przez trenera. Walka kończy się złapaniem dzikiego stworka, znokautowaniem jednej ze stron, lub ucieczką (w przypadku walki dwóch trenerów dopuszczalna jest tylko druga opcja). Pokonane/zmęczone Pokémony można po walce przywrócić do zdrowia w budynkach Pokémon Center lub za pomocą przedmiotów. Do pokonania niektórych przeszkód na mapie potrzebne są Pokémony z odpowiednimi atakami, np. aby przeciąć drzewo blokujące drogę, należy użyć ataku Cut (cięcie). W grze można znaleźć wiele ukrytych przedmiotów, można je także kupować w sklepach za pieniądze zdobywane w walkach. Gra jest w większości jednoosobowa, jednak można staczać walki oraz handlować Pokémonami z innymi graczami poprzez połączenie z drugim Game Boyem (niekoniecznie z grą Pokémon Red czy Blue – możliwe jest to także z niektórymi innymi wersjami gier z serii Pokémon).
Fabuła: Gracz wciela się w postać młodego trenera Pokémonów z miasteczka Pallet i wybiera jednego z trzech startowych stworków od profesora Oaka: Bulbasaura (roślinny), Charmandera (ognisty), bądź Squirtle'a (wodny). W czasie wędrówki po krainie Kanto łapie nowe Pokémony, stacza walki z głównym rywalem – wnukiem prof. Oaka oraz innymi trenerami. Walczy także ze złym zespołem R. Może spotkać także cztery potężne legendarne Pokémony: Articuno, Zapdosa, Moltresa i Mewtwo. Podróżując, zdobywa odznaki od pokonanych liderów sal, na których stacza się walki, aby uzyskać wstęp na równinę Indygo, gdzie rozgrywane są mistrzostwa walk Pokémon. Musi zmierzyć się tam z Elitarną Czwórką i swoim rywalem – zwycięzcą poprzednich mistrzostw. Celem gry oprócz zdobycia tytułu Mistrza Pokémon jest skompletowanie Pokedéxu, czyli schwytanie wszystkich 150 gatunków Pokémonów (nie jest to możliwe bez wymiany Pokémonów z innymi graczami, posiadającymi inne wersje gier Pokémon (patrz niżej)).
Źródło Wikipedia

Oceny graczy PC:
Metacritic: Brak
Gry-online: Brak (tej wersji akurat nie ma)

#retrogaming #staregry #gry

Przejdź do wpisu

Dodany: 2019-07-02 17:30:03 | Ostatnio wołany: 2019-07-02 17:30:3999/100 #100oldgamechallange

Dzisiejsza gra:

Max Payne

Data wydania: Lipiec 2001
Platformy: PC, PS2, XBOX, GBA, iOS, PS3, PS4, AND,
Gatunek: TPP

Opis:Max Payne to wydana na platformie PC, PS4 itd. trzecioosobowa gra akcji w konwencji thrillera. Za stworzenie tytułu odpowiedzialne jest pochodzące z Finlandii studio Remedy Entertainment, znane wcześniej głównie za sprawą zręcznościowej gry wyścigowej Death Rally z 1996 roku. Pierwotna wersja gry zadebiutowała w roku 2001 na komputerach PC i konsolach szóstej generacji, zaś dwa lata później za sprawą studia Mobius Entertainment doczekała się mocno uproszczonej konwersji na przenośną konsolkę Game Boy Advance. Jedenaście lat po premierze oryginału, przygotowany przez ekipę studia War Drum Max Payne Mobile trafił na popularne urządzenia mobilne, oferując odświeżoną oprawę graficzną, podrasowaną do standardów HD. W tym samym roku, w ramach usługi PS2 Classics, cyfrowa reedycja oryginalnej gry z roku 2001 udostępniona została użytkownikom konsol PlayStation 3. Wiosną 2016 roku Max Payne trafił zaś również do posiadaczy PlayStation 4, wzbogacony obsługą trofeów i grafiką skalowaną do rozdzielczości 1080p.
Fabuła: Za scenariusz gry odpowiada fiński pisarz Sami Järvi (znany także pod pseudonimem Sam Lake), który jednocześnie użyczył swej twarzy oraz głosu głównemu bohaterowi. Ukazana w formie retrospekcji fabuła Maksa Payne’a koncentruje się wokół postaci tytułowego nowojorskiego policjanta, prowadzącego prywatne śledztwo w sprawie brutalnego morderstwa swojej żony i córki, dokonanego przez bandytów będących pod wpływem tajemniczego narkotyku Valkiria. Sytuacja Maksa dramatycznie komplikuje się w momencie, gdy zostaje wrobiony w zabójstwo swego przyjaciela – agenta DEA, co skupia na nim uwagę całej nowojorskiej policji, na czele z komisarzem Jimem Bravurą. Zmuszony do ukrywania się przez byłymi kolegami Max trafia w sam środek przestępczego półświatka Nowego Jorku, próbując wpaść na trop narkotykowej mafii, odpowiedzialnej za jego osobistą tragedię. Wkrótce odkrywa, że wspomniany narkotyk to część tajnego rządowego projektu Valhalla, którego celem było zbadanie wpływu medykamentu na morale i sprawność bojową żołnierzy.
Źródło: https://www.gry-online.pl/

Oceny graczy PC:
Metacritic: 9,1
Gry-online: 8,9

#retrogaming #staregry #gry

Przejdź do wpisu

Dodany: 2019-07-01 19:44:54 | Ostatnio wołany: 2019-07-01 19:45:3198/100 #100oldgamechallange

Dzisiejsza gra:

The Neverhood

Data wydania: Kwiecień 1996
Platformy: PC, PS
Gatunek: point-and-click

Opis: Oryginalna przygodówka point-and-click, opracowana we współpracy twórcy gry Earthworm Jim, Douga TenNapela, z wytwórnią filmową DreamWorks Interactive oraz samym Stevenem Spielbergiem.The Neverhood to wesoła gra przygodowa posiadająca wiele elementów logicznych, oparta na pomyśle zaczerpniętym z filmu „Neverhood Chronicles”. Unikalny graficzny świat gry powstał w głowie Douga TenNapela, twórcy Earthworm Jim, oraz wytwórni filmowej DreamWorks Interactive. Wcielamy się w postać komicznego plastelinowego bohatera, który podróżując po wielkim (ważącym ponad 30 ton) plastelinowym świecie przeżyje wiele fascynujących przygód oraz będzie musiał rozwiązać mnóstwo zajmujących zagadek. W grze doskonale połączono oryginalną muzykę, interesujące postacie bohaterów oraz wiele ciekawych układanek logicznych.
Źródło: https://www.gry-online.pl/

To tyle jak ktoś ma jakieś pomysły/uwagi to zapraszam do komentowania( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oceny graczy PC:
Metacritic: 8,8
Gry-online: 8,5

#retrogaming #staregry #gry

Przejdź do wpisu

Dodany: 2019-06-30 20:28:29 | Ostatnio wołany: 2019-06-30 20:29:0097/100 #100oldgamechallange

3 dni do końca (╥﹏╥)

Dzisiejsza gra:

Quake III: Arena

Data wydania:
Platformy: PC, PS2, X360, Dreamcast
Gatunek: FPS

Opis: Quake III: Arena to trzecia pełnoprawna odsłona popularnej serii strzelanin FPS, która zrewolucjonizowała i na zawsze odmieniła oblicze gatunku. Deweloperzy ze studia id Software postanowili odejść od dotychczasowej formuły rozgrywki i skoncentrować się w całości na trybie rozgrywki wieloosobowej. Gra ukazała się w roku 1999 na komputerach osobistych (Windows, Linux i Macintosh), zaś rok później doczekała się również konwersji na konsolę SEGA Dreamcast. Ze względu na specyfikę produkcji, warstwa fabularna Quake III: Arena została jedynie delikatnie zarysowana. W grze wcielamy się w role największych wojowników wszech czasów, którzy ku uciesze rasy Vadrigar rywalizują ze sobą na specjalnie zaprojektowanych arenach.Pod względem mechaniki, rozgrywka w Quake III: Arena nie odbiega w sposób znaczący od tego, co oferowały w trybie wieloosobowym poprzednie odsłony serii. Zabawa toczy się tu w znacznie szybszym tempie niż w Quake’u II, choć nie tak szybkim jak w jedynce. Do dyspozycji graczy oddano arsenał dziewięciu dobrze zbalansowanych broni: Gauntlet, Machinegun, Shotgun, Grenade Launcher, Rocket Launcher, Lightning Gun, Railgun, Plasma Gun oraz potężny BFG 10K, przypominający podobny model z serii Doom. Bronie pojawiają się w regularnych odstępach czasu w określonych punktach mapy, a każda z nich sprawdza się najlepiej w innych warunkach rozgrywki. W przypadku śmierci gracz traci posiadane aktualnie bronie i odradza się z dwiema losowymi giwerami o stosunkowo niskiej sile rażenia. W grze nie zabrakło oczywiście typowych dla serii power-upów, które przywracają określoną ilość zdrowia lub pancerza, na pewien czas zwiększają prędkość poruszania się czy siłę broni, a także zapewniają niewidzialność, zdolność teleportacji lub latania, a nawet czasową nieśmiertelność. Jedną z głównych innowacji jest możliwość zdobywania podczas walki rozmaitych odznaczeń, przyznawanych za efektowne akcje, np. przejście mapy na jednym życiu czy określoną liczbę trafień lub fragów z rzędu.W odróżnieniu od poprzednich odsłon cyklu, Quake III: Arena koncentruje się przede wszystkim na rozgrywce wieloosobowej. Wśród dostępnych trybów zabawy znalazły się: Free for All (FFA) – czyli klasyczny deathmatch, w którym każdy z graczy walczy na swoje konto, Team Deathmatch (TDM) – drużynowa odmiana FFA, Tournament – pojedynek dwóch graczy, oraz Capture the Flag – gdzie celem dwóch drużyn jest przejmowanie flag przeciwnika przy jednoczesnej obronie własnych. W zależności od trybu rozgrywki, bawić się może jednocześnie do 16 graczy. W Quake III: Arena znajdziemy także opcję zabawy dla jednego gracza, czyli serię potyczek z kierowanymi przez sztuczną inteligencję botami. Zabawa podzielona jest na siedem etapów o rosnącym stopniu trudności, a dostęp do kolejnych uzyskujemy po przejściu wszystkich map na danym poziomie. Całość uzupełnia tryb skirmish, czyli potyczka z botami, w której możemy dowolnie modyfikować parametry rozgrywki.
Źródło: https://www.gry-online.pl/

To tyle jak ktoś ma jakieś pomysły/uwagi to zapraszam do komentowania( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oceny graczy PC:
Metacritic: 9,0
Gry-online: 8,5

#retrogaming #staregry #gry

Przejdź do wpisu

Dodany: 2019-06-28 21:43:34 | Ostatnio wołany: 2019-06-28 21:44:3896/100 #100oldgamechallange

4 dni do końca (╥﹏╥)

Dzisiejsza gra:

Soldat

Data wydania: Maj 2002
Platformy: PC
Gatunek: Strzelanka 2D

Opis: Do dzisiaj chętnie grane przez dużo graczy tym bardziej że F2P na steam jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Soldat to projekt studenta informatyki – Michała Marcinkowskiego, obecnie rozwijany przez grupę deweloperów wywodzących się ze społeczności fanowskiej. Gra dystrybuowana jest na licencji shareware. Gracze mogą zagrać za darmo, jednak pełnoprawny produkt z dostępem do wszystkich funkcji wymaga uiszczenia jednorazowej opłaty. Gra pozbawiona jest fabuły. Gracz kieruje poczynaniami niewielkich rozmiarów żołnierzyka, który na kilkupoziomowych planszach toczy pojedynki z innymi wirtualnymi wojakami kontrolowanymi przez pozostałych uczestników zabawy w trybie multiplayer lub komputerową sztuczną inteligencję w przypadku rozgrywki jednoosobowej. Zabawa opiera się na bardzo prostych założeniach. Celem każdego uczestnika jest eliminowanie wrogów przy użyciu rozmaitych rodzajów broni. Arsenał dostępnego uzbrojenia obejmuje łącznie 18 narzędzi zagłady (od karabinów AK-74 i M79, poprzez nóż komandosa i piłę łańcuchową, aż po łuk Rambo i miotacz płomieni). Zmagania mogą toczyć się na kilkudziesięciu planszach standardowo dołączonych do gry lub tysiącach stworzonych przez fanów i udostępnianych za pośrednictwem sieci Internet. Gra oferuje siedem podstawowych wariantów rozrywki - Deathmatch, Pointmatch, Rambomatch, Teammatch, Capture the flag, Hold the Flag oraz Infiltration, które dodatkowo można zmodyfikować poprzez włączenie opcji Survival, Realistic i Advance. Zabawa w trybie wieloosobowym może toczyć się poprzez sieć LAN/Internet (z wykorzystaniem dedykowanych serwerów) lub na wspólnym ekranie. Soldat stworzono w oparciu o język programowania Delphi i biblioteki JEDI. Jakość dwuwymiarowej oprawy graficznej wyraźnie odstaje od współczesnych produkcji. Olbrzymią zaletą gry jest jednak możliwość modyfikowania praktycznie każdego jej elementu graficznego, co zaowocowało tysiącami modów stworzonych przez fanów.
Źródło: https://www.gry-online.pl/

To tyle jak ktoś ma jakieś pomysły/uwagi to zapraszam do komentowania( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oceny graczy PC:
Metacritic: brak
Gry-online: 8,6

#retrogaming #staregry #gry

Przejdź do wpisu

Dodany: 2019-06-27 13:16:53 | Ostatnio wołany: 2019-06-27 13:17:1695/100 #100oldgamechallange

5 dni do końca (╥﹏╥)
Rozdajo w tym linku dla was( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dzisiejsza gra:

Dune 2000

Data wydania: Wrzesień 1998
Platformy: PC
Gatunek: RTS

Opis: Dune 2000 jest odnowioną wersją strategicznego hitu z przed lat Dune 2, który to uważany jest za pierwszego przedstawiciela gatunku RTS. Podobnie jak w pierwowzorze akcja osadzona została w realiach bestsseleru Franka Herberta „Dune”. W grze trzy wielkie rody: szlachetni Atrydzi, okrutni Harkonenowie oraz tajemniczy Ordosi toczą śmiertelną walkę o panowanie nad planetą Arrakis - kluczem do władzy w całym wszechświecie. Do podstawowych usprawnień tej wersji gry należą: wprowadzenie nowej 16-bitowej szaty graficznej, 27 zaktualizowanych i poprawionych misji, wprowadzenie opcji rozgrywki wieloosobowej, intuicyjny interfejs, nowe wstawki filmowe, dwie nowe jednostki (żołnierz z wyrzutnią rakiet i dostępny tylko w trybie Multiplayer człowiek z dudnikiem zwabiającym Czerwie) oraz usprawnienie funkcji sterowania sojusznikami, np. Fremenami lub Sabotażystami, którymi w podstawowej wersji gry nie można było kierować.
Źródło: https://www.gry-online.pl/

To tyle jak ktoś ma jakieś pomysły/uwagi to zapraszam do komentowania( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oceny graczy PC:
Metacritic: 8,4
Gry-online: 8,7

#retrogaming #staregry #gry

Przejdź do wpisu

Dodany: 2019-06-26 19:42:00 | Ostatnio wołany: 2019-06-26 19:42:5394/100 #100oldgamechallange

6 dni do końca (╥﹏╥)

Dzisiejsza gra:

MDK

Data wydania: maj 1997
Platformy: PC, PS, DOS
Gatunek: TTP

Opis: MDK to ciesząca się sporym uznaniem gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP), będąca dziełem deweloperów ze studia Shiny Entertainment. Jest to bardzo dobra gra akcji, która swym wykonaniem i dopracowaniem zadziwiła miliony miłośników tego gatunku. Akcja zaczyna się, gdy zachłanna obca rasa atakuje ziemię, przejmuje zasoby energii i minerałów z największych skupisk ludzkich. Cała planeta jest oblężona, zginęło już 2,5 miliona ludzi, a z każdą chwilą giną setki kolejnych. Gracz wciela się w postać Kurta Hectica, który przy pomocy intelektu i wynalazków doktora Fluke Hawkinsa musi stawić czoło zagrażającemu naszej cywilizacji wrogowi. Uda się na szereg śmiertelnie niebezpiecznych misji, w których pomyślnym ukończeniu pomogą mu: niewidzialny spadochron oraz zastaw snajperski zamontowany w hełmie. Czeka na niego wielu wrogów po pokonaniu których stanie do walki w oko w oko z samym przywódcą obcych
Źródło: https://www.gry-online.pl/

To tyle jak ktoś ma jakieś pomysły/uwagi to zapraszam do komentowania( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oceny graczy PC:
Metacritic: 8,2
Gry-online: 8,8

#retrogaming #staregry #gry

Przejdź do wpisu

Dodany: 2019-06-25 20:53:52 | Ostatnio wołany: 2019-06-25 20:54:5793/100 #100oldgamechallange

Oficjalnie za tydzień kończymy( ͡° ʖ̯ ͡°)

Dzisiejsza gra:

Europa Universalis

Data wydania: luty 2001
Platformy: PC
Gatunek: RTS

Opis: Europa Universalis to strategiczna gra wojenna tocząca się w czasie rzeczywistym, której akcja rozgrywa się na przestrzeni trzystu bardzo burzliwych lat historii Europy - od okresu Wielkich Odkryć Geograficznych (1492) po czas Wojen Napoleońskich (1792). W sumie w grze odtworzono aż 75 różnych europejskich państw i księstw tamtego okresu, które kontrolowane są przez gracza lub sztuczną inteligencję komputera. Gracz może wybrać jedno z ówczesnych mocarstw, jak np.: Hiszpanię, Anglię, Prusy, Francję, Portugalię czy nawet Polskę, a od jego decyzji będą zależały losy tego państwa i jego sąsiadów. Gracz ma wpływ na rozwój armii, ekonomii czy dyplomacji. Można budować i dowodzić flotą wojenną, szkolić siły lądowe, odkrywać nieznane lądy przy pomocy konkwistadorów oraz pozyskiwać nowe źródła surowców. Zaawansowane opcje dyplomatyczne umożliwiają nie tylko walkę z sąsiednimi państwami, lecz również zawieranie sojuszy i umów handlowych. Mądre zarządzanie państwem i umiejętne prowadzenie wojen sprawia, że prowadzone przez nas państwo może stać się najsilniejszym mocarstwem europejskim. Gra zawiera ponad 2000 faktycznych, historycznych osobistości i wydarzeń, co w rezultacie zapewnia całkowicie wciągający i wiarygodny świat. Kombinacja czasu rzeczywistego z możliwością gry w trybie sieciowym i historyczną dokładnością czyni Europę Universalis cenną pozycją w swoim gatunku.
Źródło: https://www.gry-online.pl/

To tyle jak ktoś ma jakieś pomysły/uwagi to zapraszam do komentowania( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oceny graczy PC:
Metacritic: 7,7
Gry-online: 8,4

#retrogaming #staregry #gry

Przejdź do wpisu

Dodany: 2019-06-24 17:23:29 | Ostatnio wołany: 2019-06-24 17:24:0992/100 #100oldgamechallange

Dzisiejsza gra:

Quake

Data wydania: Czerwiec 1996
Platformy: PC
Gatunek: FPS

Opis: Quake to jedna z pierwszych gier z gatunku FPP (First Person Perspective), w której zastosowano silnik graficzny 3D. Gracze wcielają się w bezimiennego bohatera i jako ostatnia nadzieja ludzkości wkraczają w piekielne wymiary, siejąc spustoszenie wśród demonów i krwiożerczych potworów. Za dewelopingiem gry Quake stoi studio id Software, a w szczególności tacy ludzie jak: John Romero, American McGee czy John Carmack. Na fali sukcesu serii Doom, twórcy zdecydowali się poeksperymentować z całkowicie nowym silnikiem graficznym – Quake Engine, generującym obraz 3D w czasie rzeczywistym. Powstała w ten sposób gra miała jedynie szczątkową warstwę fabularną, ale odznaczała się wieloma innowacyjnymi elementami i jak na swoje czasy wspaniałą oprawą wizualną.
Źródło: https://www.gry-online.pl/

To tyle jak ktoś ma jakieś pomysły/uwagi to zapraszam do komentowania( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oceny graczy PC:
Metacritic: 8,8
Gry-online: 8,4

#retrogaming #staregry #gry

Przejdź do wpisu

Dodany: 2019-06-23 19:51:23 | Ostatnio wołany: 2019-06-23 19:52:3391/100 #100oldgamechallange

Dzisiejsza gra:

Gran Turismo

Data wydania: maj 1998
Platformy: PS1
Gatunek: Wyścigi

Opis: chyba jedna z lepszych wyścigowych gier w jakie grałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Gran Turismo to wydana na platformę PS1 pierwsza odsłona kultowego cyklu gier wyścigowych. Produkcja została wydana w 1997 roku w Japonii i w 1998 roku na pozostałych rynkach. W chwili debiutu był to najbardziej zaawansowany symulator samochodowy dostępny na konsoli firmy Sony. Tytuł został stworzony przez firmę Polys Entertainment, która w 1998 zmieniła nazwę na Polyphony Digital. Pod takim mianem funkcjonuje ona do dzisiaj.
Źródło: https://www.gry-online.pl/

To tyle jak ktoś ma jakieś pomysły/uwagi to zapraszam do komentowania( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oceny graczy PS1:
Metacritic: 8,6
Gry-online: 8,2

#retrogaming #staregry #gry

Przejdź do wpisu
Założona przez:

Krx_S

Osób na liście: 63
Wołań: 73
Mirkolista #100oldgamechallang

Kategoria: Gry

Ostatnie wydarzenia (zobacz wszystkie)


2019-07-03 14:33:19
@Krx_S zawołał do wpisu


2019-07-02 17:30:39
@Krx_S zawołał do wpisu


2019-07-01 19:45:31
@Krx_S zawołał do wpisu


2019-06-30 20:29:00
@Krx_S zawołał do wpisu


2019-06-29 01:56:57
@ZaklinaczPomaranczy dołączył do listy


2019-06-28 21:44:38
@Krx_S zawołał do wpisu


2019-06-27 13:17:16
@Krx_S zawołał do wpisu


2019-06-26 19:42:53
@Krx_S zawołał do wpisu


2019-06-26 14:46:41
@RudyMusisz opuścił listę


2019-06-25 20:54:57
@Krx_S zawołał do wpisu